Jump to content
TonikCapGajah2013

Panduan Sistem Rangkaian Bergambar

Recommended Posts

nie aku ade masalah skit...nk mintak pendapat otai2 tenet kat sini..

==>>nape aku nyer streamyx x leh connect? n ape tu error 678?

==>>aku skrg gune internet gateway 1.5mb untuk surf tanpa aku connect streamyx iaitu bile aku set using

PPPoe kat 192.168.1.1.. adekah psal aku set PPPoe punca aku x leh connect gune akaun streamyx?

==>>kalo bleh kepada otai2 tenet yg baik hati, bleh x tunjuk proper way to setting ADSL DB102?

==>>tolong la yea coz tenet connection cam lembab sangat nie...nak main game online pun x leh...kate 1mb..

makhluk hairan..

Edited by cicokmen

@cicokmen

Ko set modem tu sebagai bridge ke router? Maksud aku, ko dial dari router atau dari pc ko?

salam semua...

aku ada 1 soalan..aku mmg x tau lgsg pasal tenet ni

aku ada sebiji laptop so aku nak wat wireless sbb skolah aku ada wireless

so apa yg aku kena beli, dan ape yg nak kena setting..tq..

jawapan

- aku tak berapa clear dengar persoalan tu

- rajin² la godek topik² sebelum ni.. mesti jumpa punya...

takde win98 nak buat demo kat sini.. hehe.. sorry a tak dapat nak jawab.. pass kat prontoxp

Haii...slaughters,sy nk tnya..Sy abk network masa dkt uum dulu..Sy nk cari keje dlm bidang network.Tp sy x de pengalaman lg.Maklumlah baru lps belajar..So,sy nk start daripada dulu..Nti klu interview x de la sy tergagap2...Harap blh membantu.

cmne nak wat rangkaian 2 bagunan 3tingkat yg jarak 500 meter setiap bagunan.saya xpandailah siap kene lukis gambarajah lg,pastu kene bagi harga setiap barang....tolong......... :huh:

Sblum soalan anda terjawab.. Nak tanya dulu la... apa yang anda tahu tentang sistem network atau lan ?

salam.. huhuh.maaf bertanya.... tak sempat nak baca banyak2 n bile baca pening sbb keliru..

macam ni.. sy guna stremyx.. pastu router die ade satu je port.. so leh sambung kat satu PC je la.. camne nak sambung pada banyak2 PC?? maknanya saya kena beli hub ke? sy tak reti..wa3.. yang pasti saya nak wat secara wired.. tak mo wireless.. pastu tolong rekemen saya beli ape2.. saya tak tahu nak beli ape.. kalau hub.. jenama ape?? pastu tadi ade baca cross cable la straight cable.. so nk guna cable pe?? pastu camne nak set kan bile dh beli seme2.. huhuhu... kepada sape2 yang sudi.. tolong ajar ye.. saya budak baru belajar.. :)

assalamualikum.......

selamat pg....

maaf bertanya...saya baru g dalam dunia network ni..huhuuhu...mmg xpandai sgt..saya baru ja posting kt skolah baru ja masuk keja dh da masalah....kat skolah ni da 2 makmal komp 1 pusat akses.yang masalah pusat akses xdpt internet.ckgu mula la bising.so saya yg kena jwpnya..saya dh check nic OK,cable utp OK yang jd masalahnya saya xpandai pasal router switch nie!kpd otai2 yang pakar pasal networking ni tlg la ajarkan....beri la dgn gambaran sekali......sy budak baru belajar....kalu da yg xphm tlg ajarkan

didahulukn dgn ucapan TERIMA KASIH

salam.. huhuh.maaf bertanya.... tak sempat nak baca banyak2 n bile baca pening sbb keliru..

macam ni.. sy guna stremyx.. pastu router die ade satu je port.. so leh sambung kat satu PC je la.. camne nak sambung pada banyak2 PC?? maknanya saya kena beli hub ke? sy tak reti..wa3.. yang pasti saya nak wat secara wired.. tak mo wireless.. pastu tolong rekemen saya beli ape2.. saya tak tahu nak beli ape.. kalau hub.. jenama ape?? pastu tadi ade baca cross cable la straight cable.. so nk guna cable pe?? pastu camne nak set kan bile dh beli seme2.. huhuhu... kepada sape2 yang sudi.. tolong ajar ye.. saya budak baru belajar.. :)

