Jump to content
Shanai

Perkembangan Positif

Recommended Posts

mungkin ada ralat pada firefox..sabar :D

ako cadangkan :

- buat tabung derma untuk disaster mcm gempa bumi kat yogj ke..tsunami ke ape2 la yang disebabkan bencana alam.

-duit dari RM1 tue IF ada lebey kita leh salurkan ke tempat yang berfaedah... orang kenal,PAHALA pon dapat.. amal jariah sket.. bekalan akhirat :)

- Derma kat anak2 yatim.. Donald Trump suka wat nie hehe.. peminat setia cite aperentice

- cadangan korang mmg best2 belaka... :D selain income dari duit ahli sepatutnye putera.com ada side income lain mcm HexPhoenix bgtau tue wat service dan link ngan kedai2 pc

X payah ler... RTM dah buat... kalo kita buat gak.... x tentu lagi jumlah donate sebenar akan sampai.. pasai... servis sms lg...

sepatutnya dia reply di sini bukannya bertindak secara emosional dengan bukak satu topik khas untuk menyuarakan isi hati dia.

dan rasanya cadangan admin belum pun dilaksanakan lagi, sekadar cadangan dan sebabtula topik ni dibuka untuk melihat pendapat orang ramai. ni belum apa apa dah emosional, siap claim ilmu yang kononnya diberikan tu terlalu berharga dan bernilai dan terlalu bombastik ataupun dia sorang je ada ilmu tu dan orang lain tak. ada beribu lagi pengguna dalamni yang menyumbang, mengajar, berkongsi tapi tak pulak diorang melenting bila admin baru bagi cadangan

pelik sungguh!

tak payah la nak bangkit2 menda nih. dia punya hak, kita kena hormat. dia bagi, dia amik balik nak wat mcm mana. tak perlu nak komen2 kawan tuh

peace

isu RM 1 sebenarnya isu 'buah penamat' en oshiri.

ia merupakan rentetan dari isu isu sebelum nih yang aku rasa tak perlu aku nyatakan.

dan bagi aku tak pelik dan tak terkejut beliau berbuat demikian rupa..

hormatilah keputusan yang telah dibuat..

"ibarat permata yang dibuang ke lumpur... "

Edited by psychoX

Azwan dah ler.. dia kan Open Source... kene bayar bukan OPEN SOURCE... x perla.. kehendak dia... jangan marah snagat... tapi.. orang cam dia... patut diberi kelonggaran.... memang patut...

lerr..

rasanyer admin nyer tajuk "perkembangan positif" tapi ada gaks pendapat dan tindakan negatif dalamnih. jangan ler sempitkan pemikiran tuh weh. bukannyer aku nak undi sesapa, atau aku berpuak ker apa ker, tapi betui gak, ini baru cadangan jeks lum lagik implemenkan. then why should you guys so emotional? :o

Azwan dah ler.. dia kan Open Source... kene bayar bukan OPEN SOURCE... x perla.. kehendak dia... jangan marah snagat... tapi.. orang cam dia... patut diberi kelonggaran.... memang patut...

Masing-masing ada pendapat. Jadi kita hormatlah pendapat masing-masing.

Utk lanminhazimteamkenapanickkopanjangsangatakuingatnicknamesepatutnyalagipendekdarinamasuratberanak;

Konsep open source, FREE dari segi kod dan bukan dari segi harga :o . Ada lagi la terma terma dia bergantung lesen whatsoever. Maksudnya FREE di sini ialah BEBAS, bukannya percuma.

tapi aku nengok tuh bukannyer pendapat, tapi itu lebih kpd sesi cam akademi fantasia masa last last yg user yang nak dikeluarkan tuh... ekekekekeke

and then aku agree, to give your opinion, just type here your opinion, your solution, your suggestion, your objection, bukannyer pi pamerkan emotional ngko cakap itu dan ini. kalo setuju, katakan setuju dan kalo leh beri sebab. beside kalo tak stuju, taip jeks tak stuju and then taip naper ngko bangkang? tuh jek bukannyer susah.

