Jump to content
Sign in to follow this  
TJ-Ariff

E-mail @putera.com

Recommended Posts

Salam kepada semua warga Putera.com

Disini saya ini cadangkan kepada pihak pentadbiran agar di ujudkan segera satu ruang untuk pendaftaran e-mail bagi Putera.com sebelum server yang lama itu di tutup.

Apa yang saya dapati disini kelebihan apabila memberikan alamat e-mail ini kepada orang ialah mereka akan bertanya dengan lebih lanjut tentang putera.com kerana ia adalah satu satu nya (setahu saya ler..) alamat email yang "berbau" malaysia.

Jadi saya berharap sangat lah mendapat sokongan dari semua warga Putera.com

sekian, wassalam.

[email protected]

pasal email putera.com ni, dahulunya ada di http://forum.putera.com/mel/. tapi perkhidmatannya diberhentikan sementara atas sebab tertentu. hari tu aku ada tanya admin pasal email putera ni, dia belum decide lagi sama ada nak provide email percuma atau email berbayar sahaja (nanti) dan run sendiri (boleh akses ikut pop3)

-Aku pun sebenarnya ternanti² gak perkhidmatan [email protected], komersial apa bunyik dia :P

-Pasal projek email dulu, aku pun pernah gak try register masa tu dan mmg boleh guna... harap² dah berpindah ke 'rumah baru' ni, buleh la puteranian ada peti surat putera.com pulak lepas ni...heee

yes... tringat zaman dulu2( tahun 2003 ler.. XD).. pernah guna Email putera... dulu.. HUDUH!! (yerla.... Free dan baru nak membangun... biasa ler.. sekarang x tau.. admin nak buat apa? skin dulu... ijau cream.. sekarang.. Blue ocean?? X3)...

releven sgt ker? abeh kalo user guna email *@putera.com untuk spam? atau guna email *@putera.com untuk abuse?

suggestion aku, better jgn buat

Patut buat!!! bagi yang berbayar ler.... naper.. tah ler... nak try email putera la... teringat masa memula masuk putera... isk... notagia...

dah lama guna????? apasal den x leh masuk pun?

kalau aku setuju saja ni perkara best..popular skit kalo aku ada email putera ni pasal forumputera forum paling best aku pernah join..

pasal spam tu....takkan la puteranian sanggup cemarkan putera.com kan mereka akan jaga perangai mereka baik2...

memang ler ngko berharap camtuh. sumer orang berharap camtuh even admin pung rasanyer berharap agar user kat portalnya nih takkan cemarkan forumnyer. tapi ada gaks. mana ader satu tempat kat dunia nih yg takder cacat?

pasai tuh ler aku tak berapa stuju sgt dengan email nih. kalo ader pun, rasanyer selected user jeks yg akan dapat. lagikpun nih website untuk forum bukannyer website untuk freemail.

ataupun kalo admin sendrik nak wat, aku suggest tapis sket relay, dan tapis certain domain jeks yg leh allow untuk hanto email

dah lama guna????? apasal den x leh masuk pun?

macam ni citer nyer...

Sebenarnyer saya telah menjadi ahli putera dah lama seingat saya dalam tahun 1992 atau 93

tak silap saya, pada ketika itu saya telah mendaftar menggunakan [email protected]

Tetapi setelah pertukaran ke server baru taraf saya ke ahli baru...

tetapi email saya still boleh digunakan sehingga sekarang....

itu yang buat saya sayang pada [email protected] nie kerana dalam

bisnes kad saya telah dicetak elamat email tersebut...

Saya berharap sahabat sahabat yang lain memberi sokongan dalam isu ini..

wasalam..

macam ni citer nyer...

Sebenarnyer saya telah menjadi ahli putera dah lama seingat saya dalam tahun 1992 atau 93

tak silap saya, pada ketika itu saya telah mendaftar menggunakan [email protected]

Tetapi setelah pertukaran ke server baru taraf saya ke ahli baru...

tetapi email saya still boleh digunakan sehingga sekarang....

itu yang buat saya sayang pada [email protected] nie kerana dalam

bisnes kad saya telah dicetak elamat email tersebut...

Saya berharap sahabat sahabat yang lain memberi sokongan dalam isu ini..

wasalam..

ko biar betik??????? internet diperkenalkan kepada umum 1990.

Putera wujud pd tahun 1996.

maser tuh dikenali sebagai Khazanah Maya.

2002 ke 1992???

kalo email putera akan diadakan, sape yg akan balas? Shanai atau Moderator?

what do you mean???? ape point ko??? klo kite hantar emel pd si A, tentula si A yg balas. ape pulak mr Shanai yg balas.....

kalo email putera akan diadakan, sape yg akan balas? Shanai atau Moderator?

ko ni dak yang 12 thn tu kan? apa la HexPhoenix, jelaskan ler kat budak nih..

orang tengah bincang nak wat perkhidmatan email kat putera ni.. macam yahoomail,hotmail dan seumpamanya.. bukannya suruh en. shanai buat email dia pastu kita ngantor email pade dia.. tak paham gak tahu ler..

TJ-Ariff

Ko masuk sign in utk check [email protected] tu kat link mana? Link ni ke? Memang buleh guna sampai hari ni ke? Kejap lagi aku nak try check email aku kat situ...

Edited by annamir

aku yang dah sedia ni memang sokong..dulu bukan apa..aku suka yahoo. sekarang dahpandai skitnak gak @putera.com...aku kan rasa bangga kalau dapat walaupun hanyaleh buat satu akaun saja..

admin please.....

TJ-Ariff

Ko masuk sign in utk check [email protected] tu kat link mana? Link ni ke? Memang buleh guna sampai hari ni ke? Kejap lagi aku nak try check email aku kat situ...

Yea betul tu.... sampai sekarang aku masuk ikut link tu...

memang bagus jika ada alamat email putera.com ...

"Hidup Putera.Com"

Untuk pengguna mel @Putera.com mungkin sudah mendapat email dari admin

Date: Wed, 21 Jun 2006 06:31:50

From: "Administrator Putera.com" <admin(at)putera(dot)com>

Subject: Perkhidmatan E-mel ini akan berakhir

Assalamualaikum dan Salam Sejahtera.

Dukacita dimaklumkan bahawa perkhidmatan e-mel percuma Putera.com akan ditamatkan pada akhir bulan Jun 2006.

Ini adalah berikutan daripada penamatan servis yang ditawarkan oleh penyedia perkhidmatan e-mel percuma ini iaitu BigMailBox.com.

Menurut makluman yang kami terima daripada BigMailBox.com, servis ini mungkin ditamatkan lebih awal atau lewat dari tarikh tersebut bergantung kepada faktor-faktor tertentu yang mereka tidak nyatakan.

Jika anda menggunakan e-mel putera.com untuk urusan-urusan penting, kami berharap anda dapat mengemaskini semula maklumat anda dengan pihak terbabit. Dan jika anda masih menyimpan e-mel yang penting, harap dapat membuat salinan segera kerana kami tidak tahu bila sebenarnya perkhidmatan ini akan dimatikan servernya.

Sekiranya anda betul-betul masih ingin menggunakan perkhidmatan e-mel putera.com, sila hubungi admin melalui e-mel shanai(at)tm(dot)net(dot)my. Jangan balas e-mel ini kerana kami mungkin tidak akan menerimanya lagi, sebaliknya gunakan e-mel admin yang diberi untuk urusan selanjutnya.

Kami mengucapkan selamat maju jaya kepada anda, dan mohon maaf di atas segala kesulitan yang timbul. Jika terdapat banyak permintaan, mungkin kami akan menawarkan semula e-mel percuma melalui penyedia perkhidmatan yang lain.

Sekian, terima kasih.

Mungkin inilah email terakhir di kotak mel putera.com aku. :(

Oh, ye ke camtu, patut la aku try log in dah xleh, try recover password pun xleh gak... :(

Kita tunggu la, mintak2 admin akan buat kat tpt baru... heeee!

Oh, ye ke camtu, patut la aku try log in dah xleh, try recover password pun xleh gak... :(

Kita tunggu la, mintak2 admin akan buat kat tpt baru... heeee!

Sebelum ni pernah buat akaun email @Putera.com tak ? Dia lain pendaftaran masa zaman Putera sblm ni (zaman Perl). Aku masih boleh login lagi kat email ni :P

ya betul tu, aku pun dapat masej tu..

Harap harap ada lah perancangan di antara pengendali Putera.com

B)

e,mmmm

aku pun nk gak emel tuh..

best aper ader emel putera...

baru ar btl ahli putera.com..

pihak admin tlg ek wat lg emel tuh...

hehehe