Jump to content
Shanai

Perkembangan Positif

Recommended Posts

ako cadangkan kalau dah bayar nie boleh la diwujudkan satu email kepada user2 putera.com nie.. berbaloi tak nak wat email tue? ada trademark sket..

pasal email putera.com ni, dahulunya ada di http://forum.putera.com/mel/. tapi perkhidmatanya diberhentikan sementara atas sebabĀ² tertentu. hari tu aku ada tanya admin pasal email putera ni, dia belum decide lagi sama ada nak provide email percuma atau email berbayar sahaja (nanti) dan run sendiri (boleh akses ikut pop3)

[heher... tak sangka baru jer nak buat cadangan nih dah buat dah.... er,,, kalau bayar terus untuk 12 bulan bleh ker...?? =RM12??

aku setuju dengan tasek16

yeaa, aku pown stuju dgn tasek16.. tp aku ada suggestion len, mayb dgn charge tersebot kita bleh dpt

benefit len.. bkan hanya bleh posting, bahkan buleh dpt less mcam t-shirt, logo, etc.. x pown bleh dpt mcam

sapa ntah ckp, dpt mail @putera.com. tu pown klu nk bwat laa.. buleh ditolak n disokong.. bagik akuh, cara

nk payment tuh, thru sms, maybank, etc tuh amat diperlukan. x bleh bergantunk pada 1 sajaaa.. kna ada

alternative lain.. x smua ada nset, maybank, etc tuh.. yg payment thru sms RM 1/month tuh mmg aku x

kesah.. janjy nnt ada a lot of improvement kt putera.com disertakan dgn package package yg besh mcam

tasek16 suggest tuh utk premium member.. tp bagik aku skarank, user yg sudah registered as member kt

cneh, x clap aku dah 15+++ lebeh kot, yg mereka dah bayar as ahli tuh, wajar dibagik premium truss.. yg

x bayar tuh, bwat la suspended or nnt downgrade dea punya member level tuhh.. so nie aku punya

cadangan jerk.. :D

kalau gune sms elok benar...cepat dan mudah.

pendapatla plak....intro....nape tak bincang dulu pasal RM1 sebulan ni?

...aku takut,user baru akan hadapi masalah nak register bile kena bayar.satu lagi,member yg kurang aktif makin tambah tak aktif sbb bile akaun dah tamat sebulan,blum update dier nyer akaun,jadi malas plak(singgit tak banyak sepatutnyer tak jadi malas)nak transfer RM1 tu.Tu kemungkinan jer.

Setakat ni kite hanya tahu kena bayar RM1 tu.Keadaan sebenar benda ni tak dijelaskan lagi.Yerla...mana tau kalau mmg ader benefit.Admin kena ader plan tu?

Atau ader pilihan bagi user baru takyah bayar,cuma reg free tapi hanya boleh baca jer takleh post.Atau trial utk tempoh mase.

Atau buat kelebihan khusus utk member yg berbayar,selain drpd boleh post,boleh dpt tawaran sticker free ker potongan rege ker.Atau bleh access ruangan tertentu macam tutorial,download,gallery etc.Utk menggalakkan member menghantar files ke bahagian special access tu bleh la beri ape2 sebagai galakan agar file dlm tu bertambah banyak.Ini bukan nak timbal balas sbb RM1 tu tapi utk motivate.

Bagi aku(member2 lain rasenye cam aku jugakla),RM1 sebulan tu kecik jer n tak perlu mintak benefit itu ini dgn fulus sekecik tu.Jadi cadangan aku kat atas tu hanya utk mengisi tujuan sampingan kenapa kena bayar RM1 agar dier bukan setakat nak masuk,kena bayar singgit tapi sbb anda akan dapat ini,ini.

Edited by kembara

ni tengah berbincang la ni, bukannya nak terus laksanakan.

memang takkan semua akan bersetuju pun, dan kami tak expect semua akan setuju, dan mungkin akan kehilangan banyak user, tapi bagi kami, yang kami nampak cuma mereka yang benar benar menggunakan forum, mendapatkan maklumat dari sini, berkongsi maklumat. sebabtula rm1 tu tak ada apa sangat berbanding apa yang ko akan dapat dalamni. ini juga secara tak langsung dapat melihat user mana yang bebetul serius, dan user mana yang cuma sambil lewa, sebagaimana cara posting diorang.

memandangkan rakyat malaysia sekarang pun ramai yang dah ada handset, rasanya melalui sms pun bagus jugak, cuma pembekal talian akan kenakan caj sikit, kiranya korang kena bayar lebih :D berbanding dengan cara bank-in

