Jump to content
cermin

Ps2 Owner...

Recommended Posts

aku tengok ade dc ngn xbox owner...

tapi takde pun forum perbincangan pasal console paling famous kat dunia ni....

so thread ni dibuka untuk bincangkan tntang dunia ps2 korang... so come on...

ape cite baru pasal ps2?

Ntah lah........sekarang ni takde game yg best....mungkin mulai bulan 6 ni baru ada game yg best.......

konsol paling famous tapi sekarang ni rasanya konsol yg dah nak expired...

sekarang ni aku main rainbow six 3...graphic dia memang suck berbanding ngan xbox atau pc..

aku pun tak paham apsal...rasanya ps2 boleh proses graphic jauh cun drpd tu...

nak beli xboxrasa cam rugi plak...mungkin stahun lagi kuarlah ps3/xbox 2.....

kalau dibanding game multiplatform sure pc lagi lawa contoh game need for speed underground, prince of persia, beyond good and evil dan sebagainyer tapi, game ps2 ada jugak grafik yang lawa, walaupun tak boleh dibandingkan dgn game pc (sebab game pc takde game tu so tak dptla nak banding), sesetengah game ps2 grafik memang lawa contoh game burnout 2, dark cloud 2 dan lain2 lagi... tapi kalau ada game yg multiplatform selalunyer grafik ps2 paling low... paling lawa selalunyer game xbox(tdk termasuk sistem pc), contoh terdekat dan ketara mcm game sonic heroes, soul calibur dan lain2 lagi!...

tapi kadang2 rolleyes.gif ada jugak game multiplatform yg lebih kurang sama jer grafik dia, cth game ssx 3!!!

...

aku punye ps2 baru tukar casing lain Chaos Legion...

grafik bole tahan la.....

masuk ni dah 4 kali tukar...

model 30006R pakai Devil May Cry, tukar ke Final Fantasy X

model 39006 pakai Final Fantasy X-2

model 50007 (no mod) pakai Chaos Legion

casing yang itam SONY punye aku buat pekasam je sapa nak amik la....

......game best.....

.....tgh tunggu....Star Ocean 3 ngan Xenosaga episode 2....

.....harap TOD2 pun diorang kuarkan skali, tapi dgr cerita takde versi US....

.....sayang betul....

ye ke nfs underground lagi lawa versi pc banding ngan ps2.....setakat ni yg aku tengok kat cc la,,ps2 version far far away better than pc version....rasanya sama jer kalu pc tu spec tinggi.

pd pandangan kasar aku dapat tgk grafik nfsu dlm pc lagi detail, kalau pandai setting grafik kad boleh dapat gambar yg memang lawa... mmg tak salah gak grafik ps2 cun tapi kalau lawan game multi platform selalunyer mmg ps2 kalah. so kalau main game exclusive ps2 mmg takde bandinganla...

tales of destiny 2 takkan keluar punya. dah 2 thn game ni, kalau nak keluar versi english dah lama namco buat game ni!...

...

tales of destiny 2 takkan keluar punya. dah 2 thn game ni, kalau nak keluar versi english dah lama namco buat game ni!...

...sayang betul... ni suma nak kena belajar jepun ni... laugh.gif

Paling dekat pun FM4, bulan 6. Tak sabar nak tunggu.

Ada sesiapa tak yang dah main Xenosaga Ep. 1? Ingat nak bincang skit pasal storyline dia. Tau-tau je lah, citer dia bapak kompleks. Banyak perkara yang tak clear, memang kena main episod seterusnya.... Aku blur skit, apa kaitan Nephilim ngan Elly kat Xenogears tu...

