Jump to content
Sign in to follow this  
caffeine3x

Timeout Expired

Recommended Posts

aku ada masalah seperti tajuk di atas. aku buat system ni pakai ASP.net dan IIS dan pakai MS SQL 2000.

aku tak sure sama ada masalah ni berpunca dari algorithm aku atau masalah server... tp aku rasa masalah algoritm coding aku tu kot...sbb ini hanya melibat kan rekod yg skit jer..

skrg ni aku hantar value2 yg nak disimpan tu dalam database dan insert statement dalam satu stored procedure ajer.

tp dalam stored procedure tu ader 4 function yang perlu di execute satu per satu..

1)function select untuk dapatkan satu (no max + 1)dari satu table

2)function select untuk dapatkan satu lagi (no max + 1) dari table lain pulak

3)function update field2 yang melibatkan function tambah tolak stok.

4)function insert yang mana value nya dari satu select statement.

adakah server tu tak larat nak run function ni satu per satu dan aku terpakser asingkan function2 nyer???

sebelum ni pernah gak terjd tp setel biler aku ubah structure coding tu. tp skrg ni timbul balik. dekat function yg aku betulkan dulu lak tu...arrgghhh tertekannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn keyboard.

hahahahahaha......

dah setel dah....

aku rasa sbb maser hantar value-value untuk disimpan tu banyak sgt kot dier kene read data....

pasal sblm ni aku pakai reader item dari database... so aku rasa komputer terpakse read database untuk dapat kan satu2 value yg hendak dihantar.

aku jugakpecahkan function2 dalam sp tu kepada 2 then nilai2 yg nk dihantar dan disimpan tu aku baca siap2 dari database then simpan dalam variables pastu simpan..

skrg ni tak der prob tu timbul lagi... hanya sekelip mata jer data2 sumerdah di proses.......

hahahah

selamat tinggal Timeout Expired... semoga tak jumpe lagi......