Jump to content
oxy

Ps2 Problem...

Recommended Posts

wargh!! dah lama aku x post kat sini. hehe. just want to ask. pernah x korang alami problem nih.

1. aku insert game cam Disaster Report dengan keadaan ps2 aku fresh (baru bangun dari off, first game nak main kat ps2 time tuh), dia kluar please insert ps2/ps1 format disc (x boleh read)... then bila aku pakai AR MAX evo, boleh pleh dia detect game aku masuk tuh Disaster Report.. bila lanch game guna ARMAX evo kluar balik "please insert bla3". kira x bleh read..

2. since x bley main, aku pekene game2 lain cam wwe 2006.

3. pas lebih kurang 20 minit main wwe 2006 camtuh... aku reset ps2 (tak switch off ye), masuk Game Disaster Report... dah boleh read pulak..

apsal jadi camnih? any solution??

bisanya pakai ARMAX untuk main game leh pasai lepas pusingan starting load tu lebih laju....aku rase prob ps2 ko ialah chip yamh kawal dics spining motor tu...so kene antak kedai la..

armax memang starting pusingan dics yang laju kerana loading graphics yang berat nak mampuih..so kalo ko masuk game tentu la boleh.....tu dari pengamatan aku la ..kalo salah tak tau la pa sebab lain

wargh!! dah lama aku x post kat sini. hehe. just want to ask. pernah x korang alami problem nih.

1. aku insert game cam Disaster Report dengan keadaan ps2 aku fresh (baru bangun dari off, first game nak main kat ps2 time tuh), dia kluar please insert ps2/ps1 format disc (x boleh read)... then bila aku pakai AR MAX evo, boleh pleh dia detect game aku masuk tuh Disaster Report.. bila lanch game guna ARMAX evo kluar balik "please insert bla3". kira x bleh read..

2. since x bley main, aku pekene game2 lain cam wwe 2006.

3. pas lebih kurang 20 minit main wwe 2006 camtuh... aku reset ps2 (tak switch off ye), masuk Game Disaster Report... dah boleh read pulak..

apsal jadi camnih? any solution??

tengok macam nak jadi PS2 kawan aku jer... aku rase tak payah ler ko force PS2 ko untuk baca cd Disaster Report tu.. kawan aku macam ko juga.. tah cd aper tah.. asik-asik dier reset jer kadang-kadang boleh baca, kadang-kadang tak boleh.. alih-alih lingkup terus... sekarang tunggu ps3 plak... :P

*cadangkan ko tukar balik cd tu di kedai. bagi tahu modchip Ps2 ko jenis lama tak leh read cd tu.. pas tu amik cd game lain dan kalau ko nak juga cd tu amik yang ver atau ko tengok cover dier lain dr yang ko beli.

kerana cover disc lain ..ko ingat content lain gak ker???aparaaaah

aku mintak maaf ler sebab tak terang kan lebih detail kenape aku maksudkan kalau tak terang kan mengenai cover dier....

Sebenarnye ader sebab saye maksud kan ngan cover dier lain.... Ia mengenai keluaran cetak rompak atau mengenai mesin cetak rompak yang digunakan untuk mencetak disc game atau VCD ker dengan syarikat cetak rompak yang berbeza... Kalau korang pegi pasar malam... korang beli VCD yang dipiratekan... korang cuba beli dua VCD yang sama tapi cover yang berbeza.. ia ader mengenai kena mengena kualiti disc yang digunakan atau mesin yang digunakan... kadang-kadang korang tengok satu gambar cantik dan satu lagi teruk. Ini pernah terjadi pada kawan sayer juga macam game DVD PS2. Memang tajuk dier sama tapi syarikat yang mencetak atau copy dengan mesin yang berbeza-beza dengan cara lain. Kualiti laser(mesin) yang digunakan untuk cetak DVD juga ader sebab-sebab diatas kualiti DVD PS2 yang dibeli menyebabkan PS2 console kiter tak leh read.

Kawan saya penah beli DVD game PS2 Cold Fear dengan cetakkan cover lain di sebuah kedai di Melaka. PS2 dier tak leh read. Kemudian dier beli game yang sama di Plaza Lowyat cover dier lain dari yang sebelumnya.. boleh read... hihihi... :P Yang sebenarnya ia mengenai kualiti keluaran sesebuah company yang mengeluarkan DVD game tersebut. Kalau nak yang lebih kualiti jadi buy the original..... hihihihi :P