Jump to content
Sign in to follow this  
gulhalim

Masalah Install Win Xp

Recommended Posts

aku ada masalah sikit macam ini.Dua hari lepas aku terpaksa format partion c aku sebab winxp rosak,jadi aku nak install semula winxp bila delete dan create partion c then tengah copy file selepas format ke dalam c tak sampai 100% tiba2 com aku restart dan dah banyak kali aku try install tapi bila sampai kat copy file tu com aku restart sendiri jadi tak boleh install winxp terpaksa install winme,aku dah try 3 keping cd winxp yang berlainan tapi masalah sama sahaja yang timbul so ada cara macam mana nak install winxp ni

bile mase yg dia restart? ape yg dia view mase dia restart? adakah dia restart tu pada masa yg sama contohnya masa dia tgh 60% ke..70% ke...

Edited by BraDeRz

try test pakai cdrom lain...check dan kemaskan harwdare komputer.....kemungkinan juga pc tu overheat

ko cabut semua benda yang tak penting, kecuali harddisk, grafik kad (kalo ade grafik port yang dari motherboard, bukan grafik kad nye, buang grafik akd), ram. lain2 kad ko buang. pastu format.

pada ako seelok2nye ko format harddisk tu dari pc lain. ko format ke FAT ke ke NTFS? RM45 skarang dah leh beli hdd IDE ke USB cable ape.

ko cabut semua benda yang tak penting, kecuali harddisk, grafik kad (kalo ade grafik port yang dari motherboard, bukan grafik kad nye, buang grafik akd), ram. lain2 kad ko buang. pastu format.

pada ako seelok2nye ko format harddisk tu dari pc lain. ko format ke FAT ke ke NTFS? RM45 skarang dah leh beli hdd IDE ke USB cable ape.

terima kasih atas bantuan yang diberikan.Aku dah atasi masalah ini dng reset bios tapi masalah baru pula yang timbul bila start komputer winxp tak boleh boot,tapi kalau pakai cd winxp boleh pula macam mana nak selesaikan masalah ini.Bios ni nak setting macam mana

saye nak tanye satu mslh nie, masa nak setup winXp lepas kite format. Mase file copy ke hdd ade kluar error. Cnthnye ade file yang tak boleh copy. Ape le agaknye mslh tue?

saye nak tanye satu mslh nie, masa nak setup winXp lepas kite format. Mase file copy ke hdd ade kluar error. Cnthnye ade file yang tak boleh copy. Ape le agaknye mslh tue?

Bile skip file tersebut, kluar le nanti blue screen

terima kasih atas bantuan yang diberikan.Aku dah atasi masalah ini dng reset bios tapi masalah baru pula yang timbul bila start komputer winxp tak boleh boot,tapi kalau pakai cd winxp boleh pula macam mana nak selesaikan masalah ini.Bios ni nak setting macam mana

aku rasa hhd kau tu dah nak kong...bail kau sediakan backub dulu file penting dulu...dulu akupun dah kena cam ni.

Dalam hal ini, hard disk tak bersalah 100%. Kalau hard disk bermasalah sudah dia tak dapat jalan format 100%. kalau windows tak dapat dicopy mungkin ada masalah lain.

Cuba guna CD ROM yang lain....mungkin cd rom yang lama kurang berkesan so tak dapat nak copy.

saya juga pernah alami masalah ini. Tukar aje dengan CD ROM yang lain.... terus aje dapat format dan copy sepenuhnya....

Sekiranya timbul masalah skrin biru.... mungkin berlaku konflik hardware.....

harap dapat bantu

Yer.. guna CD-rom lain dulu...

tapi den x pernah jadi.. cuma geng den jer pernah menaglami masalah nie...

Tukarjer CD-Rom.. selesai.. tapi ko jangan beli dulu.. pinjam dari member...

takut cd-rom ko x der aper2 jer....

Reset Bios tu menatang apa? duk kat mana? leh cerita sikat tak?

Edited by Jerung