Jump to content
electroboy

Pioneer Dvdrw A10x & 110d Vs Lg Gsa-4167b

Recommended Posts

biar betui 80 kupang,dvd movie ka?berapa harga yg sebenar?aku nak p

beli kat sana lah....kat lowyat haram jadah....punya mahal.....dvd

installer&game rm15 tapi kat penang rm 10 jer.....

aik..sume dah ada dvd writer ke....

aiseh elctroboy...kalo ko lambat sikit bleh la beli kat aku...wakakak ^^

Chow.

biar betui 80 kupang,dvd movie ka?berapa harga yg sebenar?aku nak p

beli kat sana lah....kat lowyat haram jadah....punya mahal.....dvd

installer&game rm15 tapi kat penang rm 10 jer.....

80 kupang?. Weh kalau 80 kupang tu barapa? heheeheh.... 8 kupang ada la kot. Ko ni istilah utara tak kena ni...hehehehe

P/S ::

kedah converter...

sekupang = RM 0.10

kalau 8 kupang = RM 0.10 x 8 = RM 0.80

kalau 80 kupang = RM 0.10 x 80 = RM 8.00

Edited by ahmades

aik..sume dah ada dvd writer ke....

aiseh elctroboy...kalo ko lambat sikit bleh la beli kat aku...wakakak ^^

Chow.

aku pun ada sedikit kekesalan beli awal2 cos seminggu dua lepas tarikh aku beli harga LG-GSA 417-B ni drop mendadak..bengang je aku tgk dua org roomate aku pakai produk yg sama tp harga beza sampai dekat RM 50 sad.gif

sekarang ni aku tgk di mana2 bilik kat kolej aku mostly pakai LG GSA 417-B ni... makin popular plak. ramai gak yg teringin utk guna yg ada cop pioneer, tp rasa terlalu mahal plak padahal LG-GSA pun offer features yg sama pd harga yg Rm100 lebih murah. Advantage Pioneer DVR-A09XL yg member aku pakai seek time mmg cepat compare dgn brand LG yg aku tgh guna ni. berguna terutama yg suka layan DVD movie di depan pc instead of depan TV.

kalau 80 kupang = RM 0.10 x 80 = RM 8.00

Haha... sungguh lucu persamaan 80 kupang yg hg buat ni ahmades.... menggeletik usus aku tongue.gif

Aduss setelah 4 bulan lebih guna LG GSA-4167B akhirnya malam ni dia "menghembuskan nafas terakhir".Tetiba jerk xleh read DVD.Lepas tuh aku nak eject xleh pulak, lampu asyik blinking jerk..Terpaksa laa eject secara manual dengan cucuk jarum kat lubang emergency tuh..Pesal jadi camnie?Ke sebab aku guna PSU cap ayam?Sebelum nih Sony CDRW aku pun tetiber jerk rosak, simpton² pun camnie gaks..Bagi aku best giler LG GSA-4167B klo burn DVD..Boleh over-speed burn, contoh 8X @ 12X..Aku baru jerk expert guna MediaCodeSpeedEdit 1.0.8.3 untuk tweak dia punya firmware..Hasilnya DVD+R 8X bodo² jerk leh burn @ 12x atau 16x..Wahh skarang jadi camnie pulak..Waduh waduh baru nak try main tweak² firmware..Esok laa aku try claim warranty..Sekian dulu cerita yang penuh duka.. sad.gif

Uhh akhirnya LG GSA-4167B aku ok balik..

Ada problem ngan PSU kots..Aku pecat cable molex 4 pin tuh lepas tuh pasang balik terus OK, yeah!!Dapatlah aku meneruskan kajian pasal Media Code..Dan ini hasilnya..

Type - DVD+R

Brand - CyQ've

Media Code - Sony D11

Burning Speed - 8x

Dengan menggunakan software MediaCodeSpeedEdit 1.0.8.3, aku swap Media Code Sony D11 kepada Sony D21 & MMC 04.Dan ini hasilnya..

Sony D21 = Rock stable burn @ 12x.

MMC 04 = Rock stable burn @ 16x

Wahh dengan DVD+R yang berharga RM1.34 sekeping, aku boleh burn @ 16x, untung beb!!Jimat masa dan wang ringgit..Jadi mengapa bayar lebih?CyQ've 8x DVD+R aku beli kat sini biggrin.gif

Nanti aku nak test kat Imation 8x DVD+R pulak.Media Code RicohJPN R02.Secara default LG GSA-4167B can burn Imation tuh @ 12x rock stable..Aku akan try burn @ 16x kekeke..

Okeys maklumat lanjut boleh dapat kat sini..

Study La Beb!! cool.gif

Kepada pengguna LG Burner jom kongsi pengalaman..

