Jump to content
wadud

Tv Antenna

Recommended Posts

assalamualaikum wbt

den nak tanyo la kek sini..kut-kut ado antara ahli-ahli putera yg terer dalam bab nih. den nak buek rujukan utk testing buek parabola sendiri..kira sekadar utk dapek tgk tv3, ntv7 dan rangkain2 lain yg payah dapek kek area umah den hehe..xpun kalu ado yg terer dalam bab nak buek antena yg mampu utk mencerahkan peluang utk lihat rangkain tv tu..ok gak..

so, sesapo yg tau tu mai la kongsi ilmu..den nak jd engineer buek parabola/antena lak nih hehe :lol:

Edited by wadud

Nak buat antena ni semata-mata nak nengok TV3 je ke? Bilo den baco ekau punyo kato-kato terbayang den dongan din beramboi. Apo ekau duo-duo org ni adik beradik ko apo? kalo ekau duorang ado pertalian sejonih, jangan lupo kim salam samo dio, cakap uncle tobby kim salam. Dio konar den ni.. sobut jo uncle tobby satu mesia tau..

ps: jangan jadi engineer.. tapi jadi la sound engineer, pasal ekau boleh sound engineer tu. :lol:

hehe..den mano la konal dgn din beramboi tu..den memang nak buek antena nih..memang kek kg den x dapek tv3 kecuali kena pakai booster..tu pun cam hameh gak gambo..tu yg kalu buleh nak tau kut2 ada yg terer buek antena utk membolehkan den balik kg nnt leh tgk tv3, ntv7 dan lain2 tv yg susah nak dapek kek kg den tu..

hehe..nak sound camno..den sendiri pun x bape nak ok hehe :lol:

assalamualaikum wbt

den nak tanyo la kek sini..kut-kut ado antara ahli-ahli putera yg terer dalam bab nih. den nak buek rujukan utk testing buek parabola sendiri..kira sekadar utk dapek tgk tv3, ntv7 dan rangkain2 lain yg payah dapek kek area umah den hehe..xpun kalu ado yg terer dalam bab nak buek antena yg mampu utk mencerahkan peluang utk lihat rangkain tv tu..ok gak..

so, sesapo yg tau tu mai la kongsi ilmu..den nak jd engineer buek parabola/antena lak nih hehe :lol:

parabola?...........bleh pakai ke?.......setau aku kerajaaan x benarkan atas alasan takut citer BARAT yg x elok tu masuk ke dalam negara kita...............

hehe..tu kalu beli..ni den tanyo kalu ado yg tau bahan2 utk membueknyo..buek yg kocik2 jo..lebih kurang besar kuali hehe..janji leh dapek siaran tv malaysia dgn jelas..ok la hehe :lol:

Pakai la antena tulang ikan! hahahahaha!

Channel 9 ko pun musti x dapat lagi kan?

Tapi betul jugak, kot sesape ada care sendiri nak buat antena aku pun nak belajor...coz skrg aku just guna tv-card aje, gambar x clear [coz aku guna antena kecik bertanduk tu aje!] dah la dpt tv3 ngan tv2 aje...sadiS betul!!!

org tanyer tu kalau x tau x payah la merepek.

BTW parabola tu salah disisi undang2 Malaysia, kecuali ader lesen.

Channel 9 ko pun musti x dapat lagi kan?

rumah saya pon tak dapat lagi channel 9 ni :( camne nak setting erk..aku carik kat remote tu menu yg ni adala lepas tu step seterusnya tapi tak ado laa..lagu mano kawe buleh dapat channel 9 ni annamir ajarkan skit..wadud ekau tak beli kuali astro ke?kalau ada kuali astro memang clear siaran2 tv selain astro

kalu nak suh pakai astro den x bukak dah thread nih. bukak sbb nak belajo buek antena. dapek jimatkan kos hehe. tv3 pun belum tentu ni kan tv9 :lol:

kalu nak suh pakai astro den x bukak dah thread nih. bukak sbb nak belajo buek antena. dapek jimatkan kos hehe. tv3 pun belum tentu ni kan tv9 :lol:

itu ari ade satu alat SMART SHOP...........pasal antena gak......yg jenis HOME PLUG.......sape ade beli alat tu?

rumah saya pon tak dapat lagi channel 9 ni sad.gif camne nak setting erk..aku carik kat remote tu menu yg ni adala lepas tu step seterusnya tapi tak ado laa..lagu mano kawe buleh dapat channel 9 ni annamir ajarkan skit..wadud ekau tak beli kuali astro ke?kalau ada kuali astro memang clear siaran2 tv selain astro

skejap aku skejap saya

wakakkakaka

:P

ni bkan parabola

ni nak modified antenna bagi boost skit perf

ko tuka la tajuk

ahahaha

gune dish astro modified takleh?

ps: jangan jadi engineer.. tapi jadi la sound engineer, pasal ekau boleh sound engineer tu. :lol:

Ahahah....ntah ntah ngko sendiri din beramboi x? eleh eleh...tersipu sipu plak nak ngaku. malu la tu.

