Jump to content
Sign in to follow this  
frostmourne

Command & Conquer 3

Recommended Posts

biler la aku nak main ni....

game ni bleh LAN x?

Boleh. Aku dah try dgn cousin aku tapi kalau pakai cd captain jack sparrow paham² ler nak cari cdkey huhu. Lawan AI medium susah woo.

Aku main kat TBun Genting Klang.. tapi gambar koyak rabak because Graphic Card TBun pakai build-in NF6100 kot. tak perasan. But pakai HP punya PC.

kat Genting Klang ada gak TBun eh? Kau try kat Seksyen 2 tak silap. Ada TBun best.

Lawan AI medium susah woo.

.huhu bole tahan la jugak . aku lawan nod nyer medium bole lagi , tapi kalo lawan gdi medium , peh .. abih sume benda dia hantar . sampai kene ion cannon 2 kali sblum aku quit :P

ps: scrin best gile , dia punya spaceship mengingatkan kapal protoss dalam starcraft .

.huhu bole tahan la jugak . aku lawan nod nyer medium bole lagi , tapi kalo lawan gdi medium , peh .. abih sume benda dia hantar . sampai kene ion cannon 2 kali sblum aku quit :P

ps: scrin best gile , dia punya spaceship mengingatkan kapal protoss dalam starcraft .

muahaha.. mesti bestkan kena ion cannon. Lawan GDI tak tahan siot dgn Orca n Firehawk dia.. skit² je serang. Tu tak termasuk lagi Juggernauts n Zone Tropper.. adeh. Kalau lawan NOD ok skit lah. Kitorang sempat defuse dia punya nuclear bomb huhu. Lepas tu aku send dua team Zone Tropper Elite dah K.O. dah NOD huhu. Scrin takyah cakap lah. Power giler <_<

Scrin tu campuran Zerg+Protoss kan kan? ^_^

Semenjak aku main multiplayer dengan bebudak German kat Lobby 6 server EA... tetiba hari nie tergerak hati nak try Hard...

Kalau dulu medium pun aku susah nak menang... tetiba skang nie Hard rasa macam senang gila. Very predictable and fragile... terutama bila buat early Scorpion spam. Aku dah cuba dengan GDI Hard (Balance) dan NOD Hard (Balance)... maybe lepas ni nak cuba Rush version AI pulak. Aku rasa lawan dengan diorang di internet jauh lagi dahsyat berbanding dengan AI hard. Tinggal lagi Brutal agak mustahil sebab dia double income. Kalau harvester aku green tiberium dapat 1500 credit... dia dapat 3000 credit. Memang susah nak menang...

Rumusan aku sekarang:

GDI - Kalo main kena tech-up cecepat. Bina Barracks hanya jika ada Tiberium Spike di sekeliling. Kalau tidak don't even bother. Tech up cecepat dan dapatkan RailGun Upgrade. Lepas tu pwn la... :lol:

NOD - Yang nie memula game mesti rush. Cripple enemy punya economy.. especially kalo against GDI.. pastikan Tech Center dia tak sempat dibina. Kalau tidak peluang nak menang tinggal 5% sahaja.. especially bila dia dah dapat akses to Mammoth ngan Railgun Upgrade. Hancus...

Scrin - Macam GDI.. tech up selaju yang mungkin. Penting untuk dapatkan akses pada PAC ngan Devastator... kalau berjaya.. kemenangan tu insyaallah dalam tangan la dah ^_^

Aku perasan something.. walaupon unit NOD paling lemah in entire game.. tapi early unit dia paling laju dan best untuk early harrasment. Konfirm musuh pening kepala bila kita asyik rush Scorpion ke arah harvester dia. Baru ni kena dengan sorang mamat german tuh... dia Shadow Team rush aku... bina Shadow Team dalam 5 unit.. then datang base aku musnahkan satu-satu refinery aku. Last-last aku takde duit aku surrender.

Then kena pulak dengan sorang nie... Scrin. Unit Predator aku dah banyak gila tunggu masa nak hantar ke base dia.. mesti dia kalah punya. Dia cuma hantar beberapa unit sekali dengan Mastermind jer. Sebab banyak sangat unit aku tak perasan kewujudan Mastermind tuh... memula dia datang dekat base aku dia kontrol aku punya refinery.. jual. Then kontrol War Factory jual. Time tu aku perasan aku hantar dua APC kat Mastermind dia.. Mastermind dia sempat lari ke Construction Yard aku and take control... but instead of jual.. dia deploy 3 Storm Column dengan satu signal transmitter tepi ConYard aku. Bila Mastermind tu mampus ConYard aku jadi milik aku balik... tapi tak lama. Dari Signal Transmitter dia deploy Mothership.

