Jump to content
Sign in to follow this  
LanoV

Ramai Programmer, Tapi Mana Game Nyer?

Recommended Posts

Kepada semua progies kat Malaysia nie, aku nak tanya sikit. Aku dah perati lama dah, korang discuss pasal programming nie berjela2 dan memang hebat2 ilmu dan skill korang. Ada gak yang pengalaman dia memang tak buleh nak lawan lah. Satu je soalan nie, mana dia game yang pernah korang buat? Boleh tak share kat kitorang sini (kalo ada). Aku percaya ramai yang terrer buat, cuma tak tunjuk lagi masterpiece tu... :P

p/s: Kalo ada website korang, buleh bagi link.

ko citer pasai kelab bina game ker?

den rasa... diorang dah terkubur...

MASTER dah ilang!!!

x tau mana dia pergi....

Patut le lama tak dengar pasal Kelab tu.... Kalo MASTER dah bertapa, mana pegi member2 yang lain pulak. Hilang haluan ke takde orang kuat dah. Sape2 puteranian nie takkkan takde sapa2 nak menghidupkan semula pengaturcaraan permainan kat Malaysia nie. Macam sunyi sepi je rasanya thread permainan nie. Cuma cadangan je.... sebab aku nengok ramai yang ada bakat tersendiri tapi takde leader yang nak guide. Orang2 lama kat sini, apa pendapat korang? :ph34r:

Sebenarnya memang ramai programmer berbakat. Tapi mereka tak berapa minat nak develop game sebab pulangannya tak seberapa. Banyak tertumpu pada pembinaan perisian berasaskan pengurusan data. Sebab biasanya ia lebih menjanjikan pulangan yg lumayan.

Tapi saya rasa memang ada programmer yang letak link untuk download game2 mereka di sini. Cuba cek thread yg lama-lama.

hehe... ko kata programer banyak? ekk? x la.. dulu bleh la...masa masuk U.. nak buat sijil Pengaturcaraan... ada masa la diorang nak test skill...

sekang nie.. dah pro.. kerja lak belambak... susah nak teruskan...

den cakap betul nie....

susah! kalo pakar programing dalam umur 12 tahun keatas... ok la..

dalam 6 tahun dia leh program...

nie... semua umo 20 keatas...

jadi... projek dah 3 tahun... makna nya... diorang dah sibuk dengan kerja la tuh..

hehe... ko kata programer banyak? ekk? x la.. dulu bleh la...masa masuk U.. nak buat sijil Pengaturcaraan... ada masa la diorang nak test skill...

sekang nie.. dah pro.. kerja lak belambak... susah nak teruskan...

den cakap betul nie....

susah! kalo pakar programing dalam umur 12 tahun keatas... ok la..

dalam 6 tahun dia leh program...

nie... semua umo 20 keatas...

jadi... projek dah 3 tahun... makna nya... diorang dah sibuk dengan kerja la tuh..

Maksud aku, memang benar le diorang dah habis belajaq tapi takkan takde generasi pelapis. Ramai pe, budak2 baru masuk bidang IT nie. Lagi satu, kalo sibuk dengan kerja memang aku paham, tapi minat pada programming nie tak menghalang orang nak bina game. Alaa... kalo sibuk pun urusan office, balik rumah ada masa sejam dua lepak tu buat le sikit2 sebagai hobi ke... kalo ada satu group, benda kecik kalo combine buleh jadi besaq.

Hapuskan cetak rompak dulu baru industri game Malaysia boleh berkembang.. :D

Tapi rasanya online game masih boleh hidup kat Malaysia nie..

Aku pon ada bercadang nak develop game made in malaysia untuk komersial.. Tapi bukan dalam masa terdekat nie.. Tunggu setahun dua lagi.. Kumpul ilmu dan tenaga pakar dulu.. ;)

ha.. mai la main game Pencuri 3D saya buat. mai mai.

lawat website ni.

http://www.shockinglabs.com

ade berapa2 project lain saya letak kat situ. bule try gak.

saya rase la ramai game programmer kat malaysia tp tak ramai yg fulltime. saya pun wat masa free je nih. spend masa lepas office hour... tui tak?

aku mmg takder kaitan langsung dengan IT, kekadang jer aku program dan 3d modelling...aku rasa byk skill dah tumpul...

Yang tumpul nie le nak kena asah... hehehe! Aku pun ada gak buat beberapa game awal tahun nie tapi dalam sebulan dua nie busy sikit dengan keje So takde le masa nak buat game. Nie dia kalo you all nak cuba game-game ringkas yang dah aku hasilkan. Semuanya dalam bahasa Malaysia beb.

http://www.freewebs.com/worbles

Selamat bermain....

Edited by LanoG

programing tu utk buat game aje ke????????

Ilmu progrraming ni luas.... bukan setakat game je. Banyak lagi .... supaya mudah paham, sila beli buku kat kedai buku terdekat :)

ha.. mai la main game Pencuri 3D saya buat. mai mai.

lawat website ni.

http://www.shockinglabs.com

ade berapa2 project lain saya letak kat situ. bule try gak.

saya rase la ramai game programmer kat malaysia tp tak ramai yg fulltime. saya pun wat masa free je nih. spend masa lepas office hour... tui tak?

Yang ni la yg aku dok cari ni.... aku follow url dari majalah pc, tak dapat ....