Jump to content
Sign in to follow this  
jimmi

Belajar Di Open Universiti

Recommended Posts

Oh, kiranya orang2 lama tahun 80-an kena start dari sem 1 balik la kalu dah ader diploma?

Rasanya begitulah tp untuk maklumat lebih lanjut sila hubungi pihak OUM. Takut pula kalau saya beri salah info.Tak rugi kita belajar ini. Sekadar untuk "upgrade" knowledge and paper qualifications kita. :rolleyes:

aku tahun depan januari dah abis belajar kat oum.. kire sedar tak sedar dah belaja dr 2005 - 2008.

OUM ok ler... Kalau ko org working adult yang memang takde masa nak belaja, nie ler U paling sesuai coz belaja ikut mood korang.

Kalau korang nak maju, belajar ler.. Takkan sampai tua pun nak pakai diploma jer.. Come on, ni pun mase depan korang jugak..

Bayangkan korang dah ader pengalaman kerja + degree + pro cert.. Mesti laku ler...

wah bestlah dah nak abis kat oum. aku nih baru nak apply je. rasa nyesal plak dulu tanak sambung awal2. hmm.. ade nota2 lama tu leh ler pas kat aku nanti yek. :)

course ape ko amik dulu nih nivan?.. aku cadang nak amik networking.. senang tak course nih?... ade sape2 yg dah atau sedang ambil course nih kat oum?..

maxbiz77..ko wat 3 thn je ke kt OUM tu?

uish mana ade. aku baru nak apply jek. blom blajar lagik la. dok kira2 kewangan dulu nih. maklum la. dah berfamily.. bajet kena jaga bebetul. hehe. ko wat pjj oum gak ka?.. course apa?..

Assalammualaikum semua....

Aku pun ada bercadang nak sambung buat degree kat OUM ni, nak amik BITN (Bachelor Information Technology with Networking). Nak tanya pada sape² yg dah tamat atau masih belajar kat OUM ni...ada pinjaman tak? PTPTN ker.... tak mampu plak rasanya nak bayar sendiri..maklumlah dah berkeluarga nih. Nak keluar duit KWSP plak...baru je keluarkan buat beli rumah hari tuh :).

tengkiu....

uish mana ade. aku baru nak apply jek. blom blajar lagik la. dok kira2 kewangan dulu nih. maklum la. dah berfamily.. bajet kena jaga bebetul. hehe. ko wat pjj oum gak ka?.. course apa?..

xla ..aku baru nak survey gak....ada gak terjumpa wawasan open u..konsep sama cam oum...tapi x tau mcm quality cert die tu..sebab u ni baru lagi

aku ada sorang officemate tgh study It n networking kt oum...x silap aku die ni wat loan ...tapi bukan ptptn..loan bank rakyat

aku tahun depan januari dah abis belajar kat oum.. kire sedar tak sedar dah belaja dr 2005 - 2008.

OUM ok ler... Kalau ko org working adult yang memang takde masa nak belaja, nie ler U paling sesuai coz belaja ikut mood korang.

Kalau korang nak maju, belajar ler.. Takkan sampai tua pun nak pakai diploma jer.. Come on, ni pun mase depan korang jugak..

Bayangkan korang dah ader pengalaman kerja + degree + pro cert.. Mesti laku ler...

nANTI BOLEH AJAR SAYA LA YE....SAYA BR JA TUKAR PROGRAM... DULU MANAGEMENT.(2THN) DAN TUKAR AMBIL IT MANAGEMENT...SUSAH GAK....

Assalammualaikum semua....

Aku pun ada bercadang nak sambung buat degree kat OUM ni, nak amik BITN (Bachelor Information Technology with Networking). Nak tanya pada sape² yg dah tamat atau masih belajar kat OUM ni...ada pinjaman tak? PTPTN ker.... tak mampu plak rasanya nak bayar sendiri..maklumlah dah berkeluarga nih. Nak keluar duit KWSP plak...baru je keluarkan buat beli rumah hari tuh :).

tengkiu....

ptptn ada ditawarkan kepada semua ..kwsp pun ada ..