aku mmg stuju kalo tuan punya forum nak kenakan caj, cam ader cadangan atas tuh kater, kalo user free, leh tengok limited content jeks, kalo user berbayar leh nengok sumer. tuh satu cadangan yg bagus, even ada banyak gaks forum kat luar tuh yang implemen konsep cenggini. walaupun gitu aku respek giler ngan user forum nih yang donate amount yg banyak untuk forum nih. respect to you guys. aku raser yg nih mmg ikhlas tanpa agenda, dan takder niat nak ungkit itu dan ini, aper yg dier sumbangkan kat sini. tapi kalo takmo sumbang takder saper yang larang cumer, jangan ungkit contribution ngkorang kat sini. nampak bebeno tak ikhlasnyer

hahaha.. dark wan... elek la... Nick den gabungan 3 nama... woi.. camner nak tukar nick... hhee.. Arr...... Kalo dah bayo tuh... kasi ler.... buat pertandingan? reka Flash ker... wallpaper ker.... menang dapat permium member.... 6 bulan ker??? amacam...

Saya merekemenkan untuk student yang berada di luar

negara kita menggunakan E-gold kerana E-gold juga boleh

di tunaikan dengan mudah di malaysia.

Ini memudahkan admin utuk membuat pengutipan yuran.

:ph34r:

Salam..

Hmm,

Sukar sangat ke nak collect rm1 dr setiap user? tempat inikan tempat kita semua sentiasa berbincang, bersoal jawab dan juga tempat mendapat sesuatu jalan penyelesaian atas sesuatu masalah berkaitan dgn pengetahuan, pembelajaran atau pekerjaan yg kita hadapi, baik dr user biasa yg sentiasa ingin mendapatkn ilmu pengetahuan, student2 n org yg bekerja dlm bidang ICT yg luas ni. Apa salahnya kita semua, org2 yg mengaku sebagai org melayu atau paling tidak pun didalam surat beranaknya tertulis 'bangsa melayu', support dan hulurkn sedikit bantuan utk admin, pd sapa lg admin nak minta tlg? Sudah tentu la pd kita yg sentiasa kuar masuk dalam forum ni!!. Sekurang2nya ada juga faedah yg kita dapat bila admin buat collection mcm tu. Mcm2 ada!! Itupun kalau kita sentiasa duduk bersama utk berbincang dan bertukar2 fikiran dan pendapat masing2...(dan tak perlu lah sampai nk blame org sana-sini). Kalau kita semua fikir dan pertimbangkan secara rasional, kita semua tentu akan setuju dgn cadangan admin,mod dan kwn2 lain yg setuju dgn cadangan nie.. Cuba kita semua fikir, kt mana lagi kita semua especially org2 melayu, yg inginkn segala bentuk penyelesaian dalam bahser melayu, boleh dapatkan jawapan hampir 90%++ lengkap, selain dr forum putera ni? Forum bahse lain mmg ada, paling hampir pun guna bahse indonesia la, selebihnya sudah tentu bahse inggeris@english n sewaktu dgnnye. So, fikir2 kan lah....apa salahnya kita keluar duit sikit, collect reramai n beri pd admin supaya dia dpt menguruskan sesuatu yg elok buat kita semua sebagai pengguna! Dr asik nk bakor duit beli rokok or aktiviti lain yg x de pekdah.

:D So, fikir2 kanlah apa yg terbaik utk diri kita dab forum ni.

skang nih putera.com..

makin maju setapak lagi..

kan skang emel putera.com dah dibuka kepada umum..

memula hanya beberapa org je terpilih..[trial]

so..saper2 yg nak tuh

mintak ngan en.shanai cepat2..

nanti lambat nanges plak..

