Jump to content
Sign in to follow this  
electron

Camna Nak Save File Mp3 Online

Recommended Posts

Minta tolong pada kengkawan yang pakar tu... camna nak save(simpan) MP3 file yang kita dengar melalui online (streaming la) ada cara tak?Kalau ada tolong lagi bagi tau.... lagu-lagu best-best pulak tu.... audio quality tip-top.Kalau tak de terpaksa lah ana record cara manual. Ambil line out (R-L)dari amplifier dan record secara manual.Lepas tu convert balik jadi MP3.Amacam!

susah tu. tak penah buat untuk yang streaming plak. selalu download yang ada sambungan terus ke fail mp3. saya pun nak belajor gak. selalu download kat download.com jer. itu pun lagu2 biasa jer. nak senang arik lagu mp3, hang pakai la kazaa ker, atau yang sewaktu denganyer....

Kalu dia guna wmv ke, ko right click kat file tu, pi properties.

Amik target dia & paste kat Download Accelerator Plus or Internet Download Manager, then run.

Kalu tak, terpaksa download guna kazaa, imesh, ares & lelain p2p application.

Minta tolong pada kengkawan yang pakar tu... camna nak save(simpan) MP3 file yang kita dengar melalui online (streaming la) ada cara tak?Kalau ada tolong lagi bagi tau.... lagu-lagu best-best pulak tu.... audio quality tip-top.Kalau tak de terpaksa lah ana record cara manual. Ambil line out (R-L)dari amplifier dan record secara manual.Lepas tu convert balik jadi MP3.Amacam!

wahaa.. aktiviti lanun di kesan!! tongue.gif

ps : pakai software streaming recorder.. confirm bley dpt

kalau nak save mp3 yang distream online tak ada masalah just download Streamripper (plugin untuk winamp). So masa dia play kat winamp just tekan record. File yang distream kan otomatik di convert ke mp3 file...aku selalu guna benda ni untuk record internet live radio macam club977 yang distream dalam bentuk mp3..So download here (free)

http://sourceforge.net/project/showfiles.p...ckage_id=135475

aktiviti kelanunan x sesuai di sini.

Tak terfikir pun nak buat camtu... cuma nak buat koleksi sendiri, lagu-lagu tu.. pun susah nak cari dalam pasaran.Teringat lagu tu... masa mula-mula nak berjinak-jinak cari kerja.100% lagu Nasyid

................nak senang arik lagu mp3, hang pakai la kazaa ker, atau yang sewaktu denganyer....

Jangan la pakai kazaa. banyak problem. Pakai Shareaza pastu cari la lagu ko gemarkan tu.

skrang nih. pkai je google tuk donlot mp3

taip kat google camnih | contoh

-inurl:htm -inurl:html intitle:"index of" "Last modified" mp3 "Glay"

pastu ko akan dapat list lelagu ko nak..

skrang nih. pkai je google tuk donlot mp3

taip kat google camnih | contoh

-inurl:htm -inurl:html intitle:"index of" "Last modified" mp3 "Glay"

pastu ko akan dapat list lelagu ko nak..

mana ko dapat kod nih? ok gak tapi camana nak cari list lagu yang kita suka? itu secara rawak jer tuh.

wahaa.. aktiviti lanun di kesan!! tongue.gif

ps : pakai software streaming recorder.. confirm bley dpt

Kalau pakai sendiri bukan aktiviti lanun tu. yan glanun tu kalai kita record dan jual. Tu salah tu...

Aku dah download streamripper untuk winamp. best gak... ada lagi ker software lain selain streamripper tu?

kalau nak save mp3 yang distream online tak ada masalah just download Streamripper (plugin untuk winamp). So masa dia play kat winamp just tekan record. File yang distream kan otomatik di convert ke mp3 file...aku selalu guna benda ni untuk record internet live radio macam club977 yang distream dalam bentuk mp3..So download here (free)

http://sourceforge.net/project/showfiles.p...ckage_id=135475

Dah buat dan berjaya... pun.... tapi fail MP3 yang dia buat tu... tak cukup macam yang asal misalnya lagu tu... 4:01 fail MP3 yang dia buat cuma 3:48 aku dah cuma mcm2 cara... tapi masih fail tu...tak cukup. salah setting ke... tolong lagi yeee....

Dah buat dan berjaya... pun.... tapi fail MP3 yang dia buat tu... tak cukup macam yang asal misalnya lagu tu... 4:01 fail MP3 yang dia buat cuma 3:48 aku dah cuma mcm2 cara... tapi masih fail tu...tak cukup. salah setting ke... tolong lagi yeee....

maksud ko tuh, lagu tuh punya time kerr??

kalau time kurang berbanding masa sebenar, mungkin ko lmbt record atau tercepat STOP record lagu tuh tongue.gif

Aku dah buat dan berjaya 100%. Semalam dapat save dalam 100 lebih lagu mp3 dari chanel radio7. Fail yang dah siap tu akan diletakkan dia luar folder incomplete. Kalau fail yang baru buat atau masa dia tengah main tu kita tekan start memanglah dia dok dalam folder incomplete. Aku tak setting apa2 pun streamripper tu cuna setkan folder tempat nak save fail mp3 dia jer.

Tapi ada gak server yang tak berapa bagus. Mungkin tu yang bua fail tu tak complete tu.

kat mana site yang buat streaming mp3 tu?

kat mana site yang buat streaming mp3 tu?

sah ko ni tak baca tajuk ni dari atas. ko donlot la stream ripper tu dulu. pastu bukak www.shoutcast.com banyak channel kat situ... pilih yang mana satu yang kita nak.

Aku dah buat dan berjaya 100%. Semalam dapat save dalam 100 lebih lagu mp3 dari chanel radio7. Fail yang dah siap tu akan diletakkan dia luar folder incomplete. Kalau fail yang baru buat atau masa dia tengah main tu kita tekan start memanglah dia dok dalam folder incomplete. Aku tak setting apa2 pun streamripper tu cuna setkan folder tempat nak save fail mp3 dia jer.

Tapi ada gak server yang tak berapa bagus. Mungkin tu yang bua fail tu tak complete tu.

Oklah Terima kasih pada kengkawan yang banyak menolong ana dalam hal ini, dan ana dah berjaya Save fail MP3 tu... pada sesiapa yang meminati lagu-lagu Nasyid silalah ke..Web RTV Harakah, ada banyak lagu nasyid MP3 disana, tapi lagu-lagu tu dah agak lama sikit. Maklumlah lagu Nasyid terbaru mungkin diorang tak bagi distream kut. Takut banyak lanun kut...Ada sesiapa tahu dimana ana boleh dapatkan lagu nasyid MP3 Streaming la...