Jump to content
Sign in to follow this  
xdenama

Account Streamyx

Recommended Posts

strimix kire usage ikut id ko on brape lame...kalo id tu x connect ke internet mcm mane usage dia nak kire??? tp aku xle nak cube la coz aku package rm66...aku try pakai id 1mb pon dpt 512k gak..kwsn umah aku blom di naik taraf speed ikut account..setau aku speed limit ikut account baru di buat kwsn klang valley jek...

sapa kata streamyx kira usage ikut id berapa lama? Dia akan detect ko punyer line walaupun ko guna id yg unlimited. Kalau id tu tak connect ke internet dia akan tgk samada line tu ada connection ke tak...

kalau akaun streamyx kena suspend, bermakna akaun user je yg suspend kan.. line telefon tu masih ada dsl.. ini bermakna masih boleh login kalau guna akaun lain kan.. betulkan kalau aku silap ;)

kalau akaun streamyx kena suspend, bermakna akaun user je yg suspend kan.. line telefon tu masih ada dsl.. ini bermakna masih boleh login kalau guna akaun lain kan.. betulkan kalau aku silap ;)

Mcmana nak settlekan kalu akaun suspen,ada akaun kazen aku da kena suspen kalu x silap...da kol tm dia cakap akaun suspen...xtau napa boleh jadi mcm nie...mcmana nak settelkan balik?banyak keja ke???

Edited by E_peace6679

Nak tanya?

Aku ada 2 acc streamyx..512kbps(rumah di peneng) dan 1mbps(rumah di kedah)..

Boleh tak aku gunakan acc 1mbps tu di peneng...dgn gunakan phone line untuk acc 512kbps..berapa speed yg akan aku dapat kalau guna?..1mbps atau 512kb saja

salah tak?

Faham tak?..haha :D

Nak tanya?

Aku ada 2 acc streamyx..512kbps(rumah di peneng) dan 1mbps(rumah di kedah)..

Boleh tak aku gunakan acc 1mbps tu di peneng...dgn gunakan phone line untuk acc 512kbps..berapa speed yg akan aku dapat kalau guna?..1mbps atau 512kb saja

salah tak?

Faham tak?..haha :D

boleh tu boleh.

tapi ko dapat speed 512 je la kalau ko guna akaun 1mb ko kat penang.

sebab benda tu dah set kat port.

boleh tu boleh.

tapi ko dapat speed 512 je la kalau ko guna akaun 1mb ko kat penang.

sebab benda tu dah set kat port.

Bro..

Aku aku dh try guna akaun 1mbps(akaun rumah di kedah) di peneng ni..

Speed download dia dpt smpai 180kbps..kalau aku guna acc 512kb(akaun asal rumah di peneng) hanya 60 kbps jaa..huhu

Memang macam ni kaa?...baik aku guna acc 1mbps(acc rumah di kedah) untuk rumah di peneng nii.. :D

Lagi satu..akaun 1mbps nii, dah bebulan xpakai n xbayar..sebab xada orang pakai di kedah tuu..

Bil bulanan Tm kira mcm mana?..kira untuk pakej 512kbps or 1mbps.. :wacko:

salah tak kalau aku buat macam ni! :blush:

answer pleez..

Bro..

Speed download dia dpt smpai 180kbps..kalau aku guna acc 512kb(akaun asal rumah di peneng) hanya 60 kbps jaa..huhu

Memang macam ni kaa?...baik aku guna acc 1mbps(acc rumah di kedah) untuk rumah di peneng nii.. :D

Lagi satu..akaun 1mbps nii, dah bebulan xpakai n xbayar..sebab xada orang pakai di kedah tuu..

answer pleez..

Xda feedback kaa..

Jawab la sapa2 yg otai pasal streamyx nii..

x salah aku rasa sbb dua2 tu akaun hang.. bukannye hang tibai akaun org len..

akaun hang yang 1mbps tu dah abis kontrak 1tahun lum? yang 512kbps plak?

kalau yg 512kbps tu dah abis kontrak baik hang terminate je... guna yg 1mbps.. buat pe nak banyak2 akaun..

kalau hang ada 2 akaun, hang kena bayar la dua2 akaun tu tiap2 bulan..

