Jump to content
Hitman66

Berapa Hari Korang Boleh Idup Tanpa Komputer Tersayang

Recommended Posts

Ader sesetengah org yg anggap PC nih sebagai nyawa diorang.Kalo tak pegang PC tuh selama sehari,tangan diorang mesti mengigil macam org hisap dadah..

korang pulak camner?Boleh tahan sampai berapa ari???

aku ntah la penah la x pegang dua minggu..masa orentasi kat U dulu..mmg rasa kebosanan tahap dewa la..tapi xde la mengigil tangan2 aku..tapi bile dah jumpa PC tuh mmg dok pegang2 la walaupun org punya hahahaha..asal dpt lepaskan rindu pada PC hahahahaha.. :lol:

Aku kena pegang komputer at least setiap 6 jam sebab keja aku kena guna internet. kalau masuk hutan lain cerita la... tu orang putih panggil vacation/break.

kalo computer rosak aku terus menghantar kekedai..utk baikinya..mmg x bole kalo xde PC mcm x cukup aktiviti aku 1 hari..tuh jejarang aku gi holiday sebab kalo gi holiday mcm encik electroboy ckp vacation tuh..hahahaha gundah gulana hati ini...hahahaha tapi ada CC lenjan la cc tuh hehehe..

kalo computer rosak aku terus menghantar kekedai..utk baikinya..mmg x bole kalo xde PC mcm x cukup aktiviti aku 1 hari..tuh jejarang aku gi holiday sebab kalo gi holiday mcm encik electroboy ckp vacation tuh..hahahaha gundah gulana hati ini...hahahaha tapi ada CC lenjan la cc tuh hehehe..

pc aku rosak ni sjk smlm

tgh gelisah ni nk cari part

tgk sini http://forum.putera.com/tanya/t18754.html

bntu la hmba mu ini :(

Tak putera.com lah ko ni heaven hantar kedai komputer rosak..haha just kidding. :P

Aku cakap vacation sebab terikut2 cakap bush. Ko plak terikut2 cakap blair ke? Anyway, aku prefer untuk guna PC aku sendiri, hatta untuk tujuan surfing sekalipun. so kalau takdak PC aku sendiri, aku jadik cam orang putus cinta la lebih kurang. (Vacation lain citer)

Kalo komputer rosak,vacation ke namer nyer

Tu bukan vacation, tu bencana namanya.... -_-

takkan ada sebijik pc jer ada, kalau rosak ada pc lain ... :P aku tak pernah renggang ngan notebook aku, mesti sentiasa membawa ... klau umah, guna pc.. opis dah tentu guna pc :P cuti2 pun bwk notebook ... kecuali gi tandas hahaha :P

Tak putera.com lah ko ni heaven hantar kedai komputer rosak..haha just kidding. :P

Aku cakap vacation sebab terikut2 cakap bush. Ko plak terikut2 cakap blair ke? Anyway, aku prefer untuk guna PC aku sendiri, hatta untuk tujuan surfing sekalipun. so kalau takdak PC aku sendiri, aku jadik cam orang putus cinta la lebih kurang. (Vacation lain citer)

Tu bukan vacation, tu bencana namanya.... -_-

hahahaha..aku bukan pakar bab repair merepair bang..tau detect apa rosak tau la..(x semua la)

aku sokong ckp ko guna pc sendiri lebih selesa..mmg selesa pun..guna PC org especially PC CC yg x dijaga ngan elok..rasa nyampah pong ada..but kalo gi CC main LAN game ngan member2 org sesaja je surfing..or d/load benda x sepatutnye did/load mcm c.r.a.c.k ker hehehehe..biar pc cc rosak ( aku bayar apa pakai pc cc tuh ) jgn pc aku rosak hahahahaha.. :lol:

NO Offense

pe brg anta kedai..muahaha..repair senirik la..huhuh..

pc aku ari2 sure rosak..ari2 msti kena bukak casing..

samada nak kna clear cmos, or lain2...yg pasti ari2 mst casing tuh kan bukak..hehe..

