Jump to content
C-Fu

Apa Pengguna Firefox Dan Shanai Leh Buat

Recommended Posts

yang ako peratikan, ramai pengguna firefox kat sini yang gune firefox suka install jugak FasterFox extension.

kepada yang tak tau, fasterfox ni leh membuatkan kita surf dengan laju gile daripada cara biasa atua browser biasa. ini dah disahkan "leh jalan", kalo korang gune ape2 software lain, banyak yang menipu.

but anyway, result kepada penggunaan ini adalah bebanan website/server yang korang surf itu meningkat berkali2 ganda, terutama sekali bila korang pegi pilih option "enable prefetching."

so, kalo tanak putera down, ape yang korang leh tolong adalah untuk DISABLE OPTION "ENABLE PREFETCHING" tersebut. atau kalo degil jugak, pegi add keyword "putera.com" kat tempat "do not enable prefetching when link contain" tu.

kepada shanai, pegi edit robots.txt dan tambah ni.

User-agent: Fasterfox

Disallow: /

oooo

aku tak tau plak

nanti jap aku install faster musang nih

ENABLE PREFETCHING ntuk ape ekk?

Camana nak disablekan prefetching tuh kat ffox?

Tu le, guna hentam kromo aje... nampak cam besh,

rupanya ada jugak mudaratnya... :(

Bukak firefox > Tools > Extensions > Select Fasterfox > Klik Options > Select Tab Fasterfox > Untick Enabled Enhanced Prefetching

OK...dah jumpa, tapi aku punya Enhanced Prefetching tu memang dah untick dah... so... xde masalah lah kan pada putera.com?! :lol:

heehe.. den xsuka download benda bg laju nie.. tah.. den suka download laju bukannya browse laju.. um.. aper2 tolong lah Putera.com

Jangan bebankan Shanai... HUHUHU.. cian admin

yang ako peratikan, ramai pengguna firefox kat sini yang gune firefox suka install jugak FasterFox extension.

kepada yang tak tau, fasterfox ni leh membuatkan kita surf dengan laju gile daripada cara biasa atua browser biasa. ini dah disahkan "leh jalan", kalo korang gune ape2 software lain, banyak yang menipu.

but anyway, result kepada penggunaan ini adalah bebanan website/server yang korang surf itu meningkat berkali2 ganda, terutama sekali bila korang pegi pilih option "enable prefetching."

so, kalo tanak putera down, ape yang korang leh tolong adalah untuk DISABLE OPTION "ENABLE PREFETCHING" tersebut. atau kalo degil jugak, pegi add keyword "putera.com" kat tempat "do not enable prefetching when link contain" tu.

camner??

en shanai dah amik tindakkan ke belum??

atau aper yg c-fu katakan tu gurauan semata-mata??? :P

OK...dah jumpa, tapi aku punya Enhanced Prefetching tu memang dah untick dah... so... xde masalah lah kan pada putera.com?! :lol:

jika preset setting ko buat lebih daripada CORTEOUS, then die akan tetap bawak bebanan kepada website tersebut.

plg best guna opera...x pakai aper2 extension laju giler.....

dan cuba test ie 7 beta 2..best gak...

kpd penggune kete firefox kat putera ni,perlahankan kete anda...heheheh...

Ya... dan kurangkan juga tabiat "Open in New Tab" sampai 10 threads serentak pada satu masa. :D

Ya... dan kurangkan juga tabiat "Open in New Tab" sampai 10 threads serentak pada satu masa. :D

oo....takleh ker..aku selalu guna new tab nie, pasal serabut rasa kalu buka new windows..

apersal? ader kaitan gak ker nagn topik nie..

oo....takleh ker..aku selalu guna new tab nie, pasal serabut rasa kalu buka new windows..

apersal? ader kaitan gak ker nagn topik nie..

mksud electroboy tu

jgn la bukak thread byk2 sgt

jgn la tamak

bg la orng len skt :P

mksud electroboy tu

jgn la bukak thread byk2 sgt

jgn la tamak

bg la orng len skt :P

Ye.. betul tu. Access ke db makan cpu and ram bai.. kongsi2 lah sama resources tu dengan orang lain. :D

Terima kasih pada c-fu sebab bagi info ni...

cuma... yg tak bagusnya..aku pasti, semakain ramai yg enable kan fasterfox diorang sebab diorang baru tahu. Sebelum ni ramai g tak tahu pun...

patutnya encik c-fu Pm je kat shanai, seperti nasihat encik c-fu tu

bila camani, ramai yg makin tahu dan cuba untuk test speed firefox diorang...

anyway, aku mintak maaf pada encik c-fu, kerana aku tahu dia sekadar ingin membantu,...cuma jgn carut aku dah le.. :lol:

tak malu ke from someone yang menyokong open source, open information leh jadi hipokrit bila ade orang dedahkan pasal satu informasi yang berguna?

so kalo orang tau and cube test, and shanai tanak cube untuk blok, jadi salah sape tu? salah ako kerana bagi infomasi kepada orang ramai la kan.

ko mesti salah sorang yang marah bile ade user pakai adblock atau firefox yang block popup dan javascript yang merapu kan?

aku rasa x salah c-fu bagi maklumat nih..untuk memberi kesedaran kepada pengguna sendiri..kalo diorang sayang putera.com,xnak putera.com down,buatlah cam yg disarankan..

pade aku plak,aku lebih suke browse putera.com pakai IE..kalo jiwang.org baru aku pakai mozilla...tuh pun sbb ade prob ngan IE...

tak malu ke from someone yang menyokong open source, open information leh jadi hipokrit bila ade orang dedahkan pasal satu informasi yang berguna?

so kalo orang tau and cube test, and shanai tanak cube untuk blok, jadi salah sape tu? salah ako kerana bagi infomasi kepada orang ramai la kan.

ko mesti salah sorang yang marah bile ade user pakai adblock atau firefox yang block popup dan javascript yang merapu kan?

ley kow matt yehh arr? (cakap ciner)

aku dah kata, niat kau bagus..cuma,aku rasa info camni, akan membuatkan lebih ramai lagi org test power firefox diorang. Tapi, aku bukan nak start a fire..kalau kau rasa pendapat aku tak betul takpelah.

So anyway, thanks c-fu sebab share mende2 ni.

"what happened in Vegas, stays in Vegas, ok?"