InsyaAllah, manaĀ² yg elok akuj turut ajer, moga dapat memajukan lagi PuTeRA.com ni... apa kata omputih tu, long live putera.com! :P

berapa RM yang kita dah kuarkan untuk PUTERA.COM ni? =RM0 (kecuali yang menderma)..

berapa RM yang En. Shanai dah kuarkan untuk PUTERA.COM ni? =RM banyak kot.

rasanya patut la bayar sket kan.. walaupon banyak @ sket benefit yang akan ditambah di PUTERA.COM ni selepas pembayaran dibuat. PUTERA.COM ni juga adalah satu servis yang perlu dibayar selain daripada benefit2 yang lain.

tapi.. betul juga kata tasek16..

kena ada satu cara yang mantap agar semua mendapat keuntungan daripada PUTERA.COM

ya kna ade extra benefit utk paid member selain unpaid member

dan mse yg sme kna tarik member baru utk register member dn seterusnya jdi paid member

ni tengah berbincang la ni, bukannya nak terus laksanakan.

memang takkan semua akan bersetuju pun, dan kami tak expect semua akan setuju, dan mungkin akan kehilangan banyak user, tapi bagi kami, yang kami nampak cuma mereka yang benar benar menggunakan forum, mendapatkan maklumat dari sini, berkongsi maklumat. sebabtula rm1 tu tak ada apa sangat berbanding apa yang ko akan dapat dalamni. ini juga secara tak langsung dapat melihat user mana yang bebetul serius, dan user mana yang cuma sambil lewa, sebagaimana cara posting diorang.

aku join PUTERA.com kerana ini satu2nya website yg bincang pasal PC dlm bahasa melayu.............(stakat yg aku tahu la).......dgn ini aku menyokong pembayaran RM 1 sebulan VIA SMS.......tp ade bukti/pengesahan yg kita dah bayar.......? cam serial no ke?.......

kalau rm $ suda byk kena ade something benefit yg bagus utk paid mmbr....

ade anuall gathering ka.. anuall dinner ka hehe :D

aku setuju kalo putera.com nak kenekan pembayaran rm1 sebulan. tapi lagi bagus rasenye kalau kite tetapkan bayaran untuk keahlian selama setahun. sebabnye bukan senang nak kutip duit setiap bulan dekat beribu2 user yg ade kat putera.com ni.. pecah kepala bendahari yg nak settle akaun putera.com .so aku rase kite buat mcm cara nak renew lesen memandu laa.. kalau nak bayar via sms, mesti kene ade replynya pade si pembayar sebagai bukti kita dah bayar. kalau nak bayar pakai maybank2u, aku rase putera.com kene wat satu page untuk user submit receipt detail. kalau tak, takkan semua user nak scan dan email resit pade putera.com? kalau ade 1ribu user gunakan perkhidmatan bank, xkan larat putera.com nak view satu2 resit.. so, aku cadangkan kene wat satu database untuk user submit receipt detail untuk rujukan putera.com

ape2pun, apa yg aku katakan kat atas tuh adalah sekadar cadangan.. sebab aku dah ade pengalaman mengutip duit yuran setiap bulan, pecah rase kepala jadik ceti tiap bulan ni. so, kalau ade yg korang rase tak betul tuh tegur laa dan betulkan laa eh.. papepun, semua keputusan atas shanai sebagai admin. ttg special benefits tuh, elok rasenye kite wat satu thread untuk vote benefits ape yg ramai undi.. lebih adil dan saksama..

:huh: aku tengoh pening tentang nok bayor rm1 ni.kalu doh bagi, guane nok buktikan?tiap2 bulan susohlah, buatlah tiap2 tahun. :D

tak bayar jadi read only member ?

baik jadi guest terus. jadi tukang sedut. tak perlu risau sebab kita tak kacau putera lagi. tak perlu risau sebab ahli putera tinggal 200-300 saja nanti macam jiran sebelah yg kena gula-gula obat batok la ni.

bayar guna sms rm1/bulan ?

nampak senang sebetulnya susah. sekali sms kena cas rm1 putera + 0.30 telco. duit ini tak masuk poket tapi kena mintak dgn digi/maxis/celcom. dengar kata tm celcom mintak 50% jadi putera dapat lima kupang saja. digi/maxis mintak 20% kot ? itu pun bukan terus dapat kena tunggu 3 4 bulan.

maybank ?

aku percaya ramai yg tak suka maybank. simpan kurang rm5k kena denda, guna atm lebih 4 kali sebulan kena denda. kaunter maybank menyusahkan pengguna. mana ada bank lain isi borang tingkat bawah, naik kaunter tingkat atas ?

kalau nak cawangan banyak, publik bank. bank yg mesra pengguna, bank rakyat. bank islam tak ada caj tambahan 5 kupang utk akaun luar negeri bukan luar negara. amislamik bank/bank muamalat best jugak. budak kuithho guna bank muamalat.

email@putera ?

apa susah. buat saja forward email. boleh bagi 2.5gb ruang email. kat google gmail la.

apa la rm1 berbanding apa dapat dari putera ni ...

orang lain aku tak tau tapi bagi aku banyak lagi web/forum/usenet/milis yg lagi hebat dia orang tak mintak 2 sen pun. aku masuk sini bukan mintak apa-apa cuma nak tolong orang saja. kalau tanya lebih-lebih nanti dijawab belajar la cari sendiri. asyik nak suap saja. ada lagi forum bahasa melayu percuma yg lebih bebas dari putera ni. boleh tanya apa saja. ini tanya sikit dah kena kunci/padam.

ringkasan aku senang saja.

tak mau bayar jadi macam biasa. sapa bayar nampak hiden forum special punya. lagi dapat kemudahan itu ini. insuran percuma misalnya. bazar tu pengiklan kena bayar la.

congrate!

sokong 100 peratus, jangan jd macam sebuah e-akhbar tu dah la. tak sampai 6 bulan kenakan caj sms dah tarik balik coz x de sambutan. semoga pihak admin dah bersedia dengan bahan2 yg terbaik untuk kepuasan yang maksima. tq.

kepada yang berkenaan: aku quote balik pepatah yang diberikan oleh salah seorang ahli forum putera.com

anda tak pernah dijemput untuk masuk, dan anda tak perlu tunggu dihalau untuk keluar

dan aku setuju bahawa pengguna ruangan "JUAL & BELI", "BAZAR", "E-DUIT" dan yang berkenaan perlu dicaj. baru boleh akses forum forum berkenaan.

ya.. gua setuju...

bawah ni kureng setuju sket.. bunyik cam kasar jerk :D

anda tak pernah dijemput untuk masuk, dan anda tak perlu tunggu dihalau untuk keluar

ayat aku:

anda dijemput untuk memartabatkan putera.com, kalo banyak songeh, sini bukan tempatnya :D

[aku rase setiap penguna yg dafar dihadkan untuk send mesej bagi 100 lepastu baru kena bayar.... kalau awal-awal dah kena bayar memang user sikitla....

err... cadangan ko tu mungkin sesuai ntuk forum2 lain.. tapi kat eduit tu... penyepam dia mai ngantar message sekali jer.. tapi 2/3 org yang berbeza.. lemak la org2 camni..

hang pi la forum tue kalau tak pueh ati ngan forum nie :D

jgn datang balik sudah lee... ish ish

// nsb baik RM1.. tue nasib tak kira register kena bayar ke hape ke..

// nak ada streamyx kat umah pon kena ada caj registration+activation.. putera.com takde

// tepon kat umah tue sewa dah RM26 1bulan, putera.com setahun RM12 je..

pikir2 kan lah sejarah putera.com dulu.. survive mcm2.. lau hang tau mesti tak kecoh2.. ish ish..

ada lagi forum bahasa melayu percuma yg lebih bebas dari putera ni. boleh tanya apa saja. ini tanya sikit dah kena kunci/padam.

ini ke? heh..

aku setuju ngan ayat dia yang bawah ni

ringkasan aku senang saja.

tak mau bayar jadi macam biasa. sapa bayar nampak hiden forum special punya. lagi dapat kemudahan itu ini. insuran percuma misalnya. bazar tu pengiklan kena bayar la.

itu pasal la tak perasan.. huehuehue... kejam betul la ko [email protected], suruh aku baca dari mula.. kan aku dah baca.. :D cakap jer baca dari mula page ni.. ni kan aku dah baca dari mula thread ni nih...

ok, perkara-perkara yang perlu ditekankan ialah

1- kelangsungan pendaftaran baru

2- kemeriahan forum

3- hak-hak pengguna berdaftar

4- err.. sesapa ada sambung lagi :P

aku no komen je

biar la admin wat ape yg terbaik, asal tak membebankan sudeyh

tp aku rase lepas ni mesti kurang post

skrg ni pon aku dah rase kurang

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...