Jump to content
zaalee

Print Baju Dengan Design Sendiri

Recommended Posts

Kalau korang nak print pada baju sendiri aku boleh tolong. Sebab ramai yang nak tempah sehelai atau dua. Kalau tempah sehelai... memang mahal antara RM50 - RM70.

Aku boleh sediakan Silk Screen siap dengan expose photo emulsion sekali. Design korang boleh buat (A3 size).

Permulaan nie eloklah buat 1 kaler aje...

Aku boleh buat 2 - 10 kaler pada 1 design... tapi tau la.. keje nie agak rumit sikit kalau korang nak buat.. takut silap buat nanti... kena reject lak baju tu... sebab tu buat 1 atau 2 kaler aje dulu.

Pakej

1 Silk Screen A3 size (dengan expose sekali)

1 Rubber ink 250g (putih)

1 Squeegee 10"

Kalau nak tambah barang lain pun boleh juga.. aku boleh supply

Photo emulsion - 100g (75g/1 frame)

Silk Screen - any size

Squeegee - any size

Rubber ink

PVC ink (untuk buat sticker)

Sticker ( transparent, car sticker, colour sticker )

T-Shirt (apa apa design)

Banyak berkaitan printing t-shirt aku boleh bagi... kalau mesin yang besar besar tu.. tak boleh la. Kalau nak buat meja expose aku boleh ajarkan... free aje.

Edited by zaalee

Kalau korang nak print pada baju sendiri aku boleh tolong. Sebab ramai yang nak tempah sehelai atau dua. Kalau tempah sehelai... memang mahal antara RM50 - RM70.

Aku boleh sediakan Silk Screen siap dengan expose photo emulsion sekali. Design korang boleh buat (A3 size).

Permulaan nie eloklah buat 1 kaler aje...

Aku boleh buat 2 - 10 kaler pada 1 design... tapi tau la.. keje nie agak rumit sikit kalau korang nak buat.. takut silap buat nanti... kena reject lak baju tu... sebab tu buat 1 atau 2 kaler aje dulu.

Pakej

1 Squeegee 10"

Kalau nak tambah barang lain pun boleh juga.. aku boleh supply

Photo emulsion - 100g (75g/1 frame)

Silk Screen - any size

Squeegee - any size

Rubber ink

PVC ink (untuk buat sticker)

Sticker ( transparent, car sticker, colour sticker )

T-Shirt (apa apa design)

Banyak berkaitan printing t-shirt aku boleh bagi... kalau mesin yang besar besar tu.. tak boleh la. Kalau nak buat meja expose aku boleh ajarkan... free aje.

Huh aku dah betahun tak pegang silkscreen nih ...mahu bocor .... mesh tuh nanti .... masih ade lagi yer orang pakai teknolgi nih .. :)

Huh aku dah betahun tak pegang silkscreen nih ...mahu bocor .... mesh tuh nanti .... masih ade lagi yer orang pakai teknolgi nih .. :)

Murah..... kalau iron on mahal gile..

Cuma taruk kaler dan tarik gunakan Squeegee... keringkan... siap!

[ok berminat leh bagitau kos??

wah sangat mahal :blink:

bukan ke ada cara beli kertas khas ->print guna printer->iron

:o

Memang ader... kos untuk tu lebih kurang RM16 (A4 size) untuk baju berwarna dan RM13 (A4 size) untuk baju warna putih... warranty 20kali cucian... boleh try tapi kena la control panas tu elok elok.

Memang ader... kos untuk tu lebih kurang RM16 (A4 size) untuk baju berwarna dan RM13 (A4 size) untuk baju warna putih... warranty 20kali cucian... boleh try tapi kena la control panas tu elok elok.

[ok aku nak beli benda tu cam best jer cam ner...??

[ok aku nak beli benda tu cam best jer cam ner...??

kedai komputer ader jual... tapi tak jual sekeping... diorang jual mengikut pek. rasanya 20helai... harga antara RM40-RM70.

kedai komputer ader jual... tapi tak jual sekeping... diorang jual mengikut pek. rasanya 20helai... harga antara RM40-RM70.

[ok lepas aku dah beli....? bleh terangkan step-step nak gunakannya..? sebab aku tak pernah try pun... ;)

[ok lepas aku dah beli....? bleh terangkan step-step nak gunakannya..? sebab aku tak pernah try pun... ;)

Biasanya kat bungkusan tu ader caranya... print pakai computer printer cam epson atau hp... dpi lagi tinggi lagi elok... gambar lagi menyerlah

saudara zaalee nih saudagar baju t-shirt kah?? kalo aku nak baju high quality fabric, standard macam adidas ke.. boleh tak? ataupun ada kengkawan yg amik order utk wat baju high quality nyer bagitau la yer.. :lol:

saudara zaalee nih saudagar baju t-shirt kah?? kalo aku nak baju high quality fabric, standard macam adidas ke.. boleh tak? ataupun ada kengkawan yg amik order utk wat baju high quality nyer bagitau la yer.. :lol:

Bukannya saudagar... cuma buat kerja sampingan aje... baju macam adidas tu memang ader.. aku ader juga tengok kain jenis nie kat kilang yang buat tu.. memang selalu buat t-shirt. Tapi jenis macam nie tak pernah lagi orang order.. Kalau nak ambil jenis baju bola boleh... memang mahal la...

1 Squeegee 10"

bleh ko terang kan sumer mende2 ni detail skit

kalo ade site tutorial lagik beshhh

1 Squeegee 10"

bleh ko terang kan sumer mende2 ni detail skit

kalo ade site tutorial lagik beshhh

cuba ko pergi sini

Pasal iron on transfer tu..ade dah penah guna..nak bagi info sikit

1) Senang cari, ade brand Canon, Brand HP, brand Epson etc..rm70/80=10helai A4

2) kertas transfer nie bukanlah kertas betul..dier kertas yang dilapis satu lapisan nipis mende mcm getah/gam (ntah,aku rase getah le) tapi boleh serap ink..bile print, kena print atas permukaan getah tu..

3) Bile iron, haba tu akan buat getah tu cair dan serap ke kain, maka melekatlah design atas baju.

Masalah;

Tak boleh guna atas tshrit gelap, design tak nampak, kalau nak jugak kena beli "dark transfer paper" itu cerita lain pulak harga dia dua kali ganda tranfer untuk tshirt cerah..

Kawasan kosong, contohnye design yang ade huruf "O" akan jadi kekuningan, sebab getah tadi tu

Susah gile nak buat di rumah, nak kena tekan iron kuat2, panas nak kena betul, timing nak kena tepat..kalau takde mesin "press" amat susah nak dapat result yang perfect dan konsisten..