Jump to content
MiTM

Apa Komen Anda Tentang Isu Baru-baru Ini?

Recommended Posts

aku penah bace bible english ngan indonesian edition sbb aku minat comparative religion...slalunyer part2 yg di argue oleh Allahyarham Deedat aku carik utk rujukan...dlm BM x penah jumpe lg

kitab ni dia bg free je ke?sape2 pn leh dpt?risau gak aku...sape2 yg lemah iman mesti terpengaruh sket2 kalo baca..xd ape2 tindakan undang2 ke nk sekat? kitab ni leh jd jarum halus nih... :angry:

Kalau jumpa boleh buat police report sebab bertentangan dengan artikel 11(4) perlembagaan persekutuan.

alaa, kalo org jaga semayang, insyaAllah xde pape nyer, bc la ape pon

kalo smyg pon setahun 2kali.... xyh cte la..

jg semayang plg penting..solat tiang agama.. :)

aku sokong ko..tp yg aku tgk dr segi pemerhatian aku sendiri kebanyakan org yg terlibat dalam gejala ni terdiri dr org yg kuat agama,yg tau lebih mendalam ttg agama. mmg org kristian ni attack org cmni je ke? just aku punyer pendapat je.. :unsure:

tah la, ikut aku kalo org 'kuat agama' tu yg terpengaruh, mkne nyer xde la kuat agama pon, mgkn mnunjuk2 je la tu.. pendapat aku la kan :lol:

aku sokong ko..tp yg aku tgk dr segi pemerhatian aku sendiri kebanyakan org yg terlibat dalam gejala ni terdiri dr org yg kuat agama,yg tau lebih mendalam ttg agama. mmg org kristian ni attack org cmni je ke? just aku punyer pendapat je.. :unsure:

sbbnyer belum ader dlm sejarah ulama or muslim scholar yg convert to christianity atas sbb faith (aqidah) agama berkenaan...diorg jeles byk org kristian yg berkualiti cth mcm prof jeffrey lang (pakar matematik kat US yg peluk Islam and ramai lg org2 yg berkualiti mcm tue ikut serta...muslims yg convert ke agama diorg pun mmg yg jenis dah lupe daratan pun or mmg x pernah hidup cara Islam ;)

teringat citer Allahyarham Deedat, tengah2 uzur pun dtg paderi still nak convertkan dia...x berjaya jgk..huhu

hm..kat indon kan ade professor2 yg convert to christ? mungkin nie menunjukkan bile dh terlampau pandai, mereka leh ubah2 fakta & percaya kat kitab injil yg tak betul dan dh berape kali di ubah suai..

natang2 yang nak buat maksiat je convert gi agama lain , dapat tangkap balun ramai2 best ni

hm..kat indon kan ade professor2 yg convert to christ? mungkin nie menunjukkan bile dh terlampau pandai, mereka leh ubah2 fakta & percaya kat kitab injil yg tak betul dan dh berape kali di ubah suai..

maybe prof2 tu pakar ilmu duniawi shj but ilmu agama cetek...

actually pasal ini Al-kitab sudah lama, cuma ia tidak dijual secara terbuka saja.

saya ada 1 buku, bertajuk..... ALLAH & FIRMANYA. kalau baca memang itu buku nampak macam islamic, tapi kalau orang yang faham beza islam & christianity saja yang boleh bezakan.

personally saya berasa tidak salah membaca Al-Kitab, kerana banyak muaalaf yang mendakwa peluk islam pasal membuat kajian terhadap bible sendiri & jawapanya adalah islam.

taukah saudara & saudari, dalam bible ada mengatakan :-

1. perempuan harus bertudung

2. dilarang memakan babi

3. lelaki diwajibkan berkhatan

4. tidak boleh membuat & menyembah sebarang bentuk berhala

5. Allah itu Esa

6. kedatangan nabi terakhir, Nabi Muhammad S.A.W

7. Jesus (Nabi Isa) tidak pernah mendakwa dirinya tuhan

ada banyak lagi....

kesemua diatas, siapa yang ikut? orang islam kan?.... itulah sebab banyak christians sendiri mengakui apa yang terkandung didalam Al-Kitab @ Bible (Old & New Testament) pengikutnya adalah orang islam & Al-quran sebagai pelengkap kitab-kitab yang terdahulu.

banyak orang melayu yang tidak faham akan ajaran christianity itu, golongan mereka terpecah kepada 3.

