Jump to content
BraDeRz

Interview Inspektor Polis...

Recommended Posts

sebetulnya aku nak mintak utk next year..tapi this year bulan 3 lepas aku just try nasib jek..tapi tak sangka lak dpt offer utk pemilihan sabtu nie 29hb april...

tp problemo nye aku satu sem lagi nak abeskan projek+praltikal degre aku kat kolej swasta nie..

skang bukan masalah nak ke tak nak,tapi aku tgh pikir nak pegi ke tak interview tu..sbb aku kat sarawak nie..aku takut kalu mintak tahun depan kot-kot tak dapat plak...

.

Edited by BraDeRz

Tahniah bro...aku pun pernah gak dapat interbiu ip eh bukan kau kena pergi test dulu ke?baru dapat pergi interbiu?setahu aku kau kena pergi jalani latihan dan ujian dulu selama 3 hari dan dia orang tengok samada kau layak ke tak untuk di interbiu...huhuh so atas nasihat dan pengalaman aku baik kau buat persediaan yang secukupnya...soalan dia bebetul susah beb...dia orang akan buat kau sampai tak leh jawap...:) ok selamat berjaya...

jadi habiskanlah ijazah tu dulu. tak semestinya kalau ko tak dapat keje yang ko minat, tapi ko tak boleh dapat kerja yang sesuai dengan kelulusan ko.

hmm..aku pon ade apply utk Kadet ASP. Dorang suh dtg buat ujian fitnes, fizikal..etc..kat pulapol , jln semarak. tapi aku tak gi.hehhee..saje je apply arituh. Buat ujian je dah amik mase 2-3 hari. Dah lepas ujian tu, baru ler dorang panggil interbiu...hahaha...member aku gi . Ujian fizikal tak lepas. Polis tu kate mulut kawan aku tuh cam senget sikit..hahahaha... kesian die. Tak sempat nak buat rekod larian 2.4 km.

kepada sesiape yg nak apply, kadet ASP atau inspektor....make sure korang ni tiada cacat cela, kaki tangan lurus. cara berjalan pon kene macho!..hehehehe nak best lagik...carik kabel yg patut2... :)

hmm..aku pon ade apply utk Kadet ASP. Dorang suh dtg buat ujian fitnes, fizikal..etc..kat pulapol , jln semarak. tapi aku tak gi.hehhee..saje je apply arituh. Buat ujian je dah amik mase 2-3 hari. Dah lepas ujian tu, baru ler dorang panggil interbiu...hahaha...member aku gi . Ujian fizikal tak lepas. Polis tu kate mulut kawan aku tuh cam senget sikit..hahahaha... kesian die. Tak sempat nak buat rekod larian 2.4 km.

kepada sesiape yg nak apply, kadet ASP atau inspektor....make sure korang ni tiada cacat cela, kaki tangan lurus. cara berjalan pon kene macho!..hehehehe nak best lagik...carik kabel yg patut2...

aku dapat tau aku kene melapor nie last minute..aku tak sempat nak warm up nie.maybe bariu besok nak start joging ke ape..2.4 km tu jauh tu..aku dulu masa time sekolah lumba 400meter pun aku separuh pensan..

Tahniah bro...aku pun pernah gak dapat interbiu ip eh bukan kau kena pergi test dulu ke?baru dapat pergi interbiu?setahu aku kau kena pergi jalani latihan dan ujian dulu selama 3 hari dan dia orang tengok samada kau layak ke tak untuk di interbiu...huhuh so atas nasihat dan pengalaman aku baik kau buat persediaan yang secukupnya...soalan dia bebetul susah beb...dia orang akan buat kau sampai tak leh jawap... ok selamat berjaya

aku silap..ehehe..yg sebetulnya aku nak pg yg fizikal test ..pastu kalu leps baru leh pg second interview yg soal2 tu..harap2 dpt la ke peringkat kedua tu..nak merasa gak soalan yg berapi tu..

jadi habiskanlah ijazah tu dulu. tak semestinya kalau ko tak dapat keje yang ko minat, tapi ko tak boleh dapat kerja yang sesuai dengan kelulusan ko.

betul gak tapi tu kalu aku berumur 24 tahun ke bawah..ni last chance utk aku mintak inspektor nie..kalu aku lepas utk ke final training aku rasa akan tangguh pengajian aku..nasib baik kolej aku flexible sket..

all da best bradez... hm, ko pikir la yg mane ko suke...

tp, skrg ni susah nak cr keje...

kite kene usha lebey utk dpt keje...

betul gak tu..aku dapat tau yg first fizikal test nie pun pihak pdrm hanya panggil 2 ribu lebih calon sahaja daripada berbelas2 ribu permohonan..so bayangkan lah..~~

Edited by BraDeRz

pergh besh giler mase selection hari tu...mcm2 aktiviti termasuk fizikal test..paling penat ujian kecergasan berlari 2.4 km..aku buat 12 minit..kire ok la tu...dalam bulan 7 nie akan ade second interview..harap2 la dapat..amin..hehe..

kepada sesiape yg nak apply, kadet ASP atau inspektor....make sure korang ni tiada cacat cela, kaki tangan lurus. cara berjalan pon kene macho!..hehehehe nak best lagik...carik kabel yg patut2... :)

hehehe so..kalau ada calon yg pakai spek pulak camne pulak tu..

pakai spek kalau rekrut LLP/anggota Pdrm selalu memang tak ambik, tapi kalu pegawai graduan/asp mungkin dia reconsider. janji tak rabun teruk + rabun warna

alhamdulillah dah lepas final interview..lulus pulak tu..tp walupun lulus belum 100% dpt..baru dlm 85% kira mcm tu la...tinggal nak medical check up jek lg..kalu lepas ,insyallah g leh la start training..

giler ah pemilihan jawatan ni..

13,000 pemohonan

5,000 disenarai pendek utk induksi/ujian fizikal

1,500 disenarai pendek utk interview

dan hanya 1000 akan dipilih..

Edited by BraDeRz

Tahniah bro...aku pun pernah gak dapat interbiu ip eh bukan kau kena pergi test dulu ke?baru dapat pergi interbiu?setahu aku kau kena pergi jalani latihan dan ujian dulu selama 3 hari dan dia orang tengok samada kau layak ke tak untuk di interbiu...huhuh so atas nasihat dan pengalaman aku baik kau buat persediaan yang secukupnya...soalan dia bebetul susah beb...dia orang akan buat kau sampai tak leh jawap...:) ok selamat berjaya...

alhamdulillah dah lepas final interview..lulus pulak tu..tp walupun lulus belum 100% dpt..baru dlm 85% kira mcm tu la...tinggal nak medical check up jek lg..kalu lepas ,insyallah g leh la start training..

giler ah pemilihan jawatan ni..

13,000 pemohonan

5,000 disenarai pendek utk induksi/ujian fizikal

1,500 disenarai pendek utk interview

dan hanya 1000 akan dipilih..

tabik tuan...errrrkkk nk mintak tulun settlekan sman aku yg 5keping ni bole tak bkn salh pepun tuan speeding jerr huhuhuhu hahahaha......tahniah bro

chayok2..jadilah pembela anak bangsa..hahaha..nak2 lindungilah orang yang baik2 esok2 dah jadik polis beb..eh umur ko ni bape? hahaha..sok2 dah jadi asp..sah2 kene kamcing dgn sarjan punyer..cari pengalaman la katakan..