Jump to content
nie feng

Cave Of The Golden Rose

Recommended Posts

korang ingat tak lagi cerite 'cave of the golden rose'.sorang puteri tu menyamar jadi lelaki.aku memang nak sangat tengok cite balik.kalu korang ade info macam mana nak cari, kasi tahu lah kat aku :D

Edited by nie feng

haha ..cite ahli sihirkan?ala2 cite the grim brothers gitu...hensel & gretel...pasai fanthagiro ngan tarabazzzz perghh ensem dia ni :lol: pastu dianye location penggambaran cam dalam cite lord of the ring...lawo gile..cite ni aku tgk masa sekolah rendah tak silap aku...glamour gile...siap ada 1st episode n 2nd episode..tapi ending dia aku dah lupa sama ada dia kahwin ke tak ngan tarabazz tu :(

P/S:Tukar laa tajuk tu..baru ngam dgn benda yg ko nak tau ni

haha ..cite ahli sihirkan?ala2 cite the grim brothers gitu...hensel & gretel...pasai fanthagiro ngan tarabazzzz perghh ensem dia ni :lol: pastu dianye location penggambaran cam dalam cite lord of the ring...lawo gile..cite ni aku tgk masa sekolah rendah tak silap aku...glamour gile...siap ada 1st episode n 2nd episode..tapi ending dia aku dah lupa sama ada dia kahwin ke tak ngan tarabazz tu :(

P/S:Tukar laa tajuk tu..baru ngam dgn benda yg ko nak tau ni

haa fanthagiro.baru aku ingat name heroin tu.tu lah mase keluar cite lord of the ring tu, aku memang teringat cite ni.memang banyak nostalgia lah cite ni.tolonglah aku kat mane buleh dapat cite ni.pasal tajuk tu aku bagi suspen je. :D

ekceli cite ni ada 4 rasanya....origin italy dan seme pelakon dia italiano0o0o tapi bila ditayangkan dimalaysia ditukar bahasa menjadi english(baik takyah tukar kan lagi best)..cite ni release tahun 1991 dan seterusnya sampai empat tahun berturut2...yg aku igt nama pelakon laki tu yg pegang watak tarabaz tu is nicholas rogers...whoaaa masa tu seme budak pompuan kat sekolah aku kecoh2 print dari internet gambar tarabas ni lepas tu tampal kat dompet pasai dia hensem ...adeihh nak tergelak aku dianye pengaruh sampai camtu sekali..sampaikan chatting lam IRC ramai sangat org pakai nick fanthagiro & tarabaz :lol: punyalah fanatic diorang masa tu..sampai skang ni ada satu ID dlm YM list frend aku nama puteri fantahgiro :lol: tapi skang dah tak online..kalau ko tak tukar konye tajuk aku takot konye topic tak dapek sambutan laa :P bagi topic gempak apa salahnye...baru ramai berkunjung lagipon takde sape2 lagik yg bukak topic review pasai cite ni ..punya laa lama cite ni

wah rindulah aku kat fantagiro ni :D

org kate cite ni ade jual dalam vcd, betul ke?

Edited by nie feng

wakaka....ko buka thread nie...teringat lak aku...aku tak tgk abih lagi...dlu aku ada beli dvd copy kat lowyat.net...home made punye...g5sim yg handle dlu...beli dr luar m'sia...walaupun home made...tapi mana nak cari kat m'sia dol...torrent pun payah sbb takde seeder...4 dvd rase nye...tp lanie dvd tu ada kat hometown le...famili aku tgk...