Edited by GeForceGTX

dah.. dah.. jgn nak bercelaru.. ni aku dh test... klau line rm44 yg limit 60 jam.. yg 512kbs tu.. klau ko pakai acc org unlimited 1mbs tu.. ko akan dpt men unlimited n dpt 1mbs!!!.. confirm.. dah ditry..

Bro..

answer pleez..

tak salah.. hehe... tapi kalau dah tak bayar .nanti akaun 1mbs tu takleh pakai lagi maka ko kena pakai account 512k je....

bab kelajuan....plak

macam ni...

katakan line kat site 1 tu ..dapat speed 1mbs site 2 pun dapat speed 1mb gak ( tmnet yang buka speed ni )

tapi ko amik account 1 tu 512k ...account 2 lak 1mb ...maka kalau ko guna account 2 dapat la kelajuan 1mb di dikedua tempat tu... dan bila org guna account tu ..satu lagi takleh guna... sebab tu password kena jaga.

kalau line ko speed 512k tapi ko amik pakej 1mbs.... ko connect still dapat kelajuan 512k.. jadi kena tipon tmnet utk upgrade speed line ko yang sepatutnya...

jika line ko speed dapat 1.5mb or 2mb.. tapi pakej ko amik 1mbs... dapat la kelajuan 1mb ke atas... tapi...

*** walau kita amik pakej 1mb.. kelajuan sebenar kita bukan dapat 100% cam tu.. coz bermacam sebab...

sebab tu ko test speed dapat 100k je.. 300k je... ikut range. .ikut laluan cable... ikut ip... ikut server..dan bermacam lah.... cth.. kalau ko lalu ikut jalan kampung or bandar... sekejap berhenti..ada itik lintas jalan.. kejap berhenti... ada traffic light...so nak sampai tu lambat la... kalau ko ikut highway.. perhh lajuuuu....

so macam tu la kita punya line... lebih kurang.. hehehe...

tak salah.. hehe... tapi kalau dah tak bayar .nanti akaun 1mbs tu takleh pakai lagi maka ko kena pakai account 512k je....

bab kelajuan....plak

macam ni...

katakan line kat site 1 tu ..dapat speed 1mbs site 2 pun dapat speed 1mb gak ( tmnet yang buka speed ni )

tapi ko amik account 1 tu 512k ...account 2 lak 1mb ...maka kalau ko guna account 2 dapat la kelajuan 1mb di dikedua tempat tu... dan bila org guna account tu ..satu lagi takleh guna... sebab tu password kena jaga.

kalau line ko speed 512k tapi ko amik pakej 1mbs.... ko connect still dapat kelajuan 512k.. jadi kena tipon tmnet utk upgrade speed line ko yang sepatutnya...

jika line ko speed dapat 1.5mb or 2mb.. tapi pakej ko amik 1mbs... dapat la kelajuan 1mb ke atas... tapi...

*** walau kita amik pakej 1mb.. kelajuan sebenar kita bukan dapat 100% cam tu.. coz bermacam sebab...

sebab tu ko test speed dapat 100k je.. 300k je... ikut range. .ikut laluan cable... ikut ip... ikut server..dan bermacam lah.... cth.. kalau ko lalu ikut jalan kampung or bandar... sekejap berhenti..ada itik lintas jalan.. kejap berhenti... ada traffic light...so nak sampai tu lambat la... kalau ko ikut highway.. perhh lajuuuu....

so macam tu la kita punya line... lebih kurang.. hehehe...

