Jump to content
corallinkz

Wat Ranking !?

Recommended Posts

Assalamualikum...

Akuu ader 1 cadangan yg mungkin kowang anggap bernas/x bernas...

cam nie...aper kata kita wat rankin kat putera.com nie sebab akuu tengok kat putera nie x salah aku ader 2 ranking jer for member (x salah aku ler) cam ahli(tambah kotak2 kat bwh tu-jika kowang post banyak skit), ngan ahli rajin(jika post banyak gak)....

so cadangan aku kita wat ranking cam :

1-20 : ahli baru(newbie/nooob)

20-50 : ahli sederhana

dll..kalo ader feedback/setuju nanti aku cuba post lagi ranking utk ahli putera nie...

X sokong!!! wargh!! hehehe.. nak tanya kepada admin sikit..

tapi jng marah la.. antivirus trendmicro sy ada kesan virus dalam msql data base hosting putera nie.. jadi persoalannya betulke? nanti sy kasi nama virus nyer...

huh?..cam ne ko kesan/scan ek?...

aku stuju kalu kita wat ranking...senanng skit nok pantau

putera.com ni ada 3 ranking:

ahli baru 0 ~~ 19 post

ahli 10 ~~ 499 (betulkan kalau aku silap)

ahli rajin 500 ~~ ke atas... (betulkan kalau aku silap)

kalau nak dapat enam status bar tuh kena posting sampai 2500, kalau tujuh bar adalah 5000 posting...

p/s: aku rasa ranking ni tak penting sangat, yang penting adalah posting yang dipost itu berkualiti/bermanfaat atau tidak?....

Edited by civ3

aku sayang laman web nie....

jadi buatlah apa yg terbaik buat putera.com

Den ada kena warning banyak kali apabila masuk putera nie!! rasa nak uninstall jer antivirus!! tapi pelik? arini x er pon warning!!

And.. Ko kater buat ranking? atau buat group?

aku rase buat grup lg best....

berikan 173 sebab, apasal nak buat rangking???

gurau je... kalau ada kepentingan buat la...

kalau saja2... nak buat jugak ke???

tak payah la kot...

untuk apa??? nak beza2 kan ke...

hehe... tepuk dada, rasa sakit ke tak...

no komen... biggrin.gif

berikan 173 sebab, apasal nak buat rangking???

gurau je... kalau ada kepentingan buat la...

kalau saja2... nak buat jugak ke???

tak payah la kot...

untuk apa??? nak beza2 kan ke...

hehe... tepuk dada, rasa sakit ke tak...

no komen... biggrin.gif

kalo xsalah aku..putera.com yg lama,ada sistem rangking nih..paling tinggi Master kut..aku kurang pasti..sbb dah lama dah...a long long time ago...tapi aku maintain muda sampai ke hari nih...

ahli baru 0 ~~ 19 post

aku pun sebenarnya ada sesuatu gak nak dikatakan pasal ranking ni. skrang ni ada 3 jek peringkat ranking. aku rasa baik ditambahkan lagi jenis ranking ni. takkan 3 jek? kalau banyak rank, baru la nampak ada "variasi" skit.

aku pun sebenarnya ada sesuatu gak nak dikatakan pasal ranking ni. skrang ni ada 3 jek peringkat ranking. aku rasa baik ditambahkan lagi jenis ranking ni. takkan 3 jek? kalau banyak rank, baru la nampak ada "variasi" skit.

betul jugak tuh...

ini masanya PUTERA.COM mengalami evolusi

herm...tul tu...bkannyer nak maksudkan nak membezakan antara 1 sama lain...atau nak cuba bezakan web putera ngan web lain!

bagi aku lagi besh skit dari maintain 'ahli' saja....cam kat forum cari dll!

ok aku cadang camnie kita buat 3 grup cth:

ahli baru : ?????????

ahli rajin : ?????????

moderator : ?????????

tu aku buat cadangan jerrrr

setakat ni mengikut apa yang aku tahu di putera.com ada 2 kategori:

ahli:

ahli baru

ahli

ahli rajin

group:

moderator

global moderator termasuk (pemantau/staff)

admin

Edited by civ3

ahli baru 0 ~~ 19 post

kalau nak dapat enam status bar tuh kena posting sampai 2500, kalau tujuh bar adalah 5000 posting...