1. catholic

2. protestant

3. orthodox

boleh dikatan ajaran catholicsm hampir sama dengan orthodox, beza hanya orthodox tidak dibawah vatican. & protestant sendiri ada banyak pecahan mazhabnya.....

saya ada tengok 1 VCD bertajuk, MUALAF vs. MURTAD (kenapa saya tinggalkan salib & kenapa saya tinggalkan mesjid) amat menarik vcd itu dimana debat diantara 3 orang muaalaf & 3 orang murtad.

3 orang bekas muslim & 3 orang bekas christians

jelas dimana 3 orang murtad tadi, murtad secara bermimpi... dimana 3 orang mualaf sendiri macam counter balik dakwaan mereka dimana, Al-Kitab (bible) sendiri memberi amaran supaya berhati-hati dengan mimpi.

3 orang mualaf tadi mendakwa, Al-kitab (bible) lah membawa kami kepada islam & seterusnya untuk Al-Quran adalah pelengkap Al-kitab.

mau baca, Al-Kitab boleh, tapi kena kuatkan iman. saya sendiri hairan kenapa orang boleh murtad sedangkan apa yang terkandung dalam bible amat bertentangan sekali dengan ajaran christian sekarang.

banyak orang melayu yang tidak faham akan ajaran christianity itu, golongan mereka terpecah kepada 3.

1. catholic

2. protestant

3. orthodox

boleh dikatan ajaran catholicsm hampir sama dengan orthodox, beza hanya orthodox tidak dibawah vatican. & protestant sendiri ada banyak pecahan mazhabnya.....

saya ada tengok 1 VCD bertajuk, MUALAF vs. MURTAD (kenapa saya tinggalkan salib & kenapa saya tinggalkan mesjid) amat menarik vcd itu dimana debat diantara 3 orang muaalaf & 3 orang murtad.

3 orang bekas muslim & 3 orang bekas christians

jelas dimana 3 orang murtad tadi, murtad secara bermimpi... dimana 3 orang mualaf sendiri macam counter balik dakwaan mereka dimana, Al-Kitab (bible) sendiri memberi amaran supaya berhati-hati dengan mimpi.

3 orang mualaf tadi mendakwa, Al-kitab (bible) lah membawa kami kepada islam & seterusnya untuk Al-Quran adalah pelengkap Al-kitab.

mau baca, Al-Kitab boleh, tapi kena kuatkan iman. saya sendiri hairan kenapa orang boleh murtad sedangkan apa yang terkandung dalam bible amat bertentangan sekali dengan ajaran christian sekarang.

cmtu ye? br aku tau kristian ni terbahagi kpd 3.

VCD tu mn nk dpt ek? ad jual ke?kalo ko beli,ko ckpla beli kt mn..

not really terbahagi kepada 3 lah...... tak tau macam mana mau cakap dengan betul :) kira macam mazhab lah. tapi kalau ikut mazhab ada banyak lagi....

so, i assume orang melayu amat takut kepada al-kitab ini perhaps pasal bahasa yang digunakan. perkataan Allah pun banyak digunakan. takut orang nanti keliru saja.

vcd tuh orang bagi.

kat LAN dulu ade gak org post video nie..splendid golongan mualaf membahaskan blk kate murtaddin .

antara ucapan yg aku igt.. murtaddin kate klau masok christ nie die akan diampunkan walao seberat mane kesalahan die. die refer kat kitab & refer ayat jesus yg kate jesus mengaku die plg berdosa.

wallahualam.

