Jump to content
hackers_125

HARD DISK PILIHAN KORANG

MANE SATU KORANG PALING SUKA?  

87 members have voted

1. 1. MANE SATU KORANG PALING SUKA?

• SEAGATE
      25
    • MAXTOR
      29
    • WESTERN DIGITAL
      30
    • QUANTUM
      3

Recommended Posts

gua pakai western digital.............................

wat partition..............1 fat32...........1 lagi ntfs..................

dah pakai dlm 6 taon kot.............ok jek....................xder conflict pon.........

huhuhu...nampaknye voting makin sengit.....huhuhu..... ohmy.gif

Kalau tengok koleksi hard disk kong kat umah aku terbanyak cap maxtor .. kedua seagate ketiga west digital.

nak kata hat mana baguih aku pun tak berapa pakar cuma tu saja la statistik yang aku ada sebab aku bukan ada alat untuk nak test kepoweran hard disk ni.

Ada orang kata maxtor best sebab laju dan dia besaq sikit dari cap lain yang setaraf dengannya dan dia murah sikit... selalunya dia murah empat ringgit dari cap lain.

Ada orang kata seagate best sebab dia stabil

Ada orang kata western Digital best sebab dia tahan lama

Kesemua ni orang kata ... aku tak berani la nak komen sebab yang aku tau hard disk ni kalau nak lingkop ... lingkop jugak.

Yang aku tau hard disk adalah hard ware yang paling mudah rosak dan yang menjadi keutamaan aku adalah cap yang mudah claim. janji boleh claim dan cepat.

hm.. ntah la aku pun pening gak kekadang tu tapi aku prefer quantum atau pun seagate

la ikut pengalaman org lama la.. ek ahaks lagipun nak kata maxtor tak bagus tak leh gak sebab Jeopardice kata dia dah pakai dekat 6 tahun jadi semua nie bergantung la pasa nasib hehehheh sebab aku ada kawan dia baru pakai maxtor tak habis agik waranty dah kong tak sempat nak backup data langsung tapi.. kalau seagate atau quantum aku tak penah dengar lagi macam tu ...

tapi kat pasaran sekarang setahu aku dah takde hd quantum kalau ader pun ²hand la yang banyak maxtor n seagate org kata maxtor = western digital

eh kau biar bonar jang !!! hehehhehe pergh biso berbiso ahaks biggrin.giftongue.gif

perghh...WD mendahului ranking.....takpe MAXTOR mesi boleh kejar punye.... vote for MAXTOR... happy.gif

hehehehe..

walaupun aku nih tak terrer pasal pc, dulu aku punya pc mmx 150 pakai seagate 2Gb adalah sampai 4 thn kut. tuh yg paling lama setakat nih HDD yg aku penah guna.

Hard disk pesen lama memang tahan sebab kecik dan jalan pun pelan tapi hard disk pesen la ni besaq dan laju. Hard disk aku zaman pentium 200 MMX tahun 1996 sais 1.2 GB kot baru saja lingkop tahun lepas .,.. tu pun anak aku main bagi jatuh .. lagi satu hard disk aku 2.1 gb tahun aku rasa 1997 kot ... sampai la ni dok jalan elok lagi .. bad sektor pun tak dak lagi ... dok pakai sampai la ni .. hard disk zaman la ni masuk setahun lebih saja mola la nak lingkop ada bad sektor la apa la ... celah tu waranty pun dah habis dah .. nangissssssss .. kena beli baru. Ikut pengalaman aku lagi besaq hd tu lagi mudah dia nak lingkop. kalau nak kira harga kan 40gb dengan 80 gb harga bukan jauh sangat tapi aku gayat nak pakai hat besaq .. sat gi cepat kantoi.

Edited by ace

apa2 pun WD aku nie dah start bengong... kejap detect dlm PC, kejap ilang lak... teruk tue, hampes.. baru balik RMA dah jadik balik cam nie dry.gif

Ermm pada aku... brand perkara kedua.. yg penting kite tu camner nak jaga HD tuh... katakan WD tuh pling power ler.. tapi kalau laa guna pon macam koboi tonggang kuda.. makin cepat ler dia nak kong!

Hmm bolih diterima pakai laa kalu nak cari HD carik yg warranty dia bolih di claim dgn cepat... smile.gif

Diumumkan aku telah membeli hd baru WD 80gb 3 years waranty di PC FAIR JB..huhuhu tongue.gif

ape perkara2 yang aku harus buat utk menjaga hd aku supaya bertahan berthn2 lamenya biggrin.gif ....hd ini aku nk buat extra hd kepada hd yg ade.....

20gb+10gb+80gb (baru tongue.gif ) = 110gb biggrin.gif

Diumumkan aku telah membeli hd baru WD 80gb 3 years waranty di PC FAIR JB..huhuhu tongue.gif

ape perkara2 yang aku harus buat utk menjaga hd aku supaya bertahan berthn2  lamenya biggrin.gif ....hd ini aku nk buat extra hd kepada hd yg ade.....

20gb+10gb+80gb (baru  tongue.gif ) = 110gb  biggrin.gif

bende nih paling penting bagi aku sebab HD kat umah aku niih dah beberapa kali jahanam akibat perbuatan sumbang ini... iaitu "tutup komp pakai tutup suis jer tak properly shut down" angin betul.. memang cepat ler jahanam HD kalau ini diamalkan! cool.gif

bende nih paling penting bagi aku sebab HD kat umah aku niih dah beberapa kali jahanam akibat perbuatan sumbang ini... iaitu "tutup komp pakai tutup suis jer tak properly shut down" angin betul.. memang cepat ler jahanam HD kalau ini diamalkan! cool.gif

biasa la tu lalok...bukan semua org tau guna PC 'dengan betul'. yg banyak tau

guna saja...kekeke..

don juan,memula sekali ko pastikan PSU ko tu cukup power..

ko dah sumbat 3 hdd..

p/s.. ader tak device yg function cam turbo timer untuk PC???

aku raser nak beli hdd baru...dlm 250g - 300g.....tapi aku dgr banyak laa masalah kalo yg besor2 nieh...so...nak hamek yg ner ek ?? WD or Maxtor ?? penin2 huh.gifrolleyes.gif

so far aku puas hati dengan WD 250GB 7200/8 aku ni.. sebenarnya, tahan tak tahan hdd korang, tengok pada tangan, dan macam biasa, faktor psu memainkan peranan penting.. dan AVR tu sendri dah jadi macam keperluan kepada penggunaan sekarang.. tak perlu nak panjang lebar.. dah dibincangkan berbelas kali dah sebelom ni...

harap membantu!

yup btol tu...en.Peta..aku sokong sesangat..bergantung pd tangan la bende ni..kalo pandai jaga ok la...kalo x pepaham je laa...

aku pnye h'disk dah 5++ tahun still elok lagi(Quantum Bigfoot)hehehheh

yup btol tu...en.Peta..aku sokong sesangat..bergantung pd tangan la bende ni..kalo pandai jaga ok la...kalo x pepaham je laa...

aku pnye h'disk dah 5++ tahun still elok lagi(Quantum Bigfoot)hehehheh

pergghh quantum bigfoot! 2 minggu lepas aku baru buang dlm 20 bijik kut. sumer baru never used. sbb dibuang : obselete