Jump to content
Sign in to follow this  
Superior

Hdd Sata Pilihan Korang

Recommended Posts

Yg aku camtu gak, yg pata & sata. Rupa² nya dia nk psu yg baru yg lagi besar power dia. So senyap la skrang except WD plak buat hal.

bunyi bunyi tu psl psu x ckp power ke?

Tak cukop. Sebagai contoh, 3-4 hari lepas pc aku meragam. Hdd sata aku yg 2nd, 200G tu slalu hang.

Pastu tukar psu 450w(cap ayam) kpd 600w(power logic), so far ok. tade hang lagi buat masa ni.

-salah satu contoh-

hurm... aku nak planning guna SATA-2 trus... pasal mobo support...

tuh mobo cap ayam tue.. laugh.gif

Rekomen skit... dgn reger sekali...

aku search... tak pandai la... list price kat lowyat dah outdate...

Ko check la kat website, pastu decide mane ko nak. Kalu aku kaya cam ko, sure yg mahal. 1k nothing aight? biggrin.gif

Tapi sata-2 x panas ke? Double rate than sata-1, sure panas,secara teorinya la.

Hdd Seagate aku ni dah 2 kali tukar hdd fan. Kalu ko jenis suka on 24-7, better carik hdd fan yg mahal.

cam kat tempat aku ni, jupe yg murah je, rm15 diperuntukkan utk each 2 months.

hoh?? Aku on PC 24 jam sehari... senang cerita aku takkan tutup PC la...

Panas cenggini... tukar ke SATA-1 balik la... ph34r.gif

sata lg sensitif compare ngan pata x silap aku dlm hal psu ni...stable power supply vely essential

Pasni aku takde la konflik pada diriku ni.. Sebab aku tgh pikir nak beli maxtor ke seagate.. Tau2 skrg ni jadi seagatemaxtor.. Bagus la macam tu.. Tak sabar nak tunggu ade HDD tu.. Hehehehe..

Pasni aku takde la konflik pada diriku ni.. Sebab aku tgh pikir nak beli maxtor ke seagate.. Tau2 skrg ni jadi seagatemaxtor.. Bagus la macam tu.. Tak sabar nak tunggu ade HDD tu.. Hehehehe..

aku lebih suka wd sata...aku baru angkat..suhu die lebih rendah ngan maxtor sata aku...

patutla..maxtor lama aku kong...wd jugak bertahan lama...kurang panas rupenyer..

aku tgk suhu kat everest maxtor 36C...westerndigital 30C jerk..

hmmm setahu aku sata drive consume power lagi sket dari pata...

pata perlukan 5V manakala sata 0.5V... hmm....aku tak penah pakai drive lain selain maxtor...nnti aku nk tmbh satu hdd lagi...ingat nak amik WD...tapi tgk maxtor lagi murah .... maxtor jgk la kot....hek3....

aku so far ...takde problem lagi ngan maxtor..alhamdulillah...dari dulu dan kini....

about maxtorseagate....dorang still produce separate product although seagate dah beli maxtor...tapi x tau la masa akan dtg.... ni kira macam hp compaq la....

Pada pengalaman aku lah duk jual HD sata, aku bagi skit perangkaan kat sini berdasarkan peratusan jual dan komplen :

Maxtor (Nipis) : Jual 10 / Komplen 6

Seagate : Jual 10 / Komplen 2

Western Digital : Jual 10 / Komplen 3

Samsung : Jual 10 / komplen 1 (payah dapat)

Hitachi : Jual 10 / Komplen 0 (Mahal looo)

***Jual = HD yang berjaya dijual

***Komplen = HD yang kena tarik balik pasal kerosakan

Tapi untuk personal, aku prefer Seagate untuk Sata dan IDE. Sebab ia stabil dari segi murah dan performance.

ahahaha....watever....komplen x komplen.... maxtor ttp dihatiku.... keh3..... lebih kurang 10 biji aku beli takde masalah pon....member2 dekat2 aku pon pakai maxtor....no problem....

papepon aku akui WD performance lagi better....

tp nak kata seagate bagus x jugak....kejap je dh bunyi cengkerik....

ahahaha....watever....komplen x komplen.... maxtor ttp dihatiku.... keh3..... lebih kurang 10 biji aku beli takde masalah pon....member2 dekat2 aku pon pakai maxtor....no problem....

papepon aku akui WD performance lagi better....

tp nak kata seagate bagus x jugak....kejap je dh bunyi cengkerik....

seagate memang camtuh..banyak seagate aku leh ganti cengkerik kat blkg umah aku nih

WD sata dah la ringan sejuk la tu..mgkin case dia wat dari plasitk kot..??

mmg best gila...kalo beli puas ati pnya..

tapi membe aku jer la yg pakai...aku tetap ngan maxtor...sbb WD hargan nya mahal RM10 dari maxtor..ahek ahek ahek..

