Jump to content
Sign in to follow this  
Sir Pyan

Cerita Rpg

Recommended Posts

Bukan apa, saja boring2 bukak topik. :lol: Lama gak aku tak join sibuk sket.

Eh, bukan nak ngarut, ni nak kongsi sket benda-benda menarik ni. Tak tau ler kalau korang pernah tengok, kat sini ada footage macamana mamat ni bantai Omega Weapon FF8 dalam satu round saja. Gilo tak gilo. Enjoy!!

http://www.youtube.com/watch?v=Lhc1xEejiQA

aku tak pernah main FF8 lagi....tapi cam gerek je....tgk ar...nanti aku try...

aku nie dalam kategori antu rpg gakar...heheh....skang nie tgh main fire emblem :P

cite rpg ?? rocket-propelled grenade??lol...

hehe back to topik ...gila... satu round je?? musti pkai cheat nih!! :P

Bukan apa, saja boring2 bukak topik. :lol: Lama gak aku tak join sibuk sket.

Eh, bukan nak ngarut, ni nak kongsi sket benda-benda menarik ni. Tak tau ler kalau korang pernah tengok, kat sini ada footage macamana mamat ni bantai Omega Weapon FF8 dalam satu round saja. Gilo tak gilo. Enjoy!!

http://www.youtube.com/watch?v=Lhc1xEejiQA

kalu pakai cheat tak mencabar mindalah.aku pernah main jugok ff8 tu.setakat omega wepon yang ade ultimecia castle tu, 3 kali lion heart terus berkecai.

game world of warcraft dah main..best x..register kene bayar x..

Hehehe tengok dulu footage tu, mamat tu memang tak pakai cheat. Cuma kena ada skill nak ulang limit break Zell sampai 146 hit. Kalau paham bebetul tak mustahil, sebab limit Zell memang boleh ulang sampai masa tu abis. Kalau stail lama, memang harapkan Lion Heart, tapi problem dia satu je, Lion Heart tu random. Tak semestinya keluar. So, dia guna Zell, Lion Heart Squall tu kuar last minit tu pun luck jugak, tapi tu sebab dia biar HP semua tinggal 1, supaya meningkatkan kadar kebarangkalian keluar Lion Heart. Sebenarnya memang logik, tapi tangan kena ler pickup nak input Zell punya limit. Jangan lupa pulak casting Meltdown, cam Rinoa buat tu, bagi defense Omega jatuh 0. Pastu beres. :D

Hehehe tengok dulu footage tu, mamat tu memang tak pakai cheat. Cuma kena ada skill nak ulang limit break Zell sampai 146 hit. Kalau paham bebetul tak mustahil, sebab limit Zell memang boleh ulang sampai masa tu abis. Kalau stail lama, memang harapkan Lion Heart, tapi problem dia satu je, Lion Heart tu random. Tak semestinya keluar. So, dia guna Zell, Lion Heart Squall tu kuar last minit tu pun luck jugak, tapi tu sebab dia biar HP semua tinggal 1, supaya meningkatkan kadar kebarangkalian keluar Lion Heart. Sebenarnya memang logik, tapi tangan kena ler pickup nak input Zell punya limit. Jangan lupa pulak casting Meltdown, cam Rinoa buat tu, bagi defense Omega jatuh 0. Pastu beres. :D

Betul tuh bukan senang nak lawan dengan satu round saja sedang kan saya pun bebalik load game hehehe even t pakait cheat pun tidak semestinya boleh mengalahkan dengan satu round...

rpg sux

aku tak cakap besar la ff8 ni aku leh habiskan gamenya dalam 1 hari setengah jer..aku tak tipu...aku tak bohong..cheat ada tapi bukan 99 item

Ler, tak kisah ler kalau nak cheat ke apa, tu pilihan memasing. Cuma kalau kita boleh hayati teknik-teknik yang kadangkala tak pernah terfikir, tu yang menarik tu.

Nah ni lagi satu link, yang ni FF7 pulak. Salah satu teknik mengalahkan Emerald Weapon dengan cara yang pantas dan efektif.

http://www.youtube.com/watch?v=xD2Y7hWgTUo

betul la sir pyan...aku pernah gak lawan MEHBU kat legeng of dragon...sekejap jer dah menang pastu aku lupa...try main lagi lambat plak nak menang..pelik..cara yang pernah terfikir tapi lupa..

hmm cerita pasal rpg ni kan

aku pelik la apsal ff series ni femes sangat

bg aku la ff yg plg best pun 7 jek

yg lain cam hampeh la terutama X ngn X-2

bg aku lagi byk rpg yg best

cam grandia2 - DC ngn ps2,

sh: convenant - ps2

skies of arcadia - dc

mungkin sebab antara mereka ni lebih teruja ngn grafik kot sehingga

terus rasa storyline sesuatu rpg tu menarik

Tak tahulah apsal ff series ni feymes sangat, selain daripada ff7 yang ko kata tu cermin, aku rasa ff8 boleh tahan gak game dia...Yang baru-baru ni, subquest dia jer best. macam main ffx, aku suka betul main blitzball tu. Mungkin sebab fmv dia yang cun melecun tu yang buat ff series ni feymes kot..

Kekuatan siri FF mostly dari segi grafik, memang cukup ketara. Kalau ikut sejarah macam FF7, siri FF dia yang first kat PS, grafik dia paling lawa zaman tu la, lepas tu dari masa ke semasa depa improve lagi. Gameplay diorang pun banyak yang berubah sampai kekadang agak ketara. Siri FF boleh dikatakan banyak variasi antara satu sama lain dari segi gameplay. Cuma dari segi character designing dia yang kekadang tak berapa diminati sesetengah orang. Ada sesetengah orang barat tak gemar FF sebab character design. Lagi-lagi bila FFX-2 kuar, ada yang kata macam main barbie doll le pulak. :D

ehehhe mungkin tu la tarikan utama dia

tapi kat ffx n ffx-2 aku tak tau apsal nyampah sangat

tapi kene main gak la, nanti tak ikut perkembangan rpg lak okhokhokh

tapi mmg main cam nak tak nak je la

pakai cheats kaw-kaw punye

sume infinite kohhohkoko

aku rasa ramai orang minat pasal animation yang cun ngan jalan cite kot .. aku main pun ff8 ngan 4 ke 5 ntah

..tu pun tak abis main :P

ni bukan cite rpg ..tapi sebab game nyer pasal ..hehe walaupun aku xmain resident evil 4 lawak gile aku tgk ..

hehe

Actually, memang The End tu Selphie punya Limit Break, dan sebenarnya memang boleh guna lawan Omega. Powernya limit ni, mati mandatori tak kira apa jenis monster ke, boss ke, memang kalau kuar benda alah ni memang mati terus. Problemnya, benda ni random, pastu susah nak dapat.

Dalam footage tu aku rasa mamat tu cheat memandangkan dia guna Rinoa untuk casting, pastu ambik kat senarai magic yang boleh draw pulak tu. :D Tapi kalau dari segi keberkesanan, The End memang boleh guna, cuma susah nak kuar, sama cam Lion Heart, random.

kalo kita tak main cheat lambat skit tapi puas hati....cam aku pernah abiskan ff9 ..nak kuatkan party sanggup aku panjat bukit bukau cari GRAND DRAGON pasal nak Exp banyak...hehehehe.