laa... kan aku dah kate aku dah cube.. biar aku terang detail skit... aku pakai line 512kb.. yg bayar rm44 sebulan tu.. 60jam limit... test dowload gune rs.. full speed direct dowload kat rs tu just dpt range 50kbs mcm tu.. mmg tak lepas n tak leh cecah 100kbs.. sbb die kan line 512kb.. pastu bile tukar pakai id n pass acc 1mb punye.. n try download pakai rs yg same.. berdesup cecah 100kbs to 117kbs mcm tu.. tak ke dpt speed 1mb tu.. n unlimited.. percaya la hal ini.. sbb aku dah cube..

laa... kan aku dah kate aku dah cube.. biar aku terang detail skit... aku pakai line 512kb.. yg bayar rm44 sebulan tu.. 60jam limit... test dowload gune rs.. full speed direct dowload kat rs tu just dpt range 50kbs mcm tu.. mmg tak lepas n tak leh cecah 100kbs.. sbb die kan line 512kb.. pastu bile tukar pakai id n pass acc 1mb punye.. n try download pakai rs yg same.. berdesup cecah 100kbs to 117kbs mcm tu.. tak ke dpt speed 1mb tu.. n unlimited.. percaya la hal ini.. sbb aku dah cube..

Ye betul...akaun 512kb tapi bleh pakai 1mb nye akaun..yang x bolehnye, kalau kau nak pakai yg 2mb ataupun 4mb...sbb nih, tm kene tukar port ko , dan kene dalam lingkungan 3km.

n percaya lah cakap faridz nih, memang boleh pun.

inchik sarge, aku nak perbetulkan sikit la... sekarang tm limit speed kat dslam dan username sekali. harap maklum. aku dah cuba try test. memang benar

tm limit speed port kat main center..bkn kat dslam kat tiap2 kwsan..act..diorang leh remotely ke port2 dslam dlm msia..kat tm diorang ade satu lagi port yg link2 ke dslam tiap2 kwasan..

program kat port tu simple je..pakai notepad je nak config..

Ye betul...akaun 512kb tapi bleh pakai 1mb nye akaun..yang x bolehnye, kalau kau nak pakai yg 2mb ataupun 4mb...sbb nih, tm kene tukar port ko , dan kene dalam lingkungan 3km.

n percaya lah cakap faridz nih, memang boleh pun.

yup...4mb kena dlm lingkungan 3km dari exchange tm

Edited by NSTechSquad

dah lepas contract lum? kalau dah free je bila nak terminate. Kalau belum ko kena bayar selebihnya la.

contract camna?..aku punya stimix super duper deal entah apa nama tak ingat.tahun 2006 aku register.

kalau pakej biasa kontrak 1 thn, maknanya ko x leh terminate dlm tempoh 1 thn tu. Kalau pakej promosi ni biasanya kontrak selama 2 thn. Kalau x silap aku ko nya 2 thn, so kira la 2 thn dari tarikh ko guna streamyx tu baru leh terminate.

kalau pakej biasa kontrak 1 thn, maknanya ko x leh terminate dlm tempoh 1 thn tu. Kalau pakej promosi ni biasanya kontrak selama 2 thn. Kalau x silap aku ko nya 2 thn, so kira la 2 thn dari tarikh ko guna streamyx tu baru leh terminate.

camtu ye..aku baru cek aku punya acc tahun lepas aku register..jadi ada lagi setahun la contrak..kalo terminate jugak agak berapa kene?

kalau terminate kena la bayar balance berapa bulan dari tarikh kontrak tu habis. Cthnya kontrak ko hbs bulan 12 thn ni. Sekarang ni nak masuk bulan 8, so ko kena byr dlm 4 bulan lagi la mcm tu. Btw kenapa ko nak terminate.?

kalau terminate kena la bayar balance berapa bulan dari tarikh kontrak tu habis. Cthnya kontrak ko hbs bulan 12 thn ni. Sekarang ni nak masuk bulan 8, so ko kena byr dlm 4 bulan lagi la mcm tu. Btw kenapa ko nak terminate.?

mcm tu ye..tak jadi la..tggu habis kontrak dulu...pikir2 nak ambik maxis broadband sebab portable.balik kg takla boring ada tenet.walaupun speed slow sikit tak kisah.