LG memang powerful, yeah!!!~ laugh.gif

Hello kembali aku ke thread ni untuk menambah reviu tak professional berdasarkan pengalaman. :P

Oklah, ni bukan reviu... cuma nak tanya sikit kepada sesiapa yang pakai LG GSA 4167B ni.

Aku dah burn agak banyak juga la data dvd, especially burn movie/tv series ke dvd+r. Apa yang ajaibnya ialah:

1. Ada beberapa kes DVD yg aku burn tu.. tak dapat dimainkan di DVD player lain... even sesetengah LG GSA4167B (ya sama model) pun tak dapat play dvd yg aku burn tu. tp bukan semua... maksud aku ni dia random..cam memilih DVD-ROM plak. Say even ada dua samsung yg sama model pun di komputer A dan B.. di komputer A dapat main, tapi di komputer B tak boleh pulak (Dia detect as DVD-ROM yg tiada data, bukan blank DVD)

Ada ke korang yang jadi macam ni..?? aku burn standard.. aku tak enable multisession pun. speed siap test lagi... but still benda camni happens, di beberapa DVD dan DVD-ROM player (ia secara random). Faham tak apa yg aku maksudkan ni?

2. Kekadang tu seek time bukan main lama... sampai tensen menunggu. OK aku sedia maklum yg seek time dia ni memang lambat... tapi kekadang (DVD yg sama) seek time laju..kekadang slow sampai berjanggut. Time load tu takde apa2 media player yg run di windows aku. bukan di windows saja... di suse linux aku pun jadik cam tu gak.

Ada sesapa pengguna yg alami problem sama cam aku? Dan sesapa boleh explain tak kat aku yg setahun jagung ni.. thanks :)

Aku takder problem camtu pulak..

Hurms guna Nero 7 ker?Setelah test Nero 6 lagi stable compare Nero 7 tuhh..

Firmware aku guna DL13 jerks..

Aku guna NTI DVD maker and Nero 6 saja... tp benda ni pun sama saja jadik. Software pun random... adeh, dah nak sampai ajal ke? waranti pun panjang lagi.

Sorry semua.... setelah lebih tujuh bulan bersama LG GSA-4167B ni....personally aku takkan lagi recommend brand ni... seek time makin lama makin slow, tak banyak DVD yg boleh dibaca (sedangkan AOpen buruk ni pun boleh baca tanpa masalah) ... dan ia juga terjadi pada dua member aku (setakat ini). Entah mungkin tangan aku yg tak reti jaga kot... walaupun dah sehabis baik dah dijaga. Tp personally, aku takkan lagi recommend brand ni. :(

Muahahahahha.. Aku tumpang nangis untuk hang! Siannya.. baru tujuh bulan pakai. Aku yang tak pakai ni takdak masalah pon. Lalalalalalala~~~

Anyway, Agilent is looking for a young multitalented engineer. Kalau hang nak, hantar resume. Aku bagitau ja nih. Muahahhahahaha

Muahahahahha.. Aku tumpang nangis untuk hang! Siannya.. baru tujuh bulan pakai. Aku yang tak pakai ni takdak masalah pon. Lalalalalalala~~~

Anyway, Agilent is looking for a young multitalented engineer. Kalau hang nak, hantar resume. Aku bagitau ja nih. Muahahhahahaha

Sibuklah dia ni hijack discussion aku... <_<

[p/s: aku tak layak dapat position tu.... sebab aku not that lucky, awek aku bukan anak CEO agilent... hokhokhok....]

Dah, back to topic.....

Lepas baca punya baca aku pun nak menyelit sikit la .. aku guna LG DVD-RW ni rasanya wai lagi pada hang pakai kot tapi so far aku punya berjalan ok saja .. Tapi .... ada tapinya ...

kalau aku burn guna DVD ayam memang mengecewakan .. contohnya aku guna dvd cap air express yang ada gambaq kapai terbang tu selalu gagal .. hampeh betoi ... kalau aku guna cap e-max ( aku rasa cap ni pun ayam gak sebab aku beli 7 kupang ja ) tapi selalu elok ja. Macam mana aku boleh kata gagal dan elok? sebab aku download linux dvd pas tu masa nak install dia akan test dulu .. so selalu aku dapat jawapan merujuk pada situ la. ataupun aku selalu buat ghost image guna dua jenis dvd ni makan cap air express selalu gagal manakala cap e-max dan cap north selalu ok .. tapi yang paling tak mengecewakan aku bila aku beli cap imation tak pernah gagal lagi tapi mahai la sekeping 3 ringgit.

PS : aku guna sebagai external .. nak guna baru aku on supaya life time dia panjang. heheh aku agak la ...

