Jump to content
bioqzs

Signature

Recommended Posts

dulu pernah kitorang benarkan signature bergambar. lepas ada user bijak pandai pegi bubuh gambar sampai makan separuh dari page forum tu je, admin disable option tu. nila masalah user, bila diberi sesuatu, buat melampau. bila tak beri, komplen.

jadi tula sebab apsal admin disable fungsi tu. harap korang semua berpuas hati dengan apa yang ada dalamni. benda free pulak tu. takkan tak berpuas hati kot kot kot? :o

bukan apa..

takkan la sampai disable oleh kerana pic tuh besar.

dulu aku pernah letak gambo ichigo 1024x768 kat sign.. tak la sampai nak disable

kalau jumpa tuh edit sign tuh and bagi amaran skali , tak berani la dia

aku tak jumpa lagi forum yg signature letak gambar muke masing2..

nak jadi generasi forum pertama ke bab ni..? :D

Jom kita mulakan...kita jadik generasi pertama..amacam ..kat forum lain belum buat lagi..kat putera la yang first..hehehehe...sokong..ke tak sokong ni.. :lol:

bukan apa..

takkan la sampai disable oleh kerana pic tuh besar.

dulu aku pernah letak gambo ichigo 1024x768 kat sign.. tak la sampai nak disable

kalau jumpa tuh edit sign tuh and bagi amaran skali , tak berani la dia

Oo.. Kau punye pasal la rupenye... Tak dapat aku nak letak gambar Elisha Si Manis...

takla, yang aku heran tu apsal nak sangat bubuh gambar kat signature? kat profile dengan avatar tu tak cukup ka? ke nak putera.com buat satu page khas contoh forum.putera.com/folderkhas/untukgambargambaruser pulak? ikh ikh ikh ikh IPB Image

hehehe aku dengan kerasnya menentang letak sig bergambar..

pehal lak...ini satu inisiatif utk forum moden.Mesti best dan rmai yg nnti2kan cadangan ini.Percyalah!kita mampu melaksanakannya.

Abg shannai sila pertimbangkan.

eh eh mamat nih. ekstrim sangat laks. :o

lek lek la wei budak. lawak gaks nengok ngko nih baru seminggu join dah post sampai 260.. ekekekeke :P bila aku nengok sumer posting ngko melalui "Find member's posts" tuh baru ler aku nampak kualiti stail aper ngko nyer posting nih... ekekekekekeke

lek boy, slow sket :P

buat userbar pun dah ok...xyah besar2, mcm kt lowyat.net 2 pun dah cantik..kemas dan RINGAN yang penting

Berbalik pada topic jom...tapi topic ni macam tak mahu dilayan jer..setau aku beribu ahli kat putera ni...tapi yang berbunyik ..kite2 jer..apahal ha..??

heh. skang baru ngko perasan ker kid? ngkorang jeks yang suker mende mende tak berpekdah dalam nih. pasai tuh ler ngkorang jeks yang dok bising² pasai signature ada pic ;)

think about it boy

lepas ada user bijak pandai pegi bubuh gambar sampai makan separuh dari page forum tu je,

sokong tu, sebab kadang2 disebabkan signature bergambar nie, byk page utk satu2 thread...

setiap thread yg dipost, ader jer signature bergambar nie...tu pasal ler jd byk page..

dan satu lg, kalau taruk signature bergambar nie, jd macam forum hiburan plak..nampak cam kebudak-budakan skit...sorry yerk...peace.. :D

Edited by dukun

aku pun sbnrnya xsetuju...sebaiknya biarlaa forum nie bersih,kdg aku tgk kat lowyat.net 2 dah mcm2 gambar diorang letak..ada yang unsur2 xsihat lagi.sepatutnya forum macam putera nie kena bersih..sbb banyak anak2 muda yang guna site nie utk cari ilmu..

katakan TAK NAK pada signature gambar!!! peace.. :)

sokong tu, sebab kadang2 disebabkan signature bergambar nie, byk page utk satu2 thread...

setiap thread yg dipost, ader jer signature bergambar nie...tu pasal ler jd byk page..

dan satu lg, kalau taruk signature bergambar nie, jd macam forum hiburan plak..nampak cam kebudak-budakan skit...sorry yerk...peace.. :D

gambar tu kene la tetapkan saiz dia ..supaya tak mengacau sangat..lagi satu dilarang letakkan gamvar yang tak berkaitan dengan moto putera dan teknologi..kalau letak gambar hiburan..moderator sila sound dan warning kat puteranian yang buat camtu..

aku sangat sokong pasal aku nak lihat permodenan dalam putera ni..

aku nak bagi cadangan dalam undang2 tu salah satunya tak dibenarkan lik bergambar dalam signature..bukan apa takut ada pulak yang letak banner kat signature nati..betul tak??setuju???

aku setuju benda nih and memang harap-harap admin dapat enable kan fungsi nya . bukan apa ... kekadang .. budak putera nih nak buat promot2 apa ka.. show off apa2 ka.. dah kalau ditutup fungsi nya.. tak tercunkil la bakatnya ..tak gitu LOL

no offense !!

oklaa..kalau semua berminat sgt,mgkin aku ada satu cadangan laa.ok mcm aku buat kat lowyat.net..

IPB Image

mungkin ini sesuai kut...sekadar cadangan...

Aku setuju..signature jgn ada link tetapi leh promote apa sajer.Klu boleh,jgn la letak lebih dari dua signature..nmpk x indah.Signature yg arfaie tunjuk tu mmg sesuai saiznya.

Harap bro shanai pertimbangkan.

nampaknya arfaie pon macam setuju..bagi akau persetujuan golongan moderator amat diperlukan untuk usul ni..mungking usul ni berjaya kalau banyak sokongan dari golongan moderator...

nampaknya arfaie pon macam setuju..bagi akau persetujuan golongan moderator amat diperlukan untuk usul ni..mungking usul ni berjaya kalau banyak sokongan dari golongan moderator...

mintak abg shanai jer pertimbangkan...

nampeknya..booleh berjeye lo kita punya cadangan nih kalau abg shanai setuju..ahli yang tak setuju ramai macamana pun takleh lawan lagi..

nampeknya..booleh berjeye lo kita punya cadangan nih kalau abg shanai setuju..ahli yang tak setuju ramai macamana pun takleh lawan lagi..

harap2 mcm tu la...bnda ni x salah pun klu nak ikutkan.

Aku tak sokong letak pic dalam signature atasa beberapa sebab... kebanyakkan telah disenaraikan oleh posting puteranetwork. Salah satu sebab aku jarang le lowyat.net disebabkan banyak sangat benda annoying seperti sign bergambar. Cemuih kalau guna dial-up...nak load susah nak tunggu.

Banyak kelemahan kalau pakai sign bergambar nih, makan banyak bandwith. Lagipon berbanggalah dengan banda yang sedia ada nih. Janganlah demand banyak sangat.. :)

hi guys....

kalo rasa lembab nak load.. guna je la LO-Fi version....

btw... pic signature2 tu watpe.... just 4 attractive je kan... text still can be read kan... yg penting info dlm forum ni kan.....

kalo nak begambo2, fancy2 sgt main la myspace ke friendster yg budak2 main tu... kan lagi chanthek...

ads kat atas tu pon dah melembabkan... ape lagi nnt kalo pic signature kalo di bubuh nnt...

~just my opinion~

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...