Jump to content
tolong_saye

Macam Mana Nak Pendek Kan Hayat Mobo And Proc

Recommended Posts

hmm, selalunya masuk sini untuk bertanya camne nak elokkan bende!!

tapi skang ni memang pelik dan ajaib, nak mintak camne nak rosakkan plak!!

huhuhu.. kalau nak rosakkan adalah cara yg mudah dari nak elokkan, so tak payah nak suruh orang lain ajar, ko lebih tau ape nak buat!!

jangan disikapkan ko yg takde "sivik" ko nak mengkenenkan kat orang lain!!

dosa bleh kenen gak tau!! huhu tongue.gif

ntahnya...pehal plak nak dirosakkan pc tu? bkan dier buat salah kat ko pun...lagi satu...kalo ko nakkan pc baru ckp je la kt bapak ko ker abg ko tu...ckp nak buat keja ker...bagi la alasan yg munasabah sket...nanti pc lama tu bleh buat kenangan ke...reference ke apa ke...ni nak dirosakkan...ko igt mende2 pc ni barang mainan ker nak di pakai buang?

Ko ni hilang pertimbangan ke????? PC aku aku rosak pun nangis x keruan x leh buat kerja. Tapi aku ada jugak cara ntuk nak rosakkan PC mo yang aku rasa ko dah tanak guna tu :-

1 : Masa bukak PC, hang bukak sekali casing komputer seblah tepi tu

2 : Ambil air bateri kereta, kemedian simbah biar kena mobo tu

3 : Selepas tu, hang akan melihat persembahan percikkan bunga api dan letupan mercun yang dihasilkan.. pastikan ada fire extinguiher kat tepi hang (x tau nak eja)

4 : Selepas hang terhibur dengan persembahan pendek tadi, nah sekarang masanya untuk gunakan pemadam api yang aku dan terangkan tadi. Jangan terlambat atau ngan hang-hang sekali disambar percikkan bunga api kebangsaan...

5 : Kemedian p cakap kat ayah hang ", Ayah!!! komputer cheq terbakar!!!! Tu la orang suruh beli komputer yang ada AMD 64bit tanak. Kan dah terbakar masa cheq tengah main komputer,..."

Ikuti langkah yang aku terangkan tadi. Amacam????? tongue.gif

...........(dan secara otomatikili dpt mobo + cpu baru yg lagi power, kalau itu lah motif ko...)

Betul tuhhh... aku pun ada gak cara silent ntuk lingkup-lingkup nih. Dan cara ni pun sebenarnar bukan nak bagi pelingkup pun, tapi sacara fizikalnya nampak real punya lingkup. Dan ia x lingkup sebenarnya.

Edited by ahmades

ko tau kan tape game nintendo...ala micro genius...ko bukak...then amik card dia then ko cucuk kat mobo ko...hahahha...for sure blank terus mobo tu (hehehhee ISA slot je, PCI tak muat......WAKAKKAKAKA....

tu dia... kena attack bertubi-tubi tolong_saye, ambik ko. tongue.gif

hahaha.. dengarlah nasihat2 abang2 besar di atas tu (yg bab 'sedar diri' tu). komputer tu bukannya cam ikan boleh beli kat pasar gitu2 je.. aku dulu zaman sekolah pun tgk je member pakai pentium II dan III +voodoo GC, sedangkan aku dgn PC 8086 dan Pentium Pro je.. kepingin gak nak main game 3d, tp tolak feeling tepi dulu. dah keja karang gunalah duit sendiri, beli puas2. time tu baru tau susah senang cari duit.. hehe tongue.gif

p/s: paksa ram masuk terbalik, pastu koleh tgk bunga api dan mobo+ ram rosak. aku pernah 'terbuat' dulu, .. hahaha larrii....

1. kalau BIOS chip anda boleh dicabut, cabut dan pasang semula secara terbalik.

hidupkan computer untuk rosakkan bios dan mobo.

Topik ini boleh menjadi berfaedah kalau Tajuknya...

(Jika saya seorang penjual komputer)

Apa yg perlu diperhatikan pada hardware yg hendak di claim oleh pelanggan, rosak sendiri atau dirosakkan

gilo tol.... org nak beki pc... pc aku taun 1999 pon terjaga elok lg.... celeron 400Mhz, susah payah nak cr mobo & ganti mobo yg rosak.... tetiba ada org nak jahanamkan pc plak... isk isk...

