Jump to content
Arool

Tekken

Recommended Posts

mak ai, jauh nye. ko leh wat air combo lam

tekken ke?cam mvc lak tongue.gif

adeh... sorry2. apahal aku merapu air combo dalam tekken lak ni.juggle la tuh aku maksudkan.tapi kalau nak 99 air combo spiderman pun apa salahnya... tongue.gif

waa...ko mmg minat main tekken ke atau ko buat sekadar game sampingan je?

aku mmg minat main semua game... tapi kalau fighting aku suka main tekken...

tapi tekken tag jer la... tekken versi lain tu sampingan2 jer...

dalam tekken tag ni aku paling suka guna jin ngan heihachi or tag law ngan paul... n bruce.

tapi sekarang kat shah alam just main RO jer. kalau aku balik penang ada la kenkawan aku nak main tekken ni. selalu kami masuk jer kedai game tu kul 10 n kelaur kul 5 camtu... ekekek makan n lepastu karaoke...

byk gak gamers tekken power kat summit BM, penang. tapi tak kisah la aku main nak ambik pengalaman n fun.hermmm...

p/s : n aku tak PS2 hehehee....

Aku lak main sume game tekken. tp aku rase plaing gempak main kat arked tekken tag la psl skill die gile2

woit kat kl dah ader arcade tekken 5 tak???versi ps2 besh gile....arcade aku lum raser lagi...review leh pakai ic card...dan carakter yg di "bela" tu bleh jadi ghost system ...maksud nyer orang lain leh lawan character yang ader name kite ni hahahahaha

sesetgh part mmg bess sbb derang gune blk byk elemen dlm tekken 3 n tag.mcm sidestep: lam tekken 4, ko tekan joystick ke bwh je, karekter korg akan sidestep,jd kite akan tersilap action mase rushing nak tunduk.dlm tekken 5, care die same cam tekken 3 n 5.background music mmg syok.cume karekter die agak keras n kasar,try la dulu. bg aku overall ok,cume rekaan karekter je kureng skeet. wink.gif

tag tu yg penting

walaupun kat summit BM dah ada tapi aku masih main tekken tag ekekeke

n jinak2 balik ngan power stone mmg feel la main game tu...

bagi aku tekken 5 ni takde la yg nampak kurangnya sangat

tambah pulak ngan background n stage yg kaw2 punya cun

eekekekke kira tak rugi la kalau main

kat ipoh dah kuar dah tekken5..best giler..siap ader devil jin ngan jinpachi(devil heihachi) haha..lawak nama dia...then siap pakai kad lagi tu utk edit char..overall game nie kat ipoh banyak gak la yg main terutama org kiter..

HAVE FUN...

Kalau main Tekken Tag kat arcade, sampai stage lawan dengan Unknown tu, macamana kita nak halang daripada musuh belasah kita. Yg aku peratikan unknown ni bila aku bantai, dia suka block. Jadi belasah dia takde ape2. Macamana nak buat tu? Stage 1-7 jarang pihak lawan buat block ni.. senang nak kalahkan.. sampai stage 8 je buat hal. malas aku nak pegi kaunter tukar 2 token lagi semata-mata utk stage 8 ni. aku suka pilih pasangan Law&Paul. mad.gif

user posted image

Buat macam ni je, terus kalah pihak lawan.. tak payah buang masa... nyawa banyak turun.. biggrin.gif

user posted image

Edited by Superior

untuk lawan yang suka blocking kena buat attack yang tak obvious sangat. jangan terus serang jer. bertahan dan tunggu peluang. bila habih cycle untuk attack dia counter. pegi dekat dan guna throw. buat pukulan kecil dan kemdian tukar ke sapu kaki.

watak spt Gon, Dr.B, Eddie Gordo,anna williams,forest law, ketua last dlm tekken 3(lupa nama apa) macam dah pupus je.. Mana pergi hah?

forest law aku kata takde, pasal yg ganti bapak dia, Marshal Law. aku suka forest law, muda lagi.. hehehe..

Mcm mana nak tau cite tekken ni? Takkan games je.. Komik,movie takde ke? Komik aku rasa ada... tapi susah nak jumpa...

watak spt Gon, Dr.B, Eddie Gordo,anna williams,forest law, ketua last dlm tekken 3(lupa nama apa) macam dah pupus je.. Mana pergi hah?

forest law aku kata takde, pasal yg ganti bapak dia, Marshal Law. aku suka forest law, muda lagi.. hehehe..

