Jump to content
Shanai

Selamat Datang Ke Server Baru!

Recommended Posts

Alhamdulillah!

tahniah kepada admin berkat usaha serta berjaya memartabatkan serber putera sendiri & berterima kasih kepada MyPressto.Com Sdn Bhd serta perorangan jika terlibat secara langsung dan tidak langsung dalam menjayakan forum putera.com in.. :)

Terima-kasih semua

wah server baru.patutlah rase sedap pelik je bile masuk putera.com kali ni. :D ade ummph sikit.putera dah maju setapak lagi dalam era perforuman malaysia.syabas buat putera.caiyoo2. :lol:

Leasedline tu apa dia? Camana nak tahu 32mbps tu pulak?

tanya soalan ni kat bahagian rangkaian je lar..

jgn nak sibuk kat sini..

laju gak...pakai dedi ker vps?

harap2...leh letak image cam forum jwg...

Syukur..

server laju, info pun musti mau laju. kalau buleh bro. shanai activate lah mail service bila ada sesiapa reply dalam post. mudah nak reffer .. :) thiiii

err.. bro., yang RM 12.00 setahun tu jadik ke?

Agak nya jadi kot??? jadi x per... den x kisah sangat... huhu..

lagi pun... kalo Buat RM 12 bulan pun leh buat macam2 kat putera nie... cam forum Tutorial!! XD

taniah bro semoga maju lagi ke hadapan ....

aku dah wat yg macam darkwan wat pastu nak kene wat apa lak masuk akaun ker mana no akaun die x ada pon...

Edited by eddry

taniah bro semoga maju lagi ke hadapan ....

aku dah wat yg macam darkwan wat pastu nak kene wat apa lak masuk akaun ker mana no akaun die x ada pon...

Aku memandai masukkan je tu :lol: Tade pun arahan rasmi suruh "Purchase Paid Subscription" tapi yang nyatanya, USD5 dah dimasukkan dalam akaun PayPal Shanai. Tinggal Shanai nak accept atau tak je :P

ko nie... abis??? year punya.. subscribe... rm 20 ler? huih... agak tinggi....

ko nie... abis??? year punya.. subscribe... rm 20 ler? huih... agak tinggi....

Sebenarnya lagi murah dlm USD sbb aku beli Paypal 1 USD = RM3.5. Kalau USD5 baru RM17.5. Kalo dlm Paid Subscription Putera.com ni, nk bayar dlm RM, dalam RM18.50 kalau tak silap. Aku dah save RM1 :P

kalau cam aku ni yg x ada paypal kire x leh guna ler ..kalau cam tu kene guna maybank jer ler boleh kot bro....?

aii.. sabor-sabor.. Payment method masih dalam proses development.

Yang paypal tu hanya testing je dulu. Tak sangka Darkwan laju je pi subscribe awal-awal.

Nanti ada payment ikut SMS. Kalau ikut SMS, payment dia dijangka dalam RM1 sebulan sahaja, ataupun RM12 setahun. Kalau ikut paypal dia kena bayar lebih sikit untuk cover processing fees, tapi mungkin kami boleh offer extra service untuk pengguna paypal.

harap maklum

Err... Shanai... naper avatar bro... humm... muka seniri ker??? lama nak tanya... tapi x berani... kang kene delete lak Acc den... and.. Bleh petimbangkan x permintaan den.. ada otai2 dalam Putera nie x seberapa setuju ngan extra fEE NIE... dan... x per biar den yang bayar kat diorang... x pun... Bro kasi jer... kat diorang... Free Of Charge... yerla... diorang nie macam kamus bagi kitaorang di sini... so... boleh x?

Err... Shanai... naper avatar bro... humm... muka seniri ker??? lama nak tanya... tapi x berani... kang kene delete lak Acc den... and.. Bleh petimbangkan x permintaan den.. ada otai2 dalam Putera nie x seberapa setuju ngan extra fEE NIE... dan... x per biar den yang bayar kat diorang... x pun... Bro kasi jer... kat diorang... Free Of Charge... yerla... diorang nie macam kamus bagi kitaorang di sini... so... boleh x?

Kalau tak nak bayar dan involve dalam hanya kerana berbayar.... itu hak masing-masing, kita hormatilah (nak persoalkan kena bayar untuk mengajar pun reasonable enough gak). Tapi bagi aku, aku tak kisah RM12 untuk mengajar sambil membantu founder putera.com untuk maintain service (anggap cam lebih kurang derma seringgit seminggu kat masjid tiap hari jumaat la). Cis, cakap macam banyak menyumbang plak aku ni.... :P

Kalau nak pengecualian bayaran untuk user yg betul2 menyumbang pun... aku rasa elok juga. Tp implikasinya, maybe ada plak yg lain tak puas hati... persoalkan plak apsal tak pun dapat pengecualian sebab blablabla.... keputusan di tangan admin.

Kita dah lama disogokkan dengan minda subsidi. Saya tahu, bila kita kenakan fee, akan ada yg tak setuju. tapi sampai bila kita nak berharap supaya kita sentiasa dapat sesuatu yang percuma, pada setiap masa.

Saya juga tak faham, kenapa RM1.00 sebulan itu masih berat, sedangkan kalau minum pagi pun kita sanggup berbelanja lebih RM1.00 setiap hari, isi minyak motor RM5 seminggu, call girlfriend 60 sen seminit ...

Saya rasa, biarlah member putera.com dihadkan hanya kepada mereka yang tahu menilai erti RM1.00 sahaja.

... Dan suatu hari nanti, jangan jealous jika ahli-ahli yg membayar RM1 sebulan ini akan memperoleh keuntungan RM$$$$ pula!

... Dan suatu hari nanti, jangan jealous jika ahli-ahli yg membayar RM1 sebulan ini akan memperoleh keuntungan RM$$$$ pula!

.... lain macam jer... masuk sub forum e-duit ker? isk... meluat gila bila masuk sub forum tuh... ramai user register semata2 nak untuk.... bukan nak menolong... humm... err... kalo berbayar nanti... bahagian Tutorial akan ada ye? x sabar nie....

:D bukan macam tu ...

bila berbayar nanti, insya-allah beberapa ruangan akan lebih terurus, dan dapat menghidangkan pelbagai kandungan dan servis yang berguna.

Ilmu itu tidak ternilai harganya...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...