Jump to content
azuan

Perbandingan Forum Putera .com Dan .net

Recommended Posts

macam aku nyatakan kat tajuk tu terang terang membuat perbezaan antara putera.com dan putera.net dan tak ada kena mengena dengan forum lain. jadi janganla compare dengan forum lain sebab kalau diorang masuk sini baca cerita2 macamni tak best la pulak. cerita aku kat sini cuma nak bandingkan .net dengan .com sebab setakat yang aku nampak, semua topic, forum dan subforum putera.com dan putera.net banyak yang sama. disebabkan kes macamni jugak putera.net takkan popular sebab tajuk yang sedia ada dah ada kat putera.com

jgn burukkan memana forum lain, takut ader yg tak senang hati.. tp thanx bro power.. itu sumer boleh kiter amik iktibar dan pengajaran.. buat pengetahuan semua supaya kita lebih berhati-hati..

sebab putera.com dengan putera.net dulu boleh dikatakan nampak berbeza sebab tajuk tajuk dalamtu semua berbeza. yang sekarang ni nampak ada persamaan. tu je maksud aku.

tu yang aku cuba nak cerita donjuan, sepatutnya putera.com = lebih kepada it

dan putera.net = bahan sampingan tapi kat putera.net ada forum "Computers & internet" dan kat putera.com ada ruangan "ruangan iklan kerja" yang mana kat putera.net pun dah ada. melainkan kalau admin rasa memang dia nak jadikan dua dua benda ni macamtu sebab user sana tak penah masuk kat sini, tak tau la aku.

Eh???!!!

Terus terang aku cakap, aku tak pernah lagik pon masuk Putera.Net tuh. Ade beza ker.

Pasnih nak masuklah.

Cool OK cool.gif

OK. Aku baru jer masuk dekat Putera.Net tuh.

Dan aku dapati sehingga sekarang semua jumlah post hanyalah sekitar 139 post (hanya lebih sedikit sajer dari post aku sorang-sorang kat putera.com nih) sajer dan ahlinya pula hanyalah 24 sajer.

Alamak... camnie tak bestlah.

So... aku ader cadangan yang mungkin bertentangan sekali dengan aper yang anda semua bincangkan disini.

Aper kate kalo admin close close jer Putera.Net tuh dan pindahkan semua mende dalam tuh ke sini, Putera.Com.

Ini pendapat aku jer, sebab aku rase forum nie lebih dapat sambutan berbanding kembar dier yang satu tuh.

So... jangan pulak korang kecam aku kat sini.

No offense and defense.

Biar meriah lagik Putera.Com nih.

Cool OK cool.gif

Edited by Crimson Star