aku tak tau nak cakap apa..maklumat ni bukan sulit lagi..tapi dah tersebar luas..dah beribu orang melayu kat malaysia ni dah murtad..

man aku video debat ko boleh tak??...

video tu aku dapat dari member..aku nak send kat kau pun masalah gak..size dia lebih dari 1gb..panjang gak debat tu.asal 3 cd.

aku tak tau nak cakap apa..maklumat ni bukan sulit lagi..tapi dah tersebar luas..dah beribu orang melayu kat malaysia ni dah murtad..

cmn nk kenal melayu murtad ni ha?

korang carik laa video2 pasal perdebatan Ahmad Deedat dgn paderi2 besar dr seluruh dunia.. memang best.. byk ilmu.. kehebatan Ahmad Deedat ni sumer kitab die hafal, Quran, Injil Ori&Bible, Taurat, Zabur.. Wallahu'alam.. ;)

video debat tu org indon kan?ke malaysia?kalau indon tu aku ade la.

haah.. video debat dari indon .. :) btw . nk cari kt ne ek video nie kat internet?

korang carik laa video2 pasal perdebatan Ahmad Deedat dgn paderi2 besar dr seluruh dunia.. memang best.. byk ilmu.. kehebatan Ahmad Deedat ni sumer kitab die hafal, Quran, Injil Ori&Bible, Taurat, Zabur.. Wallahu'alam.. ;)

berminat :) harun yahya pun mengemukan idea2 die utk membls teori darwin etc. frostmourne ko dh tgk ke video nie ? amik kat ne?

kalau rasa diri tu goyang baru baca sikit terus terpengaruh, baik jangan baca. sama la kes macam orang malaysia, cepat percaya benda HOAX. cepat percaya khabar angin. kalau hantar sms "barangsiapa memforward sms ini akan diberikan ganjaran, kesenangan melimpah ruah, barangsiapa yang membiarkannya, akan ditimpa bala bencana sepanjang masa" lepastu pulak kang siap ada kasik contoh "tengok apa jadi kepada ahli parlimen blablabla yang kena penyakit sopak sebab dia tak buat seperti arahan artikel yang dia dapat, bila dia teringat, dia suruh staff dia potostat, kemudian edarkan. keesokan harinya, penyakitnya sembuh". persoalan kat sini, betul ke benda tu terjadi? kenapa orang kita suka percaya benda benda macamtu? ko ingat Tuhan ko kejam sangat ke sampai nak hukum hamba dia semata mata tak buat macamtu? memang kalau ko sebarkan ko akan dapat ganjaran. tapi tak pernah pulak kalau ko tak buat, ko akan dapat bala blablabla. aku bukan nak cerita apa kat sini, aku nak cerita soal "KEPERCAYAAN". baru email berantai dengan sms berantai, satu malaysia dah ribut, apatah lagi kalau kitab versi melayu? aku sendiri penah baca satanic version, surah surah palsu dari yahudi. baca untuk sekadar untuk aku bayangkan camana ideologi si penulis. bukannya aku baca untuk aku berubah agama ataupun untuk aku percaya. sama la kes macam aku baca sms sms berantai, atau email email karut yang selalu aku dapat hari hari, termasuk jugak dari yahoo messenger. "barangsiapa yang tidak mengendahkan sms ini, anda akan susah sepanjang hidup". ih ih ih. kalau sms macamtupun boleh buat orang tak tetap pendirian, iman goyang, apatah lagi kalau disogok dengan kitab kitab palsu tu?

not really terbahagi kepada 3 lah...... tak tau macam mana mau cakap dengan betul :) kira macam mazhab lah. tapi kalau ikut mazhab ada banyak lagi....

so, i assume orang melayu amat takut kepada al-kitab ini perhaps pasal bahasa yang digunakan. perkataan Allah pun banyak digunakan. takut orang nanti keliru saja.

vcd tuh orang bagi.

christian terbahagi byk...... macam2 jenis... aku assume sape2 amik subjek sosiologi/ sejarah sosiologi tau bende nih.