Jump to content
MaUi^

Laporan & Aduan.

Recommended Posts

Saya ingin membuat laporan dan aduan yang mana post saya dalam satu topik di bawah telah hilang :

http://forum.putera.com/tanya/t25518.html

Masa post : tak ingat pukul berapa mungkin pagi, tarikh 9 Sep 2006.

Kepada admin/mod, jika posting saya ada mendatangkan bala-bencana kat forum ni silalah bagitau saya, dan saya memohon maaf (sekiranya benar mendatangkan bala-bencana).

Harap dapat penjelasan mengapa, kenapa dan apakah sebab-sebab dan punca-punca berlakunya kejadian aneh dan ajaib ini.

:ph34r:

Ini adalah apa yang postingkan semalam:

apa tu kaum hekes?? apa kene-mengene kaum tu kat sini? dan apa cerita ni populariti?? siti nurhaliza?? wekk wekk uuuwekkkkk... muntah hijau aku...

Aku tak nampak sebarang point penting dalam posting ni dan posting ni boleh dikategorikan sebagai SPAM. Sebarang topik² atau posting² SPAM akan dipadamkan.

Harap maklum

La tak best la main buang2 post. Nanti da tak best, lain la menggunakan bahse kasar ke ape. Heheh. Kalau kene buang kiriman yang tulis kat tepi tu pon kene tolak jugak ker?

posts counter pun akan berkurangan la. kenapa? benda tu penting ke untuk korang?

anggapla senario dia macamni: ko amat bernasib baik kerana mendapat perhatian ramai pihak, terutama dari moderator, sebabtu post ko yang agak agak tidak sesuai dipadamkan. kalau nak dibandingkan dengan banyak post lain yang lagi teruk, tapi sebab moderator terlepas pandang, ataupun tak perasan, atau lebih buruk, kitorang tak sedar dia tu sebenarnya wujud dalam forum ni :lol:

jadi ko amat beruntung sebenarnya. kitorang tahu kewujudan ko kat sini. sebabtu jangan la heran kalau post ko hilang. ada sebabnya. dan salah satu sebab, kami sedar akan kewujudan anda di sini, dan kami mengambil berat akan anda ;)

sekian harap maklong

klu nak delete post..bg tau la...bru kita tau..

hehe kalo camtu nak post benda mengarut & spam bagitau mod ..senang sikit dorang nak delete ..ahahah :ph34r::lol:

aku rasa elok laa tue...

kalau post tue tak munasabah... baik deletekan...

lagipun tue menunjukkan mod nie prihatin...

dan korang tak terlepas pandang untuk diberi bantuan....

cadangan: buat satu lokasi untuk letakkan topik2 yang kena delete dan sebab di delete..... dan lock kan...B)

klu nak delete post..bg tau la...bru kita tau..

hehe kalo camtu nak post benda mengarut & spam bagitau mod ..senang sikit dorang nak delete ..ahahah :ph34r::lol:

ohkhokhokho kalau macamtu aku nak cadangkan kat admin supaya mengenakan caj tambahan untuk setiap servis mod kena kasiktau si pengepos reply/topik bahawa topik/reply nya telahpun dipadamkan

RM5 sekali caj ok jugak kot? :D

benda macam ni pon nak kena ajar ke? baru berapa hari kenai forum ni.. huhuhu.. klo korang gi forum lain..... tak ada nya selembut mod2 kat sini yang baik hati lagi nk cakap leklok..

post hilang..aku dah 2 kali dalam hidup kene benda ni...diminta saudara budiman CIV3 dan saudara budiman AZUAN...jangan la buang posy orang yang tak kasar bahasanya ..walaupon takde point yang berkaitan..(kalau guna bahasa kasar tu buang sajalah..)

P.S--Jangan la buang post aku ni...pasal mentang2 tade point..

post hilang..aku dah 2 kali dalam hidup kene benda ni...diminta saudara budiman CIV3 dan saudara budiman AZUAN...jangan la buang posy orang yang tak kasar bahasanya ..walaupon takde point yang berkaitan..(kalau guna bahasa kasar tu buang sajalah..)

takde point takyah la post....regardless la bahasa kasar ke, bahasa sopan ke. itulah point bila berforum.

p/s: setiap post makan harddisk space harap maklum

Edited by electroboy

lerrr. memacam betuiler ngkorang nih demand. itu takleh ini takleh.

abehtu aper yang elok di mata ngkorang?

agaknyer maksud ngko bahasa sopan tuh camnih kot?