Sorry semua.... setelah lebih tujuh bulan bersama LG GSA-4167B ni....personally aku takkan lagi recommend brand ni... seek time makin lama makin slow, tak banyak DVD yg boleh dibaca (sedangkan AOpen buruk ni pun boleh baca tanpa masalah) ... dan ia juga terjadi pada dua member aku (setakat ini). Entah mungkin tangan aku yg tak reti jaga kot... walaupun dah sehabis baik dah dijaga. Tp personally, aku takkan lagi recommend brand ni. :(

ko guna burner dvd ni utk tgk movie ker ? pastu brp ratus keping yg ko dah berjaya copy ?

kalau dah lebih 100kpg, makna nye ko dah untung, so jgn la rasa rugi lak burner tu rosak..

andaikan rege dvd burner tu RM230 (masa ko beli) RM230 / 100 = RM2.30

andaikan disc yg ko guna ialah RM0.70 sekeping (RM70 utk 100kpg)

RM2.30 + RM 0.70 = RM3.00 sekeping

so semua dvd disc yg ko berjaya copy cuma berharge RM3 sekeping

so.. tutup mata jela, pegi beli dvd burner baru :)

Edited by Yem

Lepas baca punya baca aku pun nak menyelit sikit la .. aku guna LG DVD-RW ni rasanya wai lagi pada hang pakai kot tapi so far aku punya berjalan ok saja .. Tapi .... ada tapinya ...

kalau aku burn guna DVD ayam memang mengecewakan .. contohnya aku guna dvd cap air express yang ada gambaq kapai terbang tu selalu gagal .. hampeh betoi ... kalau aku guna cap e-max ( aku rasa cap ni pun ayam gak sebab aku beli 7 kupang ja ) tapi selalu elok ja. Macam mana aku boleh kata gagal dan elok? sebab aku download linux dvd pas tu masa nak install dia akan test dulu .. so selalu aku dapat jawapan merujuk pada situ la. ataupun aku selalu buat ghost image guna dua jenis dvd ni makan cap air express selalu gagal manakala cap e-max dan cap north selalu ok .. tapi yang paling tak mengecewakan aku bila aku beli cap imation tak pernah gagal lagi tapi mahai la sekeping 3 ringgit.

PS : aku guna sebagai external .. nak guna baru aku on supaya life time dia panjang. heheh aku agak la ...

Aku plak tak kenal cap, bila ada hangin dia nak burn error...jadilah ia, hatta brand cd verbatim sekalipun.

pakai la Pioneer. biar mahal, asalkan tahan lama dan lasak. ko jgk yg recommend kat aku brand ni, electroboy...

hehehe...

...

Aku rekemen kat ko sebab dvd player aku pioneer, family aku gasak dvd non stop lepas satu demi satu, tiap-tiap hari dah dekat dua tahun pun elok lasak lagi... tu yg aku yakin dgn pioneer tu.... sebab tu thread ni aku bukak mula2 nak beli pioneer....pastu hoodlums + athlonium dah berjaya mempengaruh aku untuk beli LG ni.. so aku beli la...hehe :P

ko guna burner dvd ni utk tgk movie ker ? pastu brp ratus keping yg ko dah berjaya copy ?

kalau dah lebih 100kpg, makna nye ko dah untung, so jgn la rasa rugi lak burner tu rosak..

andaikan rege dvd burner tu RM230 (masa ko beli) RM230 / 100 = RM2.30

andaikan disc yg ko guna ialah RM0.70 sekeping (RM70 utk 100kpg)

RM2.30 + RM 0.70 = RM3.00 sekeping

so semua dvd disc yg ko berjaya copy cuma berharge RM3 sekeping

so.. tutup mata jela, pegi beli dvd burner baru :)

100 keping kemendanya :P ... masa mula2 beli lagi aku dah tak berkenan (sebab seek time dia mengalahkan pc pentium 1 load windows xp, hokhokhok) ..and then dalam sebulan dua pastu kot.... rosak dia (ada di post aku yg lepas di thread ni gak).... yg tension aku dah test kat 10 pc dia rosak... hantar ke kedai nak claim rma, tetiba elok sampai sekarang.... tu pun tak berapa cekap dah skang... ada la dua tiga keping dvd yg unreadble...pastu plak dah jadik kes cam aku sebut di post kat atas.... sorry la.. aku dah serik dengan brand ni... huhu... :(

p/s: pioneer dvd player aku tahan lasak...so susahla nak pejam mata.... ni macam kes tipu customer la ni... guna setahun pastu mati.