Just beli 1 switch dan sambungkan MODEM/ROUTER ke switch tadi guna cable... Client2 sambung jugak ke switch guna cable .. Make sure MODEM ADSL tu dlm Router Mode.. bukan dlm bridge mode.

assalamualikum.......

selamat pg....

maaf bertanya...saya baru g dalam dunia network ni..huhuuhu...mmg xpandai sgt..saya baru ja posting kt skolah baru ja masuk keja dh da masalah....kat skolah ni da 2 makmal komp 1 pusat akses.yang masalah pusat akses xdpt internet.ckgu mula la bising.so saya yg kena jwpnya..saya dh check nic OK,cable utp OK yang jd masalahnya saya xpandai pasal router switch nie!kpd otai2 yang pakar pasal networking ni tlg la ajarkan....beri la dgn gambaran sekali......sy budak baru belajar....kalu da yg xphm tlg ajarkan

didahulukn dgn ucapan TERIMA KASIH

Kalau cable pun ok... ada baiknya awak bagtau kat sini about network setting kat sana... contohnya switch connection.., IP range , subnet mask , gateway dan dns .. perkara lain protocol pada network interface.. Cara diagnose tu boleh diberitau kemudian

hey, kawan2! beza apa kalau guna hub atau switch...

terer, kau orang bincang pasas networking. aku nih clubmember baru, buleh joint kau orang ye.

canggih punya gambarajah tank you, good knowledge...

Edited by alkoled

thanks.

lain-lain komen, pandangan boleh disampaikan dari masa kesemasa.

SISTEM RANGKAIAN RINGKAS

Sistem rangkaian menghubungkan 2 komputer dengan menggunakan kabel UTP 'crossover'

x paham aku bende ni..

boleh x korang berikan detail bende ni?

askum ....

pasal error 678 yg terjadi masa wat dail up ni masalah pada port telekom..

ko kol telekom (100) wat report, bgtau apa masalah yg terjadi.

antara masalahnyer ialah port (jumper) pada kotak telekom tu xleh guna.

nnti org telekom akan tukar pada port lain..

line stramyx nak ke rumah ko tu pakai fiber, bukan cooper..

aku penah terjadi, lampu DSL pada modem/router stabil kan?

xda blinking tul x?

ape2 pun good luck..!!

nie aku ade masalah skit...nk mintak pendapat otai2 tenet kat sini..

==>>nape aku nyer streamyx x leh connect? n ape tu error 678?

==>>aku skrg gune internet gateway 1.5mb untuk surf tanpa aku connect streamyx iaitu bile aku set using

PPPoe kat 192.168.1.1.. adekah psal aku set PPPoe punca aku x leh connect gune akaun streamyx?

==>>kalo bleh kepada otai2 tenet yg baik hati, bleh x tunjuk proper way to setting ADSL DB102?

==>>tolong la yea coz tenet connection cam lembab sangat nie...nak main game online pun x leh...kate 1mb..

makhluk hairan..

ni dah pernah dibincangkan sedara cicakMen dan NakBelajarKomputer..aku tak igt la kat mana la dalam forum nih, sorry..cuber ko search kat forum ni or tunggu otai2 punya replies...

if tak silap ada sedikit kesilapan dalam setting auto connect ke internet ko tuh...lagipun lain modem Streamyx, lain dier punyer firmware...so interface lain2, dan maybe settings ada sedikit berbeza, tapi settings yg vital dan asas tetap sama...

Edited by parangjiwa

baru2 ni sharing windows XP dan VISTA

heran knp fail share dr Win Vista xleh buka dr pc windows XP
rupa2nya kat win vista tu password on
lepas off password tu baru ok..

takder ker sapa2 kat sini bukak kelas ngajor network nih. aku nih tak minat mana network, tapi sbb kerja, tu yang kena memahirkan diri. huhuhuhu....

QUOTE(nalsur8 @ Mar 27 2006, 04:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
adik aku kat unisel beriaya� nak beli notebook pasal unisel guna wireless kat asrama
diaorang, mintak duit kat aku plak tu.. isshhh dah lah gaji aku ciput,
ada ker dia kata desktop tak boleh link dengan wireless

Boleh je bro .. beli wireless card sedeyy .. sure bleh link ..

QUOTE(DrASAG @ Nov 18 2008, 04:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
takder ker sapa2 kat sini bukak kelas ngajor network nih. aku nih tak minat mana network, tapi sbb kerja, tu yang kena memahirkan diri. huhuhuhu....

nak blaja ape tentang network bro ..? terangkan sket .. biggrin.gif