1. post takder point, yang ader gelak ekekekeke hihihihihi lalalalala

2. post stakat nak sokong sesuatu kenyataan "yer betui tuh". tuh kalau nak ikutkan sumer orang leh wat camtuh

aku tau dalamnih ramai bebudak sekolah umur 11-17. yang darjah 1 pung ader gak. nengok cara ngkorang berbahasa pun leh agak ngkorang skolah darjah baper. and then one more thing, aku rasa moderator dalamnih takder demand ngkorang soh respek atau tabik derang pung. takdek maknanyer sumer tuh. ngko nak claim yang ngko respek si polan tapi tak respek si polan. sama gaks orang lain pung kannyer respek ngko, kena laks bila nengok cara ngko posting.

takyah ler isu kiddies camnih pung jadik isu kat forum nih. banyak lagik benda lain ngkorang leh bincang dari sibuk gebang pasai "naper topik aku kena delete". aku rasa kalo ngkorang bebetui RESPEK sama admin, korang takkan membudakkan diri dengan wat topik and reply post macamnih gayanya :)

think about it boy

just my 10cent's opinion ;)

aku dan moderator² lain cuma menjalankan tugas² sebagai moderator sahaja. Di antara tugas tersebut adalah memadamkan posting yang tidak berkait langsung dengan perbincangan topik, posting yg hanya ada smiley, posting yang tidak ada isi, posting sekadar menambah point. Jadi untuk mengelakkan posting korang dipadamkan, pastikan korang posting yang ada point sahaja... :lol:. benda macam ni pun boleh jadi isu. user lain pun ada juga yang dipadamkan postingnya tapi tak adalah nak bising². :lol:

Edited by civ3

kna delete post lagi...

Mesti ayat kau tah ape2... Atau tak kene mengene... Ngan topik tu. Jangan la ambik hati sangat... Lame2 biase e.

Dalam kes nih aku sokong kenyataan civ3 dan azuan. Sebab? Setiap SPAM yang dilakukan akan mengakibatkan :-

1. Pembaziran space hardisk
  2. Pembaziran bandwith
  3. Kesesakkan database
  4. Menyusahkan pengguna yang menggunakan dial-up (Pasal korang yang lajoo duk guna resource lebih dari mereka)
  5. Memnyebabkan thread akan lari dari landasan
  6. Menyebabkan moderator letih nak padam posting korang
  7. Menyebabkan aku dan user lain menyumpah korang disebabkan setiap kali scrool tetingkap firefox, asyik nampak masej SPAM
  8. Menyebabkan putera kelihatan seperti pusat spamming dan bersembang merapu
  9. Dan lain-lain yang termasuk dalam kategori Masej Bodoh, Merapu dan Tak Berguna.

Harap korang paham. Tak paham? Baca signature aku.

Dalam kes nih aku sokong kenyataan civ3 dan azuan. Sebab? Setiap SPAM yang dilakukan akan mengakibatkan :-

1. Pembaziran space hardisk
  2. Pembaziran bandwith
  3. Kesesakkan database
  4. Menyusahkan pengguna yang menggunakan dial-up (Pasal korang yang lajoo duk guna resource lebih dari mereka)
  5. Memnyebabkan thread akan lari dari landasan
  6. Menyebabkan moderator letih nak padam posting korang
  7. Menyebabkan aku dan user lain menyumpah korang disebabkan setiap kali scrool tetingkap firefox, asyik nampak masej SPAM
  8. Menyebabkan putera kelihatan seperti pusat spamming dan bersembang merapu
  9. Dan lain-lain yang termasuk dalam kategori Masej Bodoh, Merapu dan Tak Berguna.
Harap korang paham. Tak paham? Baca signature aku.

Kite bincang macam ni lagi la menambahkan kesesakan yang diberikan... So... Close la tread ni...

Aku rasa dah banyak penjelasan yang sudah diberikan dan diharapkan kepada MaUi^ & semua user akan faham sebab² posting atau topik anda dipadamkan. Topik dikunci.

Harap maklum.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...