Jump to content
azuan

Perbandingan Forum Putera .com Dan .net

Recommended Posts

assalamulaikum encik admin

aku perati macam dalam putera.com ni dengan putera.net ada banyak forum dan subforum yang lebih kurang sama. apa kata kalau section yang tak berkaitan atau separa berkaitan macam sembang, muzik & movie dan majalah, kerjaya & bisnes, jual dan beli (walaupun berkaitan dengan perkakasan komputer tapi rasanya boleh sumbat dalam putera.net biar tak nampak berserabut), produk & cenderahati, dan rasanya boleh tambah sekali bahagian aktiviti kot. sebab section tu semua macam dah ada kat putera.net je aku tengok (atau aku tersalah tengok). kiranya nak kurangkan bahagian yang tak berkaitan dengan putera.com la contohnya skop yang diluar dari perbincangan IT, teknologi dan sebagainya.

Tak yah compete ngan sapa-sapa ... forum lain mode lain. Biarlah PUTERA dengan sensitivitinya tersendiri. Mod, pemantau, admin atau sapa-sapa orang atasan kena peka, kena cepat, tak terlalu mengongkong, jangan longgar sangat biggrin.gif

tongue.gif Aku bukan apa.. Putera bagaikan MADU & racun laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Buatlah yang terbaik. Aku Sokong!!!

Tak yah compete ngan sapa-sapa ... forum lain mode lain. Biarlah PUTERA dengan sensitivitinya tersendiri.

Persaingan yang sihat takper, tak salah kan? kan?

Persaingan yang sihat takper, tak salah kan? kan?

aku rasa kita tak perlu bersaing dengan mana2 forum. biar putera.com dgn identitinya sendiri. dari segi apa perlu bersaing? post banyak2, citer kontroversi, jiwang2, luc**, plotik, gosip dsb. dan apakah indikatornya utk mengukur kejayaan sesebuah forum. Putera.com boleh dilihat sbg sebuah forum yg mempunyai matlamat yg jelas dan utk mencapainya, sokongan yg +ve dari sumer forumer diperlukan tak kira senior, junior, master dll.

Edited by iEwan

baru aku tau.... putera nie ader kembar tak seiras rupenyer.....

aku rasa kita tak perlu bersaing dengan mana2 forum. biar putera.com dgn identitinya sendiri. dari segi apa perlu bersaing?

takder la.. bukannye nak compare, cuma nak kukuhkan lagi cadangan di atas demi kebaikan.

P/S: sedih je bila tengok satu kenyataan dari user kat sana yang mengatakan standard forumers kat sini tahap amatur.

Edited by puteranetwork

takder la.. bukannye nak compare, cuma nak kukuhkan lagi cadangan di atas demi kebaikan.

P/S: sedih je bila tengok satu kenyataan dari user kat sana yang mengatakan standard forumers kat sini tahap amatur.

bagi link sket.. aku nak baca gak komen tuh..

utk mengelakkan perkara yg tak diingini berlaku, aku quote je. or buat searching kat sana.

.. jgn terkejut kalau saye kate saye selalu enter site ittutor ni...bace msj kat sini, power power tapi baru minggu ni saye daftar, heeeeeee  nak compare ngan bincang.net, ittutor saye rase power sket.....kalau ngan putera.com lagi la, forum putera macam tahap amatur jer...

Edited by puteranetwork

aku dah search putera.com kat ittutor.

rata-rata post yg aku baca , putera.com selalu dijadikan rujukan. dan kadang2 kalau forumer ittutor x dapat jawab, ada forumer suggestkan ke putera.com.

Rupa2 nya ramai jugak ye puteranian kat ittutor. blink.gif

puteranetwork,

biasa lah kalau kita dah lama dgn mana2 forum, kadang2 boleh jadik ekstrem/asabiyah?

Edited by iEwan

utk mengelakkan perkara yg tak diingini berlaku, aku quote je. or buat searching kat sana.

Apasal banyak sangat dia sebut power... power laugh.gif

terasa plak kat aku . laugh.gif

Apa-apa pun semua forum bagus daa... yang tak bagus malas nak cite.

pendapat individu jer.. aper yg penting sgt?.. lain la la undian org ramai ker.. hehehhe.. mana-mana pun sama jer, tp sbb aku dah serasi ngan forum nih, tuh yg minda aku asyik diselubungi forum nih jer.. tambahan plak, ahli-ahli yg best-best , tuh yg aku syg kt putera nih..

takata - suka jual brg murah kt aku

cermin - selalu jawab aku kalo aku tanya

petabite - melawak jer keje dia..

arfaie - ahli rajin

pastuh tambahan plak otai-otai yg kewl-kewl tuh, tuh yg aku kalo ader apa-apa problem pc tanya kt sini jerk.. laugh.gif

base rojak nih,, sorry..otai-otai yg cool - cool tuh.. smile.gif

anyway, aku rasa dah lari dari tajuk nih..

Bro Azuan, setuju sgt ngan pendapat ko.. kalo 2-2 forum hampir sama, nanti, ahli-ahli pun nanti terbahagi 2..

aku kekadang je masuk putera.net...

tengok resepi..

tak sempat ma.

banyak forum nak baca

ahaks. abaikan jerk user yg compare putera.com ngan ittutor.net tu .. dia newbies lagi kot ..

aku pun join gakz ittutor. rasanya, lepas 6 bulan aku join putera .. tahun 2001 ..

hak ah, tu maksud aku bila bukak topic ni. banyak 'section' yang ada persamaan antara kedua dua ni. kalau ikut dulu2 punya user, memang user terbahagi 2 jenis bila wujud .com dengan .net ni. sebab banyak sangat persamaan antara topic dengan subtopic, thread, forum dan subforum dia.

kepada encik hasani, timbang timbangkanlah cadangan ini biggrin.gif

pendapat aku..admin boleh ubah layout...forum...subforum & etc...tapi hanya ahli yg boleh ubah wajah & tangapan orang kat putera.com...samada forum tu akan jadi ilmu atau sampah terletak kat ahli jugak...jadi medan perang pun sbb ahli jugak...jadi kedai kopi pun sebab ahli...

so...sapa lagi yg boleh buat putera.com forum berilmu..berakal & bersefahaman?? rasanya ahli je kot...

putera.com lbh baik kalau nak dibandingkan dgn cari.com dr segi ilmu...

putera.net walaupun lebih standard dari putera.com, tapi putera.com lebih stabil web dier... pecaya la......

herm, ok lagi putera.com nie.....

urm... tapi mmg hits putera.com lebih tinggi dari putera.net.. mungkin tanggapan ini akan berubah satu hari nanti..

aku rase kite x perlu buat perbandingan secara melulu ngan mane2 porum...sbb setiap org ade suka forumnye masing2...... aku suke forum itu dan ini....dn x suke forum itu atau ini.......so itu terplg individu masing2 ok....ikut citarase

psl dotnet dn dotcom

dotnet - untuk forum non IT la

dotcom - untuk forum IT sahaja...

ok jelas....tada susah

p/s: lmbt betul nk masuk forum dotnet ni? mad.gif