Walopon aku ada overwhelming amount of Predators... tapi aku kalah sebab dia deploy Motherhship dalam base aku. Kena owned dengan mamat tu punya mini Ion-Cannon dari Mothership. Campur Storm Collumn dia.. the rest history... :ph34r:

*Anyway aku dah start gembira dengan pulangan yang aku dapat beli game nie. Masa baru beli original Kane Edition... agak boring juga lepas seminggu. Tapi bila test multiplayer... aku dah hooked dengan game ni terus. Multiplayer memang satu-satunya feature yg buat game ni best gila... :)

?? mothership bole call kat mane2 ke ? bukan kat building aircraft scrin je ke ? hmmm takleh cakap ape2 memang scrin gile nyer kuat . dengan ade forcefieldnyer lagi . hari tu aku try lawan balik gdi medium , tetiba sayur sangat la pulak . selalu dia hantar combo emp arty ngan bomber dia tapi masa aku main tu dia serang darat jek . o0?

tapi memang btul la nod ni kuat kacau awal2 jek . akhir2 dia sengal sikit .

hahahaha..Brutal mmg susah tapi ko kena pandai bina cepat2 n pikir cepat huhuhuhu...aku main skirmish brutal mmg memula bengang gak..tapi trick dia aku kaji kalo ko bole tahan serangan diorank lebey kurang 20minit - 30 minit kemenangan utk korank besar...*percubaan nih hanya diuji ngan gunakan scrin je* hahahaha..nod ngan gdi aku malas nak try..sebab dlm game nih Scrin mmg tahap kuat gile babeng.. :lol:

trick main Hard x kire la balanced ke turtle ker apa ker...bina la byk2 refinery n cepat2 la luaskan jajahan anda..

AI Hard nih kepala otak diorank attack refinery korank je so back up la refinery tuh n build bebanyak skit refinery..

brutal huhuhuhu aku xdpt tangkap lagi AI dia pikir mcm mana..but aku just ready Storm Column aku bebanyak..n defend la selama mungkin until carrier ngan tripod cukup pegi la atk huhuhu..yg penting carrier n tripod mesti ada utk back up..ntah la sesapa ada teknik lain sila la kongsi..*semua game aku nih aku guna scrin je * aku baru menang 2 map utk brutal..sebab kalah aku lebey byk dari menang huhuhu..

hahahaha..Brutal mmg susah tapi ko kena pandai bina cepat2 n pikir cepat huhuhuhu...aku main skirmish brutal mmg memula bengang gak..tapi trick dia aku kaji kalo ko bole tahan serangan diorank lebey kurang 20minit - 30 minit kemenangan utk korank besar...*percubaan nih hanya diuji ngan gunakan scrin je* hahahaha..nod ngan gdi aku malas nak try..sebab dlm game nih Scrin mmg tahap kuat gile babeng.. :lol:

trick main Hard x kire la balanced ke turtle ker apa ker...bina la byk2 refinery n cepat2 la luaskan jajahan anda..

AI Hard nih kepala otak diorank attack refinery korank je so back up la refinery tuh n build bebanyak skit refinery..

brutal huhuhuhu aku xdpt tangkap lagi AI dia pikir mcm mana..but aku just ready Storm Column aku bebanyak..n defend la selama mungkin until carrier ngan tripod cukup pegi la atk huhuhu..yg penting carrier n tripod mesti ada utk back up..ntah la sesapa ada teknik lain sila la kongsi..*semua game aku nih aku guna scrin je * aku baru menang 2 map utk brutal..sebab kalah aku lebey byk dari menang huhuhu..

To be frank.. aku memang kagum dengan sesapa yang dapat kalahkan brutal sampai dua kali. Since kalau blue tiberium satu harvester bawak 4000... untuk Brutal AI diorang akan dapat 8000. Aku biasa tengok brutal AI punya average income per minute. Kalau aku 12000... Brutal AI pernah cecah 28000 per-minute. Which in another word... kalau aku buat Mammoth Tank 20... Brutal AI boleh buat 40. Aku biasa try dengan sorang mamat German (rank 214 dalam Ladder EA server... which means he is pro) lawan satu Brutal. Jenuh nak menang... selang seminit 8 bijik Mammoth datang... sakit siot... last-last menang gak sebab aku berjaya guna "Shadow Team Rush dengan efektif sementara mamat tu harrass Brutal AI tuh punya harvester.

The only way yang aku nampak untuk menang against Brutal setakat nie kalau main sengsorang... hanya applicable di peta "Tournament Arena" as NOD against Brutal AI - GDI... bina 5 Scorpion secepat mungkin dan expand ke dua-dua Blue Tiberium. Jangan tumpu sangat pada land unit instead tumpu pada Venom. Kalau lucky dapat laser upgrade awal... buat harrassment terhadap Brutal AI tuh punya harvester. Sampai satu tahap dia akan menghadapi masalah financial yang dahsyat. Waktu tu kemenangan dalam tangan.

