Jump to content
HexPhoenix

Kemana Hilangnya Aku Nyer Avatar?

Recommended Posts

Ada sesapa lagi yang ada masalah avatar?

Saya rasa masalah ni disebabkan oleh proses export & import sql database yg tak lengkap.

Berdasarkan try & error rakan2 saya dapati mungkin dengan membuat signature terlebih dahulu akan menyebabkan satu entry baru dibuat dalam table database lalu avatar pun boleh upload, tetapi tidak sebaliknya.

Ini mungkin sebab ada bugs dalam forum yg tidak pernah diperasan sapa-sapa kerana jarang ada website yang pindah-randah database.

Macamana sekalipun, kalau ada sapa-sapa yg masih bermasalah dgn avatar, boleh cuba kaedah yang disyorkan oleh rakan-rakan iaitu buat signature dahulu baru upload avatar. Kalau ada masalah lagi sila maklum kepada saya melalui ruangan ini.

Berkenaan dengan saiz avatar, maksimum yang dibenarkan upload ialah 5kb dengan tinggixlebar maksimum 64x64 pixel.

Kalau nak guna avatar yang lebih besar daripada 5kb, boleh host dekat server lain dan paste URL sahaja.

Ada sesapa lagi yang ada masalah avatar?

saya..saya..sambil angkat tangan nie. :D .x leh upload la walupun dah cukop syarat..lgpon avatar tu mmg yg pernah pakai kat sini...

ADD: SETEL...aku tpakse pakai photobuckt..hehe..

apersal aku tgk sesetengah avatar sama jer, cam electroboy, nelza_ax. navigator...

semuanye tanda seruan dalam kotak 3 segi....

apersal aku tgk sesetengah avatar sama jer, cam electroboy, nelza_ax. navigator...

semuanye tanda seruan dalam kotak 3 segi....

konspirasi...

Apsal aku takleh nak upload gambar ek?Dah banyak kali aku cuba tapi takleh gak...dia cakap proses upload gagal..camne nih?? :mellow:

topik ini dikunci sementara kerana menerima serangan beruk. tuan punya topik boleh buka semula bila perlu.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...