Jump to content
Sign in to follow this  
frostmourne

Monitor Lcd Mane Yg Bagus..?

Recommended Posts

aku dah beli samsung 940bf.. best btol.. warranty 3 tahun..

nanti selepas 3 tahun kita post balik berita ni... kita tengok mana yang lebih tahan....

ok kan sama ada samsung, acer, viewsonic, dan sebagainya.

DELL memang puas hati cam hans cakap...harga murah

tapi kalau boleh aku nak letak sebelah dengan LCD frost nak tengok & banding camner :D

sebab kalau letak sebelah LCD jenis lain baru leh bandingkan

samsung ngan dell :D

DELL memang puas hati cam hans cakap...harga murah

tapi kalau boleh aku nak letak sebelah dengan LCD frost nak tengok & banding camner :D

sebab kalau letak sebelah LCD jenis lain baru leh bandingkan

samsung ngan dell :D

*ot

kalau camtu, kene cepat2 ar aku bawak pc aku gi cc ko skali dgn monitor aku ni.. alang2, tolong kemas pc aku skalik.. hahaha :D

Urm .. aku pun gune Samsung 940 BF tu . tapi saket mata la gune .. dan fungsi MagicColor pada software dier x leh gune ... asyik wat pc aku hang dan terpaksa la gune tanpa software 2 ... dan terang benderang le kat screen 2 setiap hari aku ngadap .. edit screen gune kat monitor pun saket lagi..... agak2 elok ke amek jenis 2 yek? atau aku yang x reti gune .. isk isk ? B)

kenapa takda langsung yang syorkan jenama SONY?

adakah disebabkan LCD jenis ni tak bagus? ataupun terlampau mahal? ataupun mahal tapi tak bagus? hokhkohkohkohohkohkho.

aku guna lcd jenis ni dari tahun 2004 (sekarang dah discontinued, sebab keluar produk terbaru lagi). baca jela penjelasan berkenaan lcd tu kat link atas tu. setakat ni aku pakai memang puashati. main game yang paling laju pun, takda trail/ekor/kesan kotoran degil.

dan sehingga ini, oktober 2006, masih lagi menyepak! takda dead pixel, takda kabur sana sini, takda itu ini, beroperasi sehari dalam 7-8 jam, walaupun pc aku on 24jam. takkan tak pakai skrin pun nak biarkan dia on kan kan kan?

belilah jenama ini, anda pasti tidak menyesal. tapi sebenarnya tengok tangan yang guna jugak. kalau tangan jenis usik benda je rosak, beli la apa jenama pun, rosak jugak.

hokohkohkohkohkhokohkhk

Urm .. aku pun gune Samsung 940 BF tu . tapi saket mata la gune .. dan fungsi MagicColor pada software dier x leh gune ... asyik wat pc aku hang dan terpaksa la gune tanpa software 2 ... dan terang benderang le kat screen 2 setiap hari aku ngadap .. edit screen gune kat monitor pun saket lagi..... agak2 elok ke amek jenis 2 yek? atau aku yang x reti gune .. isk isk ? B)

aku baru je pakai 940bf ni seminggu lebih.. ok jek.. takde problem..

pasal software2 tu sumer aku install, takde masalah pon.. tankde pon hang2..

pasal terang tu memang btol.. terang giler lcd ni.. mmg best utk tengok gambar dan video..

kalau susah sgt, install driver jek.. software2 tu tak payah install pon takpe.. pakai default setting.. ;)

*ot

kalau camtu, kene cepat2 ar aku bawak pc aku gi cc ko skali dgn monitor aku ni.. alang2, tolong kemas pc aku skalik.. hahaha :D

skang ko dah angkat ke 2nd LCD utk rig kedua ko tu?

ko bawak je LCD ko datang umah aku.. meh aku pasangkan sekali hsf ko tu.. luriahk pon salu lepak umah aku.. kitorang sebenarnya 'segan' nk ke rumah ko... ehehe