Cara lain... turtle. Secara teorinya against memana level army pun... kalau kita turtle dengan efektif... dengan amount Sonic Emitters yang dahsyat... sampai satu masa diorang akan habis duit dan waktu tu kita boleh attack. Tapi aku rasa tak releven against Brutal sebab dengan cara tu.. kita tak leh expand.

korang ade rasa tak perbezaan ai medium bila main kat map lain2 ? time aku main kat map 5 player ( aku lawan sorang je ai ) senang jugak aku balun dia walaupun aku lawan scrin . tapi bila lawan kat map besar ( 6 player nyer ) tetiba ai dia jadi pandai la pulak .

hehe . taruk sonic emitter tu mmg best . kaco ai nyer harvester mmg best . kehkehkeh .last2 doarang pokai . :D

peh ko main on9 tak lag ke crimson ?

alop bro2 semua,nk tmpg tny ni..

bru je td abis install game 2,tapi bler nk main,klik je,kuar gmbr dia 2 trus x gerak2 dkt 5minit,xde error pe2 plak kuar..tp pc x hang pn..

speks pc;

P4 2.66ghz

512mb

radeon x300se

npe ek jd cm 2?

korang ade rasa tak perbezaan ai medium bila main kat map lain2 ? time aku main kat map 5 player ( aku lawan sorang je ai ) senang jugak aku balun dia walaupun aku lawan scrin . tapi bila lawan kat map besar ( 6 player nyer ) tetiba ai dia jadi pandai la pulak .

hehe . taruk sonic emitter tu mmg best . kaco ai nyer harvester mmg best . kehkehkeh .last2 doarang pokai . :D

peh ko main on9 tak lag ke crimson ?

Lag jugak... tapi tak kritikal. Takde la sampai ketahap menderita dia punya lag. And kebelakangan ni lancar... especially bila lawan bebudak lowyat tuh... takde lag langsung. lag sesikit bila lawan foreigners jer... :ph34r:

Jom a'arr Hamachi kengkawan...

adooii..dh update sgale bpak update pn xleh main gak ar..apsal jd cmni ha?adoii

ko dah buat segala krek2 ke ?

cd aku bli ni cut version..xde plak krek2..

dia suh unpacking me1st lps abis install..dah wat,still xleh

dh kempunan ni...

lepas ko run me 1st tu sampai habis, bile ko klik icon c&c3 apa yang kluar..?

Edited by frostmourne

de duit mmg bli dh...

em,bler aku klik je,kuar gmbar background dia 2 ar..aku igt dia nk loading..tgu pny tgu smpai aku bleh g mkn jap ar,xhbs2 g..tp pc x hang pn..n xde error

Beli la original.. meh online ngan aku... :)

Jamin best punya...

Uncle crimson, jom main online~ :lol: dah beli original nih~

game ID: revo2

main kat lobby 6 jugak ke? tapi jangan brutal sangat, saya budak baru belajar~ :lol:

nape aku takleh LAN ngan member aku yek?Dua2 cd key lain...

Ni ip pc aku:

subnet mask:255.255.255.0

default gateway:

Ni ip pc member aku:

Ni ip pc member aku:

default gateway:192.168.3.1

Bila aku create game,member aku klik join,asyik timed out je..Kl dia create lak,tak kuar pn kat pc aku..

Nape yek?

nape aku takleh LAN ngan member aku yek?Dua2 cd key lain...

Ni ip pc aku:

default gateway:

Ni ip pc member aku:

Ni ip pc member aku:

default gateway:192.168.3.1

Bila aku create game,member aku klik join,asyik timed out je..Kl dia create lak,tak kuar pn kat pc aku..

Nape yek?

try off firewall..xpon ko nyer application port x same..atau cuba tgk kat exception program..mana tau dia block program tuh..

giler susah game ni..... aku stakat ni leh ayamkan medium random.... tp klo hard ngan brutal x lpas...... plg bengang senior aku leh titik 2 brutal random yg berpakat pakai scrin.... cibai tollllllll....:(

salam sume...

aku just nakkan kepastian dvd CnC nie..

yg jack sparrow nyer..betul ke

2dvd - tanpa storyline

3dvd - dgn storyline

tq....

psl aper bila aku nak main tiberium war dia kuar instruction please insert original dvd...pelik la, ader sape bleh tlg?

psl aper bila aku nak main tiberium war dia kuar instruction please insert original dvd...pelik la, ader sape bleh tlg?

Salam semua.

off topic jap...aku nak mintak tolong sapa2 yg ader s/n command & conquer general boleh bg aku tak.. :blush:

aku baru beli cd nih..pueh aku godek2 tak jumpa gak s/n nih..aku harap korang boleh ler bantu aku..

aku dah ketagih main C&C ni..ni semua hasutan adik aku laa nih..kan aku dah ketagih..

susah tul...

tima kasiihhhh