hahahaha..aku bukan pakar bab repair merepair bang..tau detect apa rosak tau la..(x semua la)

aku sokong ckp ko guna pc sendiri lebih selesa..mmg selesa pun..guna PC org especially PC CC yg x dijaga ngan elok..rasa nyampah pong ada..but kalo gi CC main LAN game ngan member2 org sesaja je surfing..or d/load benda x sepatutnye did/load mcm c.r.a.c.k ker hehehehe..biar pc cc rosak ( aku bayar apa pakai pc cc tuh ) jgn pc aku rosak hahahahaha.. :lol:

NO Offense

huh..patot pc kat cc aku bnyk rosak..bnyk kna virus <_<:lol:

ape barang rosak tiap hari...hahahaha...repair rusak balik....

hahahaha kata OC hari2...tuh pasal hari2 rosak apa kes? sekang rosak terus ker? sampai ko gi CC kawan ko Nelza hahahahaha.. :lol:

pe brg anta kedai..muahaha..repair senirik la..huhuh..

pc aku ari2 sure rosak..ari2 msti kena bukak casing..

samada nak kna clear cmos, or lain2...yg pasti ari2 mst casing tuh kan bukak..hehe..

huh..patot pc kat cc aku bnyk rosak..bnyk kna virus <_<:lol:

Ya nelza.. apa yg hang buat sampai tiap2 hari rosak PC ni?? Haha.....

Lupa nak cakap.. aku ada rig di kolej aku di UPM dan ada rig aku juga di rumah...mana saja pit stop aku mesti aku letak rig aku sendiri, sebab aku memerlukan komputer aku di mana2 pun. Tak nak share especially dgn family aku... laptop aku tak berkenan dan aku buat perkasam saja.

hahahaha kata OC hari2...tuh pasal hari2 rosak apa kes? sekang rosak terus ker? sampai ko gi CC kawan ko Nelza hahahahaha.. :lol:

rumah aku mmg xde tenet..dok bujang..dok sorang2..mati lar nak bayar sumer bil.. api,air,tepon umah,tenet lg..huarggg..giler to...

muahaha..OC tuh da sebahagian dari tabiat..kadang2 pc kat cc aku pon aku oc gak!! :P:lol:

jangan katakan PC aku kalo xde handphone pun mcm payah gak hahahaha..lepas nih apa lak kan technology yg buat kite rasa kite perlu ia sentiasa hehehehe..jgn kata nanti future ada robot yg bole buat apa saja utk kite..pastuh kalo xde robot tuh kite rasa payah je lak..hehehehe possible rite.. :)

hahaha...teringat aku waktu bulan 1 lepas,aku kena pergi satu program selama sebulan kat segamat,Johor.Program cam PLKN,ajar camner nak berdikari,aku rasa langit jadi gelap pasal ingat akan terputus hubungan ngan dunia luar,takat hp tak best....bila sampai kat sana...tengok2 bukan takat ada bilik komputer,siap ada internet connection streamyx,kira nasib aku mmg baik la,so aku pon tak dapat la nak bayangkan berapa hari agaknya aku leh gagah tanpa komp ni..tapi kalau balik kampung tu takde rasa paper pon..

Ader sesetengah org yg anggap PC nih sebagai nyawa diorang.Kalo tak pegang PC tuh selama sehari,tangan diorang mesti mengigil macam org hisap dadah..

korang pulak camner?Boleh tahan sampai berapa ari???

aku plak.....kalo dah menghadap PC mesti dr pukul 8 MLM hingga 4 MLM........mula2 format pastu masuk software kalo kluar BSOD format lagi.......tapi aku bergantung gak kpd Spec PC yg kat dalam tangan aku...cam skrang aku pakai AMD sempron 2600++ s754....x leh wat banyak thread......tapi kalo Dual Core atau Hyper-Threading ngan 1 GB ram x payah cakap semayang subuh pun aku bleh MISS........kalo cam tu aku ni kire Addict ke? sama cam penagih dadah? ade ubat x?