Edited by electroboy

ok kalau ko burn ade prob..ko try turunkan speed dvd tu sblm nak burn ..certain dvd nk kene slow dr ape yg tertulis pd dvd tu sendiri....

ok.....lg satu please update firmware kalau ade prob + region tu kene check...lg baik kalau region all..ok

ok kalau ko burn ade prob..ko try turunkan speed dvd tu sblm nak burn ..certain dvd nk kene slow dr ape yg tertulis pd dvd tu sendiri....

ok.....lg satu please update firmware kalau ade prob + region tu kene check...lg baik kalau region all..ok

Burn memang selalu tabiat aku amik paling rendah speed. aku tak rasa firmware sebab dulu dvd yg sama boleh dibaca dengan baik di LG aku (time mula2 beli)... tapi sekarang dah tak leh baca. Aneh betul kalau AOpen pun leh baca :(

p/s: kalau sapa2 yg guna LG GSA4167-B cam aku ni boleh bagi feedback... aku nak tau adakah memang brand ni tabiat dia camni... atau tangan aku yg tak cukup magik untuk menjaganya dengan baik.

Aku pun pakai LG GSA4167B ni ha.. tp ok jer no problem at all

rasanye ko nye 1 je yg problem dlm dunia ni, kalau masih ade warranty, pulang je balik kat kedai tu..

Memang la dalam banyak banyak tu mesti ada la satu dua yang kantoi bungkuih mak enon. Tapi aku punya still elok dan masih menunggu masa untuk bungkuih mak enon .. entah esok atau lusa any time saja boleh lingkop .. bukan setakat brand lg ni .. apa cap pun selalu cam tu tapi kalau cap cyberdrive lagi hampeh. kalau samsung pulak setahun lebih saja dia akan mula buat perangai .. kalau pi claim pun buang masa saja sebab hantaq lingkup mai balik pun cam tu gak la .. bagi aku lite-on ok sebab dia leh baca kalau cd calaq sikit sikit sebab aku dok besa claim lite on bila claim dia ganti baru tapi mau kena tunggu dekat sebulan dua... so far aku stim kat lite on la dah dah ada pun lg saja aku pakai lg la.

Aku pun pakai LG GSA4167B ni ha.. tp ok jer no problem at all

rasanye ko nye 1 je yg problem dlm dunia ni, kalau masih ade warranty, pulang je balik kat kedai tu..

Tu lah masalahnya, benda tu masih berfungsi.... cuma tak perform elok je. Nak tukar pun nak cakap apa.. huhu...

Memang la dalam banyak banyak tu mesti ada la satu dua yang kantoi bungkuih mak enon. Tapi aku punya still elok dan masih menunggu masa untuk bungkuih mak enon .. entah esok atau lusa any time saja boleh lingkop .. bukan setakat brand lg ni .. apa cap pun selalu cam tu tapi kalau cap cyberdrive lagi hampeh. kalau samsung pulak setahun lebih saja dia akan mula buat perangai .. kalau pi claim pun buang masa saja sebab hantaq lingkup mai balik pun cam tu gak la .. bagi aku lite-on ok sebab dia leh baca kalau cd calaq sikit sikit sebab aku dok besa claim lite on bila claim dia ganti baru tapi mau kena tunggu dekat sebulan dua... so far aku stim kat lite on la dah dah ada pun lg saja aku pakai lg la.

Sungguh tepat sekali pandangan mu itu, sama cam pandangan aku. Lite on CD-RW external aku beli time tahun 2000 dulu (time CDRW baru keluar, aku beli dulu RM400++ haha....) masih elok, lasak dan boleh diguna sampai sekarang. Samsung memang setahun je jalan, kes ni banyak aku nampak. cyberdrive paling hampeh dalam sejarah aku.

LG dan lain lain cap menang kadang kadang mai jadi macam yang hang punya boboy ... kalau rom aku jadi macam tu dari awai lagi aku tukaq baru. Selalunya pembekal aku ok saja kalau aku kata tak elok lepa tukaq la sebab lepa pun tau ... berlambak yang tak elok. Tu la yang aku dok pesan tu ... nak beli cari hat dekat dengan rumah dan yang reti pikiq orang keluaq duit sebab nak barang elok .. bukan keluaq duit sebab nak beli sampah ( sebab beli tak leh pakai aku consider sebagai sampah la ) tapi memang la dah menjadi tabiat sesetengah peeniaga bila nak tukaq dia banyak songeh. Alamak sembang terlajak pulak sampai ter off topic.

Berbalik pada cap LG .. aku bagi tip kat hang boboy ... hang bawak keluaq rom tu pas tu hang goncang deras deras ... jangan hempok nanti akan ada kesan .. hang goncang saja kuat kuat sampai dia tak leh read atau dia read pening pening pas tu hang pi claim ... heheheh dah dua bijik CD-RW LG aku claim dapat ganti baru tapi jangggggggutttttt aaaaa tapi sebelum hang buat tu hang tanya la dulu apa term alau nak claim hehehehe kang lingkop taruih tak leh claim hehehehehehe ... tapi yang aku tau kalau pembekal aku tak ada term apa apa sangat .. stiker jangan koyak ja .. resit resit semua dia tak amik kisah .. hehehehe