org nak tanyer ni korang main2 pulak

tip aku sebelum pakai astro:

aku tinggal kat johor, so kat saner ader 2 pemancar utama,

1. gunung ledang

2. gunung pulai

so org yg repair aerial aku halakan ke gunung ledang la.... siaran tv msia mmg jelas tahap gaban, tapi tv singapore x dpt pon...

so kpd wadud, cube ko try tanyer kedai2 yg merepair dan jual antena kat kws anda, aerial tu nak menghale kat maner. skang siap ader aerial boleh pusing2 lagi, takyah panjat bumbung nak adjust signal

semoga berjaya :)

sahabat ku wadi..

tokojut ser dongar kau sobut parabola...setau ser, maso kek indon jo den nampak bondo ni...hargo lobih kurang 1.2 juta rupiah indonesia..masalah buleh atau tak buleh pakai kat malaysia , itu den tak lah tauuu...tapi kek sini den nak bagi tau....kalau kau dapek bondo ni, kau bukak lah cerito cerito perancis...bilo dah tengok , copeklah kau nak kawin :D

ni bkan parabola

ni nak modified antenna bagi boost skit perf

ko tuka la tajuk

ahahaha

gune dish astro modified takleh?

hehe..tajuk apo yg baguih nak lotak? parabola pun kalu ado yg pandai bikin sendiri @ tau dio nyo bahan2 utk jadikan parabola pun ok gak hehe..leh la jadik mekanik parabola lak hehe

kat sarawak byk bende nie...dtg la..size berganda2 dari size antena astro pun ade..jiran aku pun ade...

hehe..bende apo tu? piring terbang tu ko?

org nak tanyer ni korang main2 pulak

tip aku sebelum pakai astro:

aku tinggal kat johor, so kat saner ader 2 pemancar utama,

1. gunung ledang

2. gunung pulai

so org yg repair aerial aku halakan ke gunung ledang la.... siaran tv msia mmg jelas tahap gaban, tapi tv singapore x dpt pon...

so kpd wadud, cube ko try tanyer kedai2 yg merepair dan jual antena kat kws anda, aerial tu nak menghale kat maner. skang siap ader aerial boleh pusing2 lagi, takyah panjat bumbung nak adjust signal

semoga berjaya :)

hehe..ekau org johor ek..den pun org johor gak..kek mersing..ekau tau la kan mersing tu camno dan kek mano..ulu negeri johor tu hehe

sahabat ku wadi..

tokojut ser dongar kau sobut parabola...setau ser, maso kek indon jo den nampak bondo ni...hargo lobih kurang 1.2 juta rupiah indonesia..masalah buleh atau tak buleh pakai kat malaysia , itu den tak lah tauuu...tapi kek sini den nak bagi tau....kalau kau dapek bondo ni, kau bukak lah cerito cerito perancis...bilo dah tengok , copeklah kau nak kawin :D

hehe..ekau mesti dah penah tgk guno parabola lah nih..ekau kan dah biaso duk kek sano hehe..kalu ekau balik indon tu, wat balik la parabola yg kecik2 punyo..leh la den tumpang guno sekali hehe :lol:

jika sabit ksalahn memiliki parabola tanpa lesen bley dknekn hkmn denda & penjara....

hehehe.

mybe slh 1 sbb krajaan wt cmni ble pkai parabola kt bleh tgk channel tv 1 dunia xpa kne byr pape.

aku pnh bca paper org kne tgkp sbb dier jd bookie dgn pkai parabola (4 biji beb) n kaut untung bejuta2.

xtau la klu de reason yg len kn.

:ph34r:

2 bulan lepas, aku ada dapat offer parabola nie, harganya lebih kurang RM 700 jek..besar tu.. siap ader decoder suma ler complete..mekanik kompany aku nak jual.. kebetulan memang tinggal 1 set jek..aku rasa kira illegal la kot.. memang ler aku teringin nak pasang benda alah nie.

Kalau aku pasang kat umah aku kat Kl nie senang lak kantoi nanti..x pasal2 aku ngan bini aku masuk penjara..aku pikir nak pasang lak kat umah mak aku kek kampung, tapi tak le gak sebabnya kampung aku ramai dah pasang astro, kang diorang tanya lak apsal lain nie..

so.. aku pon bagi ler kat member tempat keje aku sebab dier kater nakpasang kek kelantan umah mak dier..umah mak dier memang dlm utan giler..siaran tv memang susah dapat..tapi aku rasa selamat ler skit sebab guna dalam hutan.. nak tau siaran baper byk leh dpt? lebih kurang 200 channel..yang org belum kawin suka nengok memang senang ler nak dapat siarannya.

Kalau nak tengok parabola nie kat kl, korang bleh nengok kat stesyen2 minyak, diorang guna menatang nie utk data connection cam atm machine dan data diorang ler.

nak tau siaran baper byk leh dpt? lebih kurang 200 channel..yang org belum kawin suka nengok memang senang ler nak dapat siarannya.

org belum kawin punye siaran pun ade gak?..........tapi dia ade msalah cam ASTRO x bile hujan................`service are not currently avaible`?

:lol: