Jump to content
bioqzs

Signature

Recommended Posts

tak menghairankan nengok ler sapa plak yang memperjuangkan agenda pasai signature bergambar kat atas tuh :P

orang seboleh bleh nak ringankan forum, derang sibuk nak beratkan forum. ntah paper ntah. tunggu jeks la admin decide, takyah ler korang sumer sibuk berfantasi dengan harapan signature tuh ader leh bubuh pic.

Aku tak sokong letak pic dalam signature atasa beberapa sebab... kebanyakkan telah disenaraikan oleh posting puteranetwork. Salah satu sebab aku jarang le lowyat.net disebabkan banyak sangat benda annoying seperti sign bergambar. Cemuih kalau guna dial-up...nak load susah nak tunggu.

Banyak kelemahan kalau pakai sign bergambar nih, makan banyak bandwith. Lagipon berbanggalah dengan banda yang sedia ada nih. Janganlah demand banyak sangat.. :)

Ni macam takpernak klick kat la LO-Fi version jer... <_< sokong jer la..aku tertunggu tunggu cadangan ni...daripada dulu.tapi aku senyap pasal aku tak berani..sekarang dah ada jugak thread ni aku mesti taknak "terlepas" aku harap sangat orang "lama" cam ko ni sokong....

p/s..ahmades sokong jer ok.. :P

apa ada pada gambar signature tue??

yang penting maklumat dan pengetahuan yang berterusan yang boleh di dapati dari PUTERA

PUTERA = Pusat Rujukan Ilmu Teknologi Maklumat dan Informasi

Ni macam takpernak klick kat la LO-Fi version jer... <_< sokong jer la..aku tertunggu tunggu cadangan ni...daripada dulu.tapi aku senyap pasal aku tak berani..sekarang dah ada jugak thread ni aku mesti taknak "terlepas" aku harap sangat orang "lama" cam ko ni sokong....

p/s..ahmades sokong jer ok.. :P

Sebenarnya, dalam hati nih teringin la juga nak pakai signature yang ada gambar..tapi bila dipikirkan balik keadaan putera.com nih yang mana kos hosting pun ditaja aku rasa baiklah sign bergambar tu tak ada daripada ada. Sebab sign bergambar pon akan menelan jumlah bandwith (walaupun randah.... tapi kos juga dan kita kena ingat yang bandwith pun orang taja)

Tapi, kalau cadangan sign bergambar tu ditukar kepada cadangan :-

1. Tambahkan jumlah huruf yang bleh ditaip
  2. "Enable"kan fungsi link html dalam signature

Bolehlah aku sokong, sebab kekadang tu ada info-info yang orang nak tulis dalam sign. Mungkin juga link-link yang menarik. Tapi susah gak, pasal khuatir ada user yang gatai duk buat direct link pegi ker e-duit.. :(

.. aku tak kesah sangat pasai gambar2 ke aper yg aku harap kalau boleh, atleast jumlah char/ huruf ditambah banyak sket pun dah ok dah :)

dua-dua cadangan ahmades tu aku rasa paling ringan punya permintaan kat ruangan signature putera ni...tolong pertimbangkan jugak la...tak dapat sign gambar pon tak la rasa ghalat sangat hati ni...

mna da lembab bila nak surf jika terdapat signature bergambar.Forum2 gak..keindahan mau gak.

keindahan2 gak, sampai naik serabut mata dok tengok 'keindahan' tu, dah tak nama keindahan lagi...

dengan macam2 colour...

Kita set kan la pnggunaan sign bergambar...kita set kan saiz,brp bnyk sign yg leh letak dan link html diharamkan.

p/s : setuju la semua...

huhuu.. bg aku la, kalu tak boleh guna gambar pun takpe sbb mesti ada yg degil guna gambar2 saiz besar2 laa.

kalau char/ huruf bole taip banyak dah kira cantek ;)

Kita set kan la pnggunaan sign bergambar...kita set kan saiz,brp bnyk sign yg leh letak dan link html diharamkan.

p/s : setuju la semua...

kalu nak wat pon..cukup dgn satu line gambar..dan yg bawah tuh utk tulisan..xyah smpai 2,3 bar pic..

tengok contoh post kat atas, nampak serabut jer dgn gambar-gambar nie...

isi skit jer, tapi lebih kat signature bergambar tu..

nanti ader yg spam (eg. try kat google.com), rugi ler space hardisk nie, ngan gambar2 signature tu..

Edited by dukun

Aku tak setuju kalau signature bergambar dan html code digunakan dalam forum:

1) Boleh menghilangkan konsentrasi semasa berbincang.

2) Annoying, mengganggu dan sakit mata memandang (kecuali bagi yg rabun)

3) Nampak tak Pro (bukan perogol). Forum nanti jadi macam kebudak-budakan tak cukup umur (penuh dengan gambar2 monyet dan kartun)

4) kalau dari segi link, PR putera.com mungkin boleh drop disebabkan banyak outbound link keluar berbanding inbound dan akan mencemarkan populariti putera.com.

5) Page akan jadi slow (kalau imej tu dari luar)

6) isu keselamatan (kecuali kalau putera tidak dihuni oleh monyet dan kera)

Kalau nak dilaksanakan jugak, takde masalah tapi limitkan kat bahagian-bahagian tertentu macam Multimedia, Permainan & Hiburan.

tu je pandangan aku.. adios

aku setuju 300%, wakakakakakaka. maknanya org yang minta buat signare gambar tu, budak2 la..hahahaha

ntah...wat satu line cukup la...klu arahan dilanggar...delete jer la...pa susah...

satu kerja plak buat mod n admin nak delete...lg pun user kat putera.com nie ramai, mesti ader yg langgar nie..bertambah2 ler kerja nak delete, dah ler nak delete post yg merapu, spam n etc...

lepas tu nak jawab soalan lg,

aku rasa aku patut tarik balik sokongan aku...hmm dah fikir banyak2 nie,rasanya betul jugak xpayah ada signature gambar nie..tapikan apa kata admin bagi letak lebih character utk text signature?

takyah la gamba. kalo letak signature ade gamba pompuan pakai lipstik merah pon leh kate tunjuk gamba pelacur.........

memang banyak budak2 kat sini ape. otak bodo lagi.

memang banyak budak2 kat sini ape. otak bodo lagi.

tak elok kata otak bodo, dah nama pun budak2, belum matang lg...

ko pun sama gak, penah jd budak2, takkan dah cerdik pandai terus masa budak2...

kalo letak signature ade gamba pompuan pakai lipstik merah pon leh kate tunjuk gamba pelacur, tp yg nie best, hehe...

sokong..mesti sokong...pa hal pun...keje2 mendelete...itu biar mod yang setel...kita sbg user...mesti meletakkan kemahuan...

meletakkan kemahuan 2 xsalah...tp jgn salahgunakan kelebihan yang diberi.hmm takut2 nnt kemahuan 2 nanti akan merosakkan keadaan

sokong..mesti sokong...pa hal pun...keje2 mendelete...itu biar mod yang setel...kita sbg user...mesti meletakkan kemahuan...

da tmbah satu lgi tugas mod..mod bukan dpt gaji nk wat keje2 tuh suma..

pandai2 senirik la..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...