p/s: aku rasa ranking ni tak penting sangat, yang penting adalah posting yang  dipost itu berkualiti/bermanfaat atau tidak?....

yup...aku pon rasa yang nih yang paling penting..nanti bla dah ada group..mula la,sume pulon nak post..padahal..post hampeh....

setakat ni mengikut apa yang aku tahu di putera.com ada 2 kategori:

ahli:

ahli baru

ahli

ahli rajin

group:

moderator

global moderator termasuk (pemantau/staff)

admin

ada satu lagi group "dalam perhatian"

sapa yang bermasalah tu kena la bubuh dalam kumpulan tu dulu. dalam forum ni pernah ada 1-2 pengguna yang merasa duduk kejap dalam kumpulan tu.

rasanya ranking "master, sarjan, ahli bijak, ahli terlebih bijak" tu tak perlu pun, sebab pembaca akan menilai sendiri sapa ko disebalik watak yang ko bawak dengan nickname yang ko guna tu

kalo nak wat ranking gak aku cdgkan:(In BI)

0 : Newbie member

20 : Respected Member

60 : Bronze Member

100 : Silver Member

150 : Gold

350 : Platinum

500 : Elite

Special : V.I.P (yg taja dll)

kalo nak wat ranking gak aku cdgkan:(In BI)

0 : Newbie member

20 : Respected Member

60 : Bronze Member

100 : Silver Member

150 : Gold

350 : Platinum

500 : Elite

lol, susah payah admin nak wat site Putera jadi web BM, dia plak nak edjas balik jadi BI plak!! Hapo da.... Eh, ranking atas cadangan ko nih mcm pernah tengok... mcm ala ranking dlm bisnes MLM plak!! ohmy.gif

Tapi, realitinya, ada di antara ahli kita yg mmg nk kejar ranking; kasi banyak post merapu ke, SPAM ke, SCAM ke... janji post banyak, matlamat tercapai.. mmg satu amalan kurang sihat kalo nak berforum kat sini!! Jadi kekadang tu, cadangan ko nih masih menjadi isu; tak dapat nak bezakan mana satu ahli yg menyumbang & satu lagi jenis pengampu/ "SPAMmers" / "scammers"!!

hahaha. betul la, macam MLM punya ranking.

Aku tak kisah nak buat ranking ni. kalau ada pun ok jugak, boleh la aku kasik label kat user-user di bawah jagaan section forum aku tu. Aku ada la nampak beberapa user yang layak diberikan label tertentu. Misalnya kalau yang tengah overdose dengan PHP, aku leh tarok 'Pakar PHP', yang tengah overdose ASP, aku boleh tarok 'Pakar ASP'. and so on..

Pasal SPAMMING ni pun aku tak tau nak buat camner, nak track semua user memang tak larat. Pada hemat aku, kalau ada rangking ni mungkin diorang akan lebih beretika lagi kot? ntah.. Andaian aku je la.

Macam beras Super Special pulak..

Pasal SPAMMING ni pun aku tak tau nak buat camner, nak track semua user memang tak larat. Pada hemat aku, kalau ada rangking ni mungkin diorang akan lebih beretika lagi kot? ntah.. Andaian aku je la.

Macam beras Super Special pulak..

tak payah ada ranking baru nak lihat diorang beretika atau tidak, sekarang pun tak ada ranking pun ramai juga user yang beretika...cuma adalah curtain user yang buat hal dan buat junk post...

Aku rasa, ranking yg ada sekarang dah memadai. Lagi-lagi, siapa boleh jamin 100% yg setiap posting dia adalah posting berkualiti? Not to mention, mereka yg suka spam (hehehe/setuju gak/(penyalahgunaan smiley) dll).

Cuma mcm yg puteranetwork kata tu, kalo pakar asp, letak pakar asp tu boleh diimplementasikan. Sebab tak semestinya moderator tu serba tahu tentang subtopik yg dia jaga. Dan tak semestinya pakar sst bidang yg jadi moderator!

Setakat yg aku nampak, moderator forum lebih kpd mereka yg ada soft skill yg seimbang dengan technical skill.

setuju ngan darkwan...seimbangkan soft skill ngan technical skill...

as long as tak tersalah jaga forum yang bukan dalam skill kita dah ler...heheh

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...