Edited by syazone

ko cabut mobo tu baling kat dinding 8x....dan disambung 8x lagi pastikan cara baling dengan betul ..supaya tak ada bahagian yg pecah laugh.gif

ko cabut mobo tu baling kat dinding 8x....dan disambung 8x lagi pastikan cara baling dengan betul ..supaya tak ada bahagian yg pecah laugh.gif

ha..ah baling kat dinding ke, ketuk ngan tukul besi ke, langar ngan tayar kereta ke.. mcm2 boleh buat biggrin.gif ...

boleh bla korang nie

ape lak

aku nak

yang baru

tapi aku sebenor nak merosak kan nyer

sebab aku dah lame geram kat pc tue ler

thank you atas kerjamsama korang

sape ade idea lagi reply erkk

Hahah... pc tuh menyusahkan hidop ko ker... hehehe.... cuba ko pasang power suply mobo tuh sec terbalik... rasa best gak.... tak pon cuba lah oc giler2 jadik kan bahan eksperimen... oc pastuh takyah pakai hsf... dan tunjuk lah hasil nya kat sini...

woit!! bagi la kat aku hard disk.. aku amat memlukan.....tp skunk da kering...nak kna makan semut nih...

woit!! bagi la kat aku hard disk.. aku amat memlukan.....tp skunk da kering...nak kna makan semut nih...

kau bg je kat aku.... nnt dpt lah aku jual hehhehhe....tak perlu kau nak rosak kan rolleyes.gif

hurmm.. ko nak rosakkan pc?? mehh sini aku tolong

kita tukar ngan pc aku yg rosak, pemasangan percuma

amacam??

aku insaf dah

tapi aku nak beli yang baru

duit sendiri

korang rase bule ker aku nak tukar mobo LGA 775

aku nie kat kedai ngan proc and mobo untuk amd sempron haaah

aku dah insaf dah tapi masih terasa nak buat

haahhahahahahhahahahaha

tolong ler bagi suggest sebeluma ku off kan topic nie

topic yang terhangat ler katakan

bye

aku insaf dah

tapi aku nak beli yang baru

duit sendiri

korang rase bule ker aku nak tukar mobo LGA 775

aku nie kat kedai ngan proc and mobo untuk amd sempron haaah

aku dah insaf dah tapi masih terasa nak buat

haahhahahahahhahahahaha

tolong ler bagi suggest sebeluma ku off kan topic nie

topic yang terhangat ler katakan

bye

baguslaa klu dah insaf laugh.gif

klu nak pakai mobo LgA775 ..semua kene tukar laaa...termasuk ngn proc skali...ana masuk proc sempron ngn mobo 775 tuh...jauh berbeza tuu

Alhamdulillah dah insaf rupanya tolong_saye wink.gif

PC walaupun buruk camna pun dia tetap pernah berjasa kat kita. PC aku yang lama jenis P2 pun aku x tergamak nak bakar, cuci dengan air mutlak, hempuk baling-baling dan sebagainya cara untuk melingkup nih. Cuma tu laa, anak buah aku dah pandai sungguh p usung air bateri tersimbah kat komputer Pentium 2 aku tuh. Macam aku citer kat post aku tu, semua tu adalah pengalaman real beb, REAL!!! Hampir terbakar umah aku. Nasib baik Allah sayangkan lagi aku ni.

Simpan la PC lama tu, nak bagi rosak buat apa. X de faedah pun. Baik sedekahkan kat pusat anak yatim ka, persatuan kebajikan ka, bleh jugak mereka manafaatkan komputer tu untuk sumber pembelajaran IT bagi anak-anak yang tak pernah memegang (menggunakan) komputer nih. Aku cakap canmi x de niat nak kata kat ko tolog_saye tapi, aku pun anak orang susah yang dulunya berkerja time sekolah dulu samata-mata nak beli komputer Pentium 2. Kalaulah hang bleh rasa camna aku rasa dulu, adakah hang tergamak nak rosakkan komputer hang yang telah lama bekerja dengan hang?

X pun buat projek overclock cam orang puteh duk wat la nie, ada jugak faedah. Bleh isi masa lapang. Tak gitu?

/* PS - Aku orang kedah. maaflah kot tersalah bahasa

Edited by ahmades

yer le

aku memang dah insaf lame

tapi buleh ker ahh amd sempron masuk lga 775

setau aku mobo 754 jer boleh ngam atau sc A jer

tak tau pulak

tapi tolong erkk

bye

mobo 754 pun kena gak bubuh ngan proc 754.mana sama ngan socket a.

kalau beli mobo LGA775 pun kena cari proc 775 gak.biasa generasi dier start ngan p4 506,520,530,531,630...memacam ada lah padahal semua sama ajer.ader lah certain skit dier tambah macam 530 ngan 630 beza dier L2 cache

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...