Jump to content
Shanai

Perkembangan Positif

Recommended Posts

Aku rasa topik ni dah lama dulu dah..camner leh up balik ye? hehehe...

bayar ke tak bayar,cepat atau lambat,kita biarlah tuan Admin yang decide, jgn di push2 sgt,beliau pun ada kerja penting yg kena di buat setiap hari..

cumanya,sedikit aku terkilan, ada jugak orang yg pertikai kenapa Putera.com tak sebaik forum tempatan seperti L****T.net dan sebagainya, malah dia pertikai jugak apsal putera.com takleh dapat iklan canggih2 dari dealer yg besar2 mcm dell,dsbgnya.

Yg mana, the bigger picture is, putera.com maybe tidak dapat sponsor sebesar mereka(forum2 caa ya),maybe kerana kehadiran mereka pun adalah bersifat business oriented, Tetapi, putera.com berada di www untuk matlamat yg lebih mulia dari untung, iaiatu,berkhidmat kepada kita semata2...dan bukan keuntungan yg di cari,walaupun funding benar2 di perlukan sesangat...

jadi,sebagai pengguna putera.com, jgn lah sekali2 kita cuba beza2kan forum kita ini dgn forum orang,sebab, Putera.com adalah yg paling terhebat sekali dlm kelasnya yang tersendiri, dan nobody can challenge that!

"datang kita tidak pernah pulak di jemput, dan pergi kita tak pernah pula di halau...jadi,bawak2lah sesuaikan diri..."

bayar ke tak bayar,cepat atau lambat,kita biarlah tuan Admin yang decide, jgn di push2 sgt,beliau pun ada kerja penting yg kena di buat setiap hari..

cumanya,sedikit aku terkilan, ada jugak orang yg pertikai kenapa Putera.com tak sebaik forum tempatan seperti L****T.net dan sebagainya, malah dia pertikai jugak apsal putera.com takleh dapat iklan canggih2 dari dealer yg besar2 mcm dell,dsbgnya.

Yg mana, the bigger picture is, putera.com maybe tidak dapat sponsor sebesar mereka(forum2 caa ya),maybe kerana kehadiran mereka pun adalah bersifat business oriented, Tetapi, putera.com berada di www untuk matlamat yg lebih mulia dari untung, iaiatu,berkhidmat kepada kita semata2...dan bukan keuntungan yg di cari,walaupun funding benar2 di perlukan sesangat...

jadi,sebagai pengguna putera.com, jgn lah sekali2 kita cuba beza2kan forum kita ini dgn forum orang,sebab, Putera.com adalah yg paling terhebat sekali dlm kelasnya yang tersendiri, dan nobody can challenge that!

"datang kita tidak pernah pulak di jemput, dan pergi kita tak pernah pula di halau...jadi,bawak2lah sesuaikan diri..."

aku agree ngan Cikgu Reza, macam aku, asalnya aku join pUtera utk cari maklumat ( cyber cafe ), aku cuma involve and interested kat forum bisnes je, tapi lama kelamaan ak jadi cam jatuh hati ngan putera, semua topic aku nak menyampuk, dan aku rase different sgt suasana kat cni ngan kat sana ( forum lain), kita di sini dah macam brothers n sisters, we shared everything, kat sana more to money oriented. tak semesra kita di sini, even kita semua tak penah jumpa, tp dah rase cam rapat.

kalau admin decide nak kenakan bayaran pun, aku rase mmg berpatutan sangat, banyak putera dah sumbangkan pada kita semua, its time to pay back man!! :lol: !!

Camner bole up?? ... aku yang up kan...ha ha ha :lol:

Bukannya ape, aku pun bukan nya nak push tuan Admin tu, tapi memandangkan ada berbagai tajuk yang berkaitan dengan kutipan dan sumbangan untuk Putera.Com ini, so aku up kan topik yang di buka sendiri oleh Tuan Admin. Seperti yang beliau tulis, cadangan ini baru perancangan ...

So terpulang kepada kita semua untuk menilaikan sendiri cadangan beliau itu.

:blush:

Wassalam..

aku dah nilaikan dari bayak2 forum putera still the best,yg lain2 tu mcm budak2 aje yg masuk pastu komen2 merepek,one more lebih banyak nak cari kawan dari komen yg membina.

Terima kasihlah di atas segala sokongan dari rakan-rakan. Sebenarnya sampai sekarang saya tak decide perkara ni. Rasa tak sampai hati pulak nak caj user. Nak minta derma pun, takut nanti tak dapat nak capai expectation penderma.

Buat masa ni, saya ada buat part-time sikit2 dgn company yg sponsorkan line & sediakan server sekarang, jadi selagi tu, nasib putera.com agak terbela la jugak. Insya-Allah, kalau diizinkanNya, byk lagi benda2 yg saya nak buat di Putera.com. Doakan kejayaan, ok!

kitaorang setuju sangat.... n sebab putera the best... so dengan ader nyer cas ni... tak ramai lah ahli yang mendaftar... n 2 3 bulan tak bukak.. kurang2 kalau ader bayaran ni... baru diaorang hargai sikit akaun diaorang kat putera ni....kalau tak tu... main daftar untuk tau n balas sikit2 pastu bertahun2 tak jumpa dah.... ok tu bro shanai mmg stuju habis... tpi harap lepas bayar ni .... inbox le besar sikit ek.... hehehehehe tu request jer... kalau tak leh tak per lah....

Terima kasihlah di atas segala sokongan dari rakan-rakan. Sebenarnya sampai sekarang saya tak decide perkara ni. Rasa tak sampai hati pulak nak caj user. Nak minta derma pun, takut nanti tak dapat nak capai expectation penderma.

Buat masa ni, saya ada buat part-time sikit2 dgn company yg sponsorkan line & sediakan server sekarang, jadi selagi tu, nasib putera.com agak terbela la jugak. Insya-Allah, kalau diizinkanNya, byk lagi benda2 yg saya nak buat di Putera.com. Doakan kejayaan, ok!

Semoga Allah membalas jasa baik admin...yang bermurah hati dan macam2 lagilah..hehe

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...