Mcm mana nak tau cite tekken ni? Takkan games je.. Komik,movie takde ke? Komik aku rasa ada... tapi susah nak jumpa...

aku suke kat gon ni tapi apakan daya...ni special....namco pinjam gon hanye untuk ps1 jer....jadi versi tekkan akan datang mustahi ader gon waaaaaaaaaaa mad.gif

ko biau betul,mesin tu dh smpi mesia.gile tu.aku ingat tokey2 arked kat mesia ni sume bute teknologi,asik ingat duit je. blink.gif

utk superior: kalo ko nak terer main tekken ni, ko kene pandai main juggle.main juggle tu maknenye ko kene buat attack utk lambungkan musuh.bile die dh x jejak tanah mesti die x dpt blok @ counter.cubelah.cthnye, kalo ko gune law, ko try tekan joystick arah belakang n hold, tekan left punch/button 1,right punch/button 2,left punch.last attack akan lambung musuh ke udara.pastu ko pandai2 la gabungkan serangan yg ko rase sesuai utk belasah die sblm die jatuh ke tanah.

yg aku gitau ni serangan yg mudah tp senang kene blok kalo lwn ngan org.myk lagi attack utk lambumg org.kalo pakai paul,ko tekan joystick atas+depan n kaki kanan @ kiri.try ok. biggrin.gif

lehgaktu,tp make sure yg korg x lambung org tu tinggi sgt,sbb nnt susah nk buat die nyer sambungan

citer pasal2 tekkken teringgin gak aku nak kongsi citer aku,krakter yg aku selalau main hwoarang lerr..combo dia memang best giler ler..citer pasang tekken ni..hwoarang ni combo dia banyak terletak kat kaki<---sebab tu lambat sikit atk kalau berlawan gan krakter yang selalu mengggunakan tanggan...sebab lam tekken 3 ni antara kaki gan tanggan,tanggan yg laju daripada kaki,oleh tu terpaksa lah aku def dulu sebelum atk,tapi jgn salah anggap lak,hwoarang pun ada tanggan gakk..miahahah...oleh itu gabungkan lah tanggan + kaki sekiranya mengguna kan hwoarang ni.bagi krakter eddie lak ni susah ni kalau nak haffal dia nyer skill,sebab ko tekan mana2 butang pun leh keluar dia nyer skill,contoh nyer sekiranya nyer ko tekan kaki kanan gan kaki kiri dengan bersilang-seli dan + arow ke bawah + kiri + kanan =akan menghasilkan tarian PARANAWEI,siapa gunna krakter eddie ni kena selalu praktis ler baru leh jadi pro.Law lak susah nak ckp,skill Law dalam tekken 3 lebih kurang cam skill thai-chi + ala2 kungfu mabuk cam korang tekan buton tanggan kiri+tanggan kanan <--dengan serentak dan + arow ke belakang=akan menghasilkan tarian ala2 brusli biggrin.gif

harap dengan info aku ni dapat lah menolong korang serba sedikit lam bab2 tekken ni

2 taun main tekken 3 sampai skrg,

lehgaktu,tp make sure yg korg x lambung org tu tinggi sgt,sbb nnt susah nk buat die nyer sambungan

sorry geng, aku wat skit clap la.bkn x leh lambung tinggi2 tp make sure jgn lambung jauh sgt ke dpn. tongue.gif

haaa..info kepada budak2 yang suka pakai Paul tu,ni tips utk mereka yg masih main tekken 3.

Skill Back Atack-->Tekan arrow bawah+bawah kiri belakang+belakang+butang X+butang segi tiga (yg segitiga tu tekan 2 kali).kalau yg x paham apa yg aku tulis ni,ni aku kasi detail sikit yg bawah +bawah belakang+belakang tu move dia macam ni

Skil Back Atack no 2 -->Tekan arrow sama cuma kali ni butang yg di tekan jer lain,butang nyer cam ni,tekan butang X + btang segi tiga + butang empat segi.

Skil step kaki musuh+pukul guna siku-->guna | + butang bulat + move ke depan+butang segi tiga

key utk arrow tu --> | (ertinya kebawah lah tu yer)

--> / (ertinya tau2 lah korang tu tongue.gif )

--> <- (ertinya kebelakang tadi)

combo tekken ni x lah susah sangat setakat combo sampai 6~7 tu relik jer,sampai 10 ni ada susah sikit bagi user baru main tekken ni,nak sampai combo 10 kena pandai timeming+campur semua skill=jadinyer combo yg dasyat tahap cipan,aku syor kan korang mula main tekken ni guna kerekter hawarang dulu,dah Pas move hwoarang tukar guna paul cuma move paul banyak guna arrow x macam hwoarang

selamat mencoba laugh.gif

(x silap aku skill tekken 3 gan tekken utk version ps2 x banyak beerubah kan?)

Edited by TiongMan