WD sata dah la ringan sejuk la tu..mgkin case dia wat dari plasitk kot..??

mmg best gila...kalo beli puas ati pnya..

tapi membe aku jer la yg pakai...aku tetap ngan maxtor...sbb WD hargan nya mahal RM10 dari maxtor..ahek ahek ahek..

bagus le kalau sejuk2 ni...lambat rosak.. biggrin.gif

yerr..sejuk..

user posted image

apesal INTEL P4 2.4 Ghz..sampai 46c....

aku pnye p4 3.33ghz pon x sampai 43c... biggrin.gif

Edited by vampire

miahahaha..

so far aku guna WD160Sata ok je.. takde prob pun..

WD, Maxtor, Seagate... ok jerk.. bergantung pada penggunaan la..

soal suhu... pada aku memang WD lagi sejuk dari Maxtor..

donno why..

tapi rasanya nak cuba guna samsung... member aku guna best je.. sejuk pun sejuk...

tapi susah gak nak dapat.. biggrin.giftongue.gif

sepanjang aku menggunakan komputer dekat lebih 8 tahun ni aku dah pakai seagate, WD, maxtor n samsung.

paling dapat bertahan lama ialah seagate dekat lebih 5 tahun. ni zaman aku form 5 aku beli 20G jer. masih elok sampai skrg.....

pastu aku beli pc baru tahun 2002, hard disk segate 40G. baru pakai 2 tahun dah jahanam. Habis semua data2 n mp3 aku hilang tak dapat diselamatkan. Nasib ader member2 penah copy mp3 aku. So terpakse la aku collect balik kat dorang. Pas dah rosak tu aku beli WD sata 80G. yg memula best pastu jahanam gak. tak sampai setahun. HAbis aku nyer data n kerja2 + assignment U aku hilang. Aku g hanta waranty. Sementara tunggu waranty aku g beli Samsung Pata 120G. Naik tercabut kepala lutut aku carik HD ni kat lowyat. Jumper gak akhirnyer kat kedai depan compuzone. aku tak ingat nama aper tah. Pastu claim hd WD aku tu tak der stock. Yg ader kat dorang pon WD yg rosak. So dorang bg Maxtor Sata 80G. sblm ni mmg aku tak mo pakai maxtor tp dah tak dak pilihan aku terima gak. dah nk dekat setahun dah aku pakai maxtor nih. so far ok. cumer panas skit. tp aku letak kipas kat luar hd maxtor tu. Samsung pulak mmg berbaloi aku bersusah payah mencarik. Mmg puas hati. Sejuk + senyap. mcm tak on jer pc tu. suhu dier paling tinggi pon 25 degree. tp biasa belas-belas jer suhu dier.

skrg ni aku pakai 2 hard disk Samsung 120G dan Maxtor 80G. Hard disk seagate tu pakai kat komputer lama. Maklumla barang lama kan.

haiii...

aku bengang betol la..aku pnya maxtor dah hangus...huahaha..pada muka aku..

dah la ni smua aku simpn dlm ni...nak tunggun warrnty tah2 setahun..rase nye sbb suhunya panas sngt la..

jadi aku bercadang nak amik HDD 160GB sataII WD @ Seagate?

korang rase yg mana paling best... org kedai tu rekemen kat aku seagate...

sbb dia kata seagate warnty 5year...WD 3 year ja...

lagi satu yg pelik bila aku sebut sataII dia lak kata sataIII...betul ker ada sataIII... laugh.gif hehehe..

sataII pun jarng nnpak... blink.gif

tu la pasal rase nak amik seagate ni...lagi pun aku pakai WD penah rosak dulu...(kepecayaan aku hanya sekali..)

yg ni kan seagate sataII http://www.seagate.com/cda/products/discsa...081,722,00.html

nape kat brand dia tak tulis sataII pun...?? yg aku tau sataII ni dia pnya Interface:SATA 3Gb/s.. tu aK?

say no to maxtor...huahaha..(dah terkena baru nak kate caM ni)