.kalau aku tau awal, mesti aku dah amik kursus bahasa jepun time aku darjah satu dry.gif !

kalau main game importpun aku selalu main game yg tak kompleks!... tapi ada gak game rpg import yg aku dpt habiskan walaupun tak reti apa yg character tu bualkan...

tak byk org minat game rpg ni!antara sebabnyer gamers tak suka anime!... ala, biasala, kalau game rpg jepun kebanyakkannyer byk anime stail!... antara sebab lain gamers cukup benci dgn turn based rpg!...

sebab lain, gamers tak reti main rpg sad.gif , ada yg mengeluh kata game rpg byk sgt cakap!... rolleyes.gif

-kategori aku pulak aku layan semua jenis game kecuali fps!... korang ckpla betapa baiknyer game halo, farcry, call of duty dan sbgnyer aku takkan kisah. hehehe!... genre lain semua aku suka termasuk game puzzle...

bincang balik pasal grafik ps2!... kalau korang ada ps2 dan korang sambung ke lcd screen, korang akan dapat gambar yg cukup baik! ada sesetengah game ps2 yg boleh activatekan progressive scan mode... ada game yg boleh activate melalui option mode game tersebut sbg cth game onimusha 2, jak 2, dan prince of persia... ada jugak diantara game ps2 yg mana mode ni hidden dan cuma boleh diactivatekan dgn cara tertentu!... tula, kalau beli game ori, ada manual sekali... so adala caranyer... antaranyer game ssx 3 dan jugak guilty gear xx// aku tak ingat cara nak activatekan mode ni tapi selalunyer tekan satu atau 2 button semasa game tu nak load...

so hasilnyer memang memuaskan... lebih2 lagi kalau ps2 tu disambung tanpa vga adapter ke lcd screen (kalau nak carila lcd screen yg ada video input)...

memang puas hati!...

Betul gak tu. Hakikatnya, storyline ler tulang belakang pure rpg. No wonder la byk cakap. Saya selalu bayangkan yg main rpg seperti membaca novel, tapi bezanya, kita baca kat monitor. laugh.gif Saya ingat lagi ada satu rpg dbz kat nintendo dulu, satu haprak pun tak paham. Tapi abis jugak... laugh.gif Try & error... Betul punya kerja gila, tapi feel takde la. sad.gif

aku pun minat Turnbase RPG..

ermm.ape game RPG yg best sekrang hah?

aku ingat nak angkut PS2 gak la..bosan tunggu xbox lelame dry.gif

ermm.ape game RPG yg best sekrang hah?

kat konsol ps2? kalau ikut latest, ffx2 tu pun blum sempat main lagi...

try la main siri2 .godam yg betimbun tu... tapi tang gameplay dia bosan skit la... orang main sbb nak tengok storyline dia je...

baik tunggu ff12... harap2 game tu lagi best dari ffx-2 sebab fx-2 tu macam bangangla.. tak best langsung.. tapi aku main sampai abih gak yela mestila nak tau ending dia kan... tapi tak pernah lak main yg last mission.. ade sape pnh main tak? camne ending dia?

tentang graphics nfsu... aku rase pc punye lagi mantap.. itupun tengok gc yg digunakan..

aku bandingkan ps2 ngn pc aku sebelah menyebelah, pc ngn setting 1024x768 pastu aa ngn af 4x memang tak terlawan ps2... lagipun nfsu kat ps2 graphic dia cam rapat2 jer, bangunan pun rapat2

baik tunggu ff12... harap2 game tu lagi best dari ffx-2 sebab fx-2 tu macam bangangla.. tak best langsung..

berani ko kutuk ffx-2 kata bangang...

aku pun rasa bangang main game ni sampai rosak lens ps2 sebab nak sampai 100%...

last-last pakai PAR2 terus abih citer

mak ai, bior betul sampai rosak lens. ni yg aku risau nak main ni... sad.gif

tanya skit, dengor citer ffxi dah kuar kat pc. mmorpg. tapi tak pernah jumpa pun... tau tak apa citer? ingat nak test gak...

a'ah... aku pun tak penah jumpe gak ffxi, kat cc pun takde gak sebab ingat kat cc ade yg main game tu cam RO..

gmos: asal ko kata xbox bosan tunggu lelame? loading dia ker? blink.gif