Jump to content
MiTM

Apa Komen Anda Tentang Isu Baru-baru Ini?

Recommended Posts

kiab injil yang diterjemahkan dalam bahasa melayu yg diberi nama al-kitab mula diedarkan oleh orang church di damansara beberapa hari lepas....sumber ini diperolehi berdasarkan imam masjid di kuala lumpur...apa komen korang tentang isu ni? tak cukup dgn masalah lina joy,dtg plak al-kitab...adeh... apa nak jadi ngan manusia....

kiab injil yang diterjemahkan dalam bahasa melayu yg diberi nama al-kitab mula diedarkan oleh orang church di damansara beberapa hari lepas....sumber ini diperolehi berdasarkan imam masjid di kuala lumpur...apa komen korang tentang isu ni? tak cukup dgn masalah lina joy,dtg plak al-kitab...adeh... apa nak jadi ngan manusia....

ermm.. melampau betul.. hati2 aa yer.. jangan sampai terpengaruh.. diorang ni takkan putus asa.. :angry:

sbb tu kene rajin bace Quran dgn translation nyer (bace without understanding dpt pahala but kalo dgn kefahaman skali lg beribu2 beganda2 pahala Allah kasik :) ...kalo kureng mmg mudah terkeliru terutama org2 awam mcm kita ni....huhuhu

sbb tu kene rajin bace Quran dgn translation nyer (bace without understanding dpt pahala but kalo dgn kefahaman skali lg beribu2 beganda2 pahala Allah kasik :) ...kalo kureng mmg mudah terkeliru terutama org2 awam mcm kita ni....huhuhu

Ye ! betul tu.. At least baca satu ayat satu hari dengan tafsiran.. so.. lama2 hati akan jadi tak tenteram jika satu hari tak baca ayat al-quran dengan tafsir. insyaAllah.

a'a...saya p0n kadang2 naik meluat ngan perangai orang melayu sekarang... sampai begitu mudah murtad..

isu ni dah jadi makin serius.. kita sebagai orang islam patut ada tekad dalam jiwa nak pertahankan agama dgn sepenuh jiwa. sediah gak aku tgk orang islam sendiri yang hancurkan agama... iskh...

nak buat mcm mane lagi.. dah nabi pon cakap perjalanan ke hari kiamat nanti memang macam ni.. sikit demi sikit..

komen ako senang je.

ade sesape yang NAMPAK dengan mata kepala sendiri kitab ni kat memane?

aqidah orang kita ni makin lama makin rapuh..

itulah senang aje anasir2 luar nak masuk kacau.

aku rasa perlu ada ketahanan diri dari segi ilmu

dan jugak amalan tu sendiri. apa pun mengingatkan

antara satu sama lain tu memang bagus..kadang

kita terlupa tanggungjawab kita terhadap umat..

HAHAHAHAAHAHAHAHAHAA..... aku baca dah kitab yang dipanggil al-kitab tu. Dan aku hurai skit isi kandungan kitab kitab ini :-

......Pada suatu hari, sewaktu tuhan Isa berjalan ke menuju ke suatu tempat. Tiba-tiba tuhan Isa laparkan sesuatu dan terpadang akan sepohon pokok epal. Tuhan Isa menuju kepada pohon epal berkenaan untuk memetik buahnya. Alangkah marahnya tuhan Isa kerana didapati pohon berkenaan tidak berbuah....

HAHAHAHAAH...... apa pendapat korang dengan ayat suci nih? Sebab tu aku pernah kata dulu, jangan bazirkan duit membeli ujang, beli benda nih bagus...ekekekeke...

HAHAHAHAAHAHAHAHAHAA..... aku baca dah kitab yang dipanggil al-kitab tu. Dan aku hurai skit isi kandungan kitab kitab ini :-

HAHAHAHAAH...... apa pendapat korang dengan ayat suci nih? Sebab tu aku pernah kata dulu, jangan bazirkan duit membeli ujang, beli benda nih bagus...ekekekeke...

nampaknya itulah salah satu rangkap yg dipetik dalam al-kitab... saya p0n ada baca... jln cerita yang banyak TERPESONG!!.. pupus umah jika percaya bulat2 citer kat dalam tu..

nampaknya itulah salah satu rangkap yg dipetik dalam al-kitab... saya p0n ada baca... jln cerita yang banyak TERPESONG!!.. pupus umah jika percaya bulat2 citer kat dalam tu..

Seriously, ummah yang bodoh jer yang akan teperangkap dengan jalan cerita palsu tu. Bukan diorang tak tau yang bible tu bukan lagi yang asli tetapi yang terdiri dari perjanjian lama dan perjanjian baru pada zaman rom dulu tu? ... hahahahah.... ... ... haduih tak larat gelaklah aku kalau camni.

Aku pernah kata dulu, aku akan beli bible nih kalau wujud dalam bahasa melayu dan aku akan hurai dan paparkan satu-satu ayat bible tu kat sini supaya orang yang tatau apa-apa bleh tumpang gelak sama... ekekeke

Edited by ahmades

supaya orang yang tatau apa-apa bleh tumpang gelak sama... ekekeke

huhuhu...betoi.. jalan cerita tu cam klaka pelik... cam komik plak...hahaha.. pelik2 betoi diorang. pelik p0n, kena fikir sama...jgn terlalu lurus sehingga percaya kat komik drama kristian tu...hikhik... hahaha

paling senang, jgn terpengaruh sudah..

kalau dah tau kitab tuh ujud, jgn la gatal2 pi cari :)

hikhik...say0 da cari,dan daa baca daa..memang best,kerja nak gelak jerk....kam0 cuba baca then bagitau kat say0 comment k0...hahaha...

*saya tegaskan pada korang, jgn sesekali baca...cuba elakkan. baca tak salah tapi pegangan agama tu kena la teguh...silap haribulan korang tergoda ngan kitab tu...habis. hancurr

wkakaakak siap bm dia fail ... bagus la orang bangang yang buat tu

hahah...tunggang langgang...cam failed spm jerk,

ko tanye aku ke..mm..tu abg aku nyer..kire lama gak mase aku sekolah dulu..mase tu x kecoh pon...maybe mase tu limited edition kot..hehe..tp aku x bace pon ..sempat tgk cover jek..

kitab ni dia bg free je ke?sape2 pn leh dpt?risau gak aku...sape2 yg lemah iman mesti terpengaruh sket2 kalo baca..xd ape2 tindakan undang2 ke nk sekat? kitab ni leh jd jarum halus nih... :angry: