Jump to content
Arool

Tekken

Recommended Posts

mintak mahap bebanyak.sepanjang yg aku tau,blom ade info psl game lg.tp trailer utk ps3 ade la.maknanye,tekken 6 mgkn kuar utk ps3 aje la kot.same2 la doa yg info tu x betoi.kalo x,betaun lg la kite dpt main konsol version nyer. dry.gif

oops silap info plak.....memang dia kuar ver. PS3 je...aku dh check balik td....sorryyyyyyy!!!!!!!!hehhee biggrin.giflaugh.gif (ntah apa2 laa yg aku tuleh....tp klu ada ver.PC ok gak...best..best....) biggrin.gif

ha ha ha........ko dh kemaruk gile ae.x pe la,utk hilangkan hati gundah psl x dpt main tekken 6,ape kate kite bincang psl siri tekken yg korg plg minat.pade aku,tekken 4 plg best;walaupun x perfect.gambo beso,movement smooth.watak paling menonjol dlm t4 aku rase jin kazama.first,psl die gune move baru all over again.pas tu move die unik,bile tumbuk musuh,rase mcm meletup je.mule2 aku benci die sbb x de 10 hit combo,tapi bile dh pikap juggling,best gile. tongue.gif

yea,aku pun setuju ngan ko.tekken tag dulu mmg best,cume ending movie die x best.kalo diorg nk wat remake,mintak2 la gune formula ko. biggrin.gif

Aarghhh...cun ke grafik tekken 5.pade aku tekkn 4 nyer grafik lg cun.cume kontrol je yg kureng.aku setuju kalo diorg gune gameplay tekken 5+grafik tekken 4 dry.gif

Aarghhh...cun ke grafik tekken 5.pade aku tekkn 4 nyer grafik lg cun.cume kontrol je yg kureng.aku setuju kalo diorg gune gameplay tekken 5+grafik tekken 4

kalu bagi aku plak...grafik tekken 5 lagi lawa daripada 4....pasal diorang guna grafik engine yang baru.....character lagi detail enviroment lagi detail dalam tekken 5 berbanding 4..overall tekken 5 lagi cun dari grafik 4

gameplay plak....memang tekken 5 best dari tekken 4.... tekken 4 tak best pasal diorang nak tiru gamepaly macam virtual fighter....tekken 5 diorang balik semula ke fighting style tekken 3....

aku pon lebih suka tekken 5 pasai grapic dan gameplay....tapi aku terkilan tak dapat nak play as BOSS dalam game ni....kat tekken 1234 sumer leh unlock BOSS kan...

Ye al,ye la..aku sokong la.Korg penah habiskan tekken 5 ngan ultra hard x?try la,mmg mencabar,tp x mustahil blh menang psl tekken bkan mcm fighting game lain,main normal pun susah gile nk menang. smile.gif

siapa kat sini yang pandai main juggles?.....aku tgk video masa tekken 5 tournament ...fuhhh memang power laa sapa boleh main juggles....bagi sapa2 yang tak tau....juggles nie skill bila korang buat combo masa lawan korang still kat udara, first korang angkat lawan korang lepas tu kauorang buat combo gila2....ada aku tgk dalam video, dia buat 7-10 kali combo masa juggles...maknanya, dia angkat lawan dia..lepas tuu memang takde harapan laa nak lawan balik....tak pun trus K.O

aku blajar jugak cara nak juggles, sampai 3 combo jeee.....memang susah nak buat kat konsol, kat arked senang skit....

juggles memang susah.......tapi kalo combo kat stand memang senang......siap leh cipta combo2 sendiri.....biasanya leh buat combo sendirik kalo main pakai asuka, lei,law, paul....nak paling senang pakai hworang ....tak caya try la...

10 hit combo memang senang....hwoarang, kau tekan butang cam orang tak pernah main pun buleh jadi combo....

yang aku best tengok..king..kalau kau pandai buat chain tackle...kalah wrestling..hehehehe

so kekawan...apa favourite character korang masing2....aku expert paul.....pasal dia buleh reverse attack serangan lawan....jin pun best jugak..pasal dia buleh deflect serangan lawan....

aku tekken1=paul,tekken 2=paul tekken3=gon,tekken4=paul,tekken5=paul.........ni la yang aku paling xpert pakai.....sebenarnya macam kita pemain tekken kan ....must pandai guna sumer characters....tul tak ape yang aku sampaikan ni....kalo kita tak expert guna character lain pon...still tau move special setiap watak tu kan??

aku tekken1=paul,tekken 2=paul tekken3=gon,tekken4=paul,tekken5=paul.........ni la yang aku paling xpert pakai.....sebenarnya macam kita pemain tekken kan ....must pandai guna sumer characters....tul tak ape yang aku sampaikan ni....kalo kita tak expert guna character lain pon...still tau move special setiap watak tu kan??

alaa..setakat paul..peanut jekk..aku pakai wang jin rei..selambe jer...pakai sebelah tangan lagi tu main...setakat paul aku bg perfect... laugh.gif

aku pon kalo guna paul.....tu....leh tibai wang...sesenang jer....hehehehehehe...wang dahla elder kat tekken ni ...tulang repot ...wahahahaha

aku pon kalo guna paul.....tu....leh tibai wang...sesenang jer....hehehehehehe...wang dahla elder kat tekken ni ...tulang repot ...wahahahaha

Betul kata ultimatezesz....hehehehe laugh.gif

dalam tekken 5 plak...kalo korang perasan ASUKA...ni kalo korang pandai guna startung move .....bulat,segi empat,...pastu baru button yang lain ...leh jadi combo.....biasanya aku main lebih sampai 10 hit.....maksuknya ..asuka ni laju ....musuh susah nak counter balik...so leh senang menang kalo tak perfect pon life bar tu still ader 90% nyawa

siapa kat sini yang pandai main juggles?.....aku tgk video masa tekken 5 tournament ...fuhhh memang power laa sapa boleh main juggles....bagi sapa2 yang tak tau....juggles nie skill bila korang buat combo masa lawan korang still kat udara, first korang angkat lawan korang lepas tu kauorang buat combo gila2....ada aku tgk dalam video, dia buat 7-10 kali combo masa juggles...maknanya, dia angkat lawan dia..lepas tuu memang takde harapan laa nak lawan balik....tak pun trus K.O

aku blajar jugak cara nak juggles, sampai 3 combo jeee.....memang susah nak buat kat konsol, kat arked senang skit....

Nyeh nyeh...aku tau juggle.nk kate handal kang org kate aku poyo lak.tp aku mule main juggle stat aku kalah kat melake.mase tu aku tau pki 10 hit combo.ingat diri dh hebat,amik ko kene belasah.pas tu aku msk uitm,jmpe sorg mmbr ni.die tg aja aku juggle n aku main juggle smpi skang dh 6 thn dh.x layan 10 hit dah.combo juggle yg biase aku buat average 5-6 hit bergantung pd karekter.

juggle mmg care yg plg mudah nk menang,tp ko kene fhm btl skil2 caracter ko.aku ade describe care2 juggle dlm post2 terawal aku kat topic ni,so check it out,yay tongue.gif

lama dah tak masuk makin meriah, bagi aku karakter paling ngam king. cuma kena mahir main grappling. satu combo dia yang tangkap berterusan tuh memang ngam.

satu lagi kegemaran hwoarang pasal move dia cool.

dalam tekken 5 plak...kalo korang perasan ASUKA...ni kalo korang pandai guna startung move .....bulat,segi empat,...pastu baru button yang lain ...leh jadi combo.....biasanya aku main lebih sampai 10 hit.....maksuknya ..asuka ni laju ....musuh susah nak counter balik...so leh senang menang kalo tak perfect pon life bar tu still ader 90% nyawa

ko x perasan ker...aku penah gak guna asuka...fuyyo..smp xberenti move dier..ader lebih kurang 125 hit...itu pun bley lebih lagik.. smile.gif cube try rolleyes.gif

Akum semua..Selamat Hari raya..

Tekken?

AKu nak kata minat main tekken tuh takder la sangat, tapi aku main la jugak.

Dan aku pun takde la terror pun

Selalu belasah orang dan selalu jugak kena belasah

Fav character aku ialah Bryan.

Sebab pada aku dia seorang yang pendiam, cool, tak banyak cakap dan bila lawan buat salah sikit dia akan *dush* (separuh nyawa habis)

Smart giler!

Aku suka main tekken tag sebab bleh tag orang.

Combo standard aku biasa dalam 4,5 hits aje.

Kalau sesiapa yang dah boleh buat sampai 5, 6 hit tuh memang dah tahap dewa la tuh!

Kalau ada orang yang cakap guna 1 atau 2 button dah bleh menang tu aku percaya..tapi sudah pasti bukan dengan orang yang tahu main tekken

Selain bryan, aku suka dan boleh guna

i)Jin Kazama

ii)Law

iii)Heihachi

iv)Gunjack

v)Xiaoyu

vi)Panda

vii)Yoshimitsu

viii)Lei

viiii)Lee

x)True Ogre

xi)Julia

xii)Anna

Devil, kazuya, hwoarang, baek, michele, dan lain2 tuh aku tau sket2 aje..

Tapi tak suka guna sebab kalau aku guna nanti kena rogol

Aku kategorikan diri aku tahap average aje main tekken ni.

Aku main pun suka2 je, bukannya nak jadi terror pun.

Kalau aku lawan dengan player yang tak tahu main sgt, aku akan guna Xiayu dan Panda..sebab aku ni jenis suka "main2" sket. So kalau guna xiaoyu aku akan berpusing, lompat, tunduk, lari, pastu elak ketepi, lepas main lambai2 kat oppenent(taunt) pastu bila dia bengang aku bagi d/b 1. Hahaha laugh.gif

Jahat tak? tongue.gif

Satu lagi aku suka guna nak pedajal orang ialah yoshimitsu, aku suka 1+2(duduk atas pedang) dan lompat2 cucuk orang! laugh.gif Lepas tuh lari ke belakang sambil terloncat2!! Wargh!! Lawak giler siot! laugh.gif

Aku memang camtu sebab tuh sampai skang tak terror2 main tekken sebab suka cari lawan yg tak kuat dan main2..Aku tau tak elok tapi macam seronok je main camtu

Tapi kalau datang mamat handal, mampus aku kena!

Bila mamat handal datang, aku akan guna Jin dan Bryan.

Ini pasangan aku yang terkuat la kiranya.

Mood pun bertukar jadi serius.*suasana hening*

Ceh, poyo gila!!

Kesimpulanya, aku takde la terror pun main. Nak main tekken pun saja2 jek!

Aku selalu lepas habis study kat itm, aku balik singgah kotaraya(Kuala Lumpur) main tekken sebelum balik ker umah..

Memang selalu sgt lepak Kotaraya..Kekadang aku singgah gak sungeiwang main dengan budak cina. Selalu juga kalah dan selalu juga menang. Depends kepada oppenents, cara main, mood persekitaran, dan motif kau main(samaada main nak menang, atau main nak belaja, atau main nak mempermainkan orang laugh.gif )