^_^

Kawe rase pasal bayaran ni, bukan kawe tak setuju. Cuma rasanya ianya akan menyebabkan Putera akan pupus kemudian hari. Ahli makin berkurangan. Kita kene ingat, bukannya mudah nak bayar RM1. Kalo wat ONLINE banking, ianya akan jadi RM3 sbb chargenya RM2 setiap kali transfer dibuat. SMS pun sama, ISP takkan bagi free saja service dia? Tak mungkin. Ini kerana ratanya masuk PUTERA bukan kerana terpaksa, ini kerana masuk PUTERA untuk cari jika ada, tak ada pun tak apa. Leh cari kat tempat lain.

Jika kenekan charge, PUTERA kenelah berbuat sesuatu untuk kebajikan AHLI BERBAYAR secara continuous. Contonya macam RAPIDSHARE.DE, USENEXT.COM dan seumpamanya. Jika dapat jawapan perbincangan yang kurang memuaskan, sembang kosong, ini kurang baik la.

Jadi kawe ingat, elok buat ruangan DONATE sahaja. Letak button donate macam AZUREUS, BITCOMET, SPYBOT buat tu. Ini lagi baik. Sapa yang berduit, teruja nak DONATE, silakan. DONATE ni, sila nyatakan apa yang diperlukan. Kalau perlukan XEON processor, RAID Controller ka, sila bagitau jer kat ruangan tu. Biarlah ringkas. Server pun bukannya banyak barang sangat? SCSI HDD ada kat Lowyat jer. Atau sesiapa yang kerja ADMINISTRATOR, leh sedekahkan HDD kat putera? Ini bukan perkara mustahil. Kawe pun SCSI HDD yang tak pakai pun ada. Takat 1x 9Gb 10k tu, tak ada masalah. Tambah pula, kalau nak SATA HDD? 250Gb pun tak ada masalah. Mungkin ADMIN kat tempat lain leh kasi RAID Controller ka? Motherboard ka? Ini kita tak tahu? Mungkin ada... Jika kita fikir nak kumpul duit jer...ahli akan fikir macam2, kalo bagi duit, kemana nak dibelanjakan? Banyak persoalan. Iya ka dibelanjakan untuk polan-polan tu?

Pada kawe, lama kelamaan, user lain akan turut teruja nak DONATE apa yang mereka dah tak pakai dah, tapi masih relevan dengan sistem yang PUTERA nak pakai. Lagi2lah kalu user tu AKTIF, tapi tak pernah terlintas rasa nak donate. Dia mungkin akan rasa malu sendiri dan pikirkan sesuatu untuk PUTERA yang dah banyak bagi manfaat kepadanya.

Putera pun tak perlu malu2 jika inginkan PERKAKASAN BARU dan TERPAKAI. Kawe rase RM4K boleh diatur. Jika ada 20 orang DONATE 200 seorang? dah boleh dapat dah. 100 jika pendermanya 40 orang. Ataupun ada orang boleh sedekahkan server 1U ka? Dell skang dah jual dalam RM3800-4000 jer. Permintaan biarlah berobjektif dan sesuai dengan kemajuan putera.

Mungkin juga sesiapa (ADMINISTRATOR) yang ada LEASE LINE / FIXED EXTERNAL IP yang memang boleh buat VIRTUALIZATION kat server dia, tak mustahil PUTERA boleh tumpangkan. Ini tak digalakkan, tapi manalah tahu kan? HOSTING CO-LOCATION ni, kene kompeni yang ada untung. Dan ada kemampuan duit nak bayar bulanan.

anyway...

congratulation Putera.com....!

good luck 4 the future...

Kemungkinan yang sedang difikirkan:

- Bayaran RM1 sebulan melalui SMS

@ bayar RM12 setahun melalui maybank/bcb

@ bayar US$5 setahun melalui paypal

Macam mana ADMIN dengan bayaran yang dicadangkan tu..?

Bila nak mula... :blush:

Edited by TJ-Ariff

takkan nak kna bayar kot?.

ko x kenal En shanai ek?....kalau ko kenal sebagaimana aku kenal dan aku tahu dia siapa mesti ko x kisah kan?

rm 10 pun aku sanggup

Edited by I am The Angel Of Dead

bila nak start sistem bayaran nih?aku tak sabar nak nikmati pelaburan yang akan kita buat ni.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...