Jump to content
hazrul

Kongsi Streamyx

Recommended Posts

hmm paling murah? aku puun tak tau brape paling tapi kawan aku kate boleh dpt dlm rm200 until rm400

uiks? rm150? x caya aku... aku punyer modem adsl nie pun rm400 pastu tambah rauter rm250

uiksz!! mahal betol ko punya modem. jenis apa tu? setau aku, masa aku pasang streamyx aku, harga modem aztech aku lebeh kurang rm200 kat pasaran. aku pasang streamyx setaun lepas dah.. harga pulak makin turun. memang aku rasa pernah jumpa modem dsl rega rm150. brand apa x ingat dah...

boleh, asalkan pc ko ngan pc dia connected through netwotk. kalo dah namanya ethernet modem, memang la perlukan NIC

ermm ... iye ke?.. korang tau x software apa yg bleh sharing Streamyx .. klu nak beli modem adsl tur .. mahal gakk .. wink.gif

kawan aku ade pakai streamyx kalau aku nak pakai streamyx dia boleh ke lagi satu kalau pakai modem adsl Ethernet kena pakai network card tak

hmm.. maksud ko, ko nak pakai streamyx yang member ko punye tu ke?? hmm.. kalau nak kongsi tu secara pakai akaun ke atau ko nak kongsi sesame masa pakai streamyx tuh??

kalau ye la maksud ko tuh...nak kongsi akaun buleh..tapi ko kena la guna kat line phone yang dah ade link adsl streamyx, kalau takde line tu.. tak boleh la jugak nak guna streamyx tuh..tapi penggunaan akaun dalam masa serentak..maksudnya korang guna dail streamyx akaun yang sama pada komputer dan modem yang berlainan.. tetapi pada masa yang sama setahu aku tak boleh!!

kalau nak kongsi sesame plak, maksudnya sorang dial streamyx, tapi ko nak join sama, boleh..sama ada tambah satu nework kad kat pc yang dial tu, pastu cucuk cross kabel kat pc ko, ataupun penggunaan hub!! nak tau carac² bende tu semua rujuk dalam bahagian network streamyx, banyak dah dibincangkan .. heuhe..

p/s: kalau guna modem ethernet , pc yang nak guna modem tu sememangnya memerlukan network kad.. ok cun!!

boleh la log in pakai akaun sama pada masa yang sama. how i know? i know la... hehhe... aku dah try. dapat. dan satu lagi, dulu kalo x silap ada discuss pasal pinjam akaun streamyx nie... ada yg cakap kalo dalam area yang sama je dapat login pakai akaun tu. aku rasa x semestinya mesti dalam area yang sama. coz aku kat kch, log in pakai akaun yg register kat miri, dapat pulak log in. apa kata korang pulak try smile.gif

*berdasarkan pengalaman dan telah diuji

hmm.. tak tau la plak bleh login skang ni dalam masa serentak..sebab thn lepas aku ade pernah try...tak lepas..orang yang terkemudian nak auth login tak lepas..

kalau setakat nak guna akaun tak kisah memane jerk.. janji ade link adsl streamyx, ko kat sabah nak guna akaun kat kl pun buleh. huehuehe.. dah kate dlam network streamyx.. eahaks!! cool.gif

skrg streamyx support 2 login serentak (nak elakkan invalid pwd on domain error tu)

dsl 600eu aztech baru RM 160......

kalau nak share gi beli hub/switch ngan nic.....takpun 2nic...satu ko satu die..beli crosscable...pastu onkan ICS kat pc kawan ko....