Edited by paan_lee

hahahhaha crite peberet aku nih.. kekadang time kecik2 comel2 tuh leh termimpi2 lagi huhuhu

wakaka....ko buka thread nie...teringat lak aku...aku tak tgk abih lagi...dlu aku ada beli dvd copy kat lowyat.net...home made punye...g5sim yg handle dlu...beli dr luar m'sia...walaupun home made...tapi mana nak cari kat m'sia dol...torrent pun payah sbb takde seeder...4 dvd rase nye...tp lanie dvd tu ada kat hometown le...famili aku tgk...

eh, mu ade dvd die ke.cantiklah.ko burnlah untuk aku.memang betul susah nak cari cite ni.nanti aku belajelah ko nak makan ape.tak pun belanje tengok wayang :D tolong ek?

korang tak ade ke jumpe site mane2 yg buleh download cerite ni.

citer ilusi plg peberet!

pueh aku carik kt torrent tp x jumpa.. huhuhu...

mmg byk episode... igt dulu rtm siar sebulan.. tiap ari khamis ngn jumaat..

citer ilusi plg peberet!

pueh aku carik kt torrent tp x jumpa.. huhuhu...

mmg byk episode... igt dulu rtm siar sebulan.. tiap ari khamis ngn jumaat..

ko pun tak jumpe.rasenye cerite dah nak pupus kat muke bumi ni doh. :lol: cerite ni pernah ade buat ulang tayang kat ntv7 dulu.aku tak tengok lah sbb kat trg mane jelas lagi.kempunan lah aku kali ni. :(

<_< tarabazzz tu bukannya musuh dia ker. yang setahu aku heronya putera raja juga namanya ramualdo. yg tarabazz tu jahat pada mulanya itu pun sebab mak dia ahli sihir yg jahat. fanthaghiro n ramualdo tu mmg kawin pun dalam citer tuh. lepas dah kawin pun perangai si fantahghiro masih sama juga suka buat tindakan sendiri pastu nyamar jadi lelaki. dlm citer nie sebenarnya hero dia heroin si fanthaghiro.

ramualdo? aku rasa dia xmo pon kt mamat tu... mana jadik kawin kan.. dia lari... tarabas la pakwe dia... huhuhuhuhuhu... tarabas last sekali kan jadik baik...

Tarabazz tulah yg menjadi kegilaan awek2 seluruh m'sia hari tu. :lol: kene pulok jalan cerite fantasi, fuhh terus diorang masuk alam khayalan.aku dah tak ingat sape die yg jadi makhluk rupe yg hodoh tu.fantaghiro tu terpakse cium dgn die.

wahhh... sape tadi yg ade DVD die.. burn le pastu leh jual kat kitorang.. aku minat gile citer nih...

time tu mase tayang umor aku <> 14 tahun.. Tapi sedeynye Tarabas tak dapat Fantaghiro tuh..

lastnye die dengan Esmeralda ke hape ntah name sorang aweks tu (puteri)... citer tu mase last episode tu Romualdo

rasenye dah takde, ganti org lain.. that's why mase episode akhir tu, Romualdo bertukar jd Fiodor (Romualdo versi tak ensem).. kalau tak salah citer nih ada 5 siri semuanye (tapi kat Malaysia pernah tayang sampai 4 je cos siri ke 5 tu hanya ditayang kat negara pengelaur je kot)... siri pertama yang heroin menyamar tu.. pasai negara die nak berperang... siri kedua yang romualdo hilang ingatan tu, heroin gak g selamat kan die pasai die kena sihir Black Witch.. siri ke3 ni ler Tarabas muncul. mase nih Romualdo jd patung batu, tu yg Fantaghiro terpaksa cium Tarabas tu (kalau ada VCD ke DVD ke siri ni please la burn kan :D )... siri 4 yg bapak Tarabas (Nekrad @ Darken) muncul dan kecikkan istana Fantaghiro dan menghuduhkan muke Romualdo..

aku nak cari cd atau dvd je.download lambat.sape2 ade jumpe? :lol:

ahha dah 3 episod diorang upload. harap2 diorang upload sampai abis

yg tu ade sub melayu tak?

jiwang torrent kena reg x? satu episod bape mb.. huhuh aku pon suka cite ni.. sesape yg x segan silu sila kasik torrent file kt aku... :D

sape2 yg dah ade download cerite ni atau beli cd mase waktu dulu?kalu ade saye nok mintak satu copy.nanti aku bayar barape kos korang letak tu. :D susah betul cari cerite ni skrg.