Jump to content
electroboy

Pioneer Dvdrw A10x & 110d Vs Lg Gsa-4167b

Recommended Posts

Bagi aku memang best LG GSA-4167B nih..

Media paling best pernah test ialah Imation DVD+R 8X sebab boleh stable burn @ 12X..

Pasal lambat tuh aku rasa perkara biasa..Memang DVD-ROM lagi bagus untuk tujuan tersebut..Aku tengok Pioneer Burner membe aku pun camtue gaks, lembab masa mula² nak load DVD..Tapi untuk tujuan read DVD+R, DVD-R & DVD+-RW memang laju guna DVD Burner compare DVD-ROM.. cool.gif

1. Masa masukkan dvd/cdke dalam drive LG tu.. dia mengambil masa yg jauh lagi lama utk respon/read/whateva dvd yg dimasukkan. Maknanya.. aku masukkan cd, led blinking punyalah lama (relatif pada brand2 lain optical drive yg aku pernah guna) sebelum auto-run cd tu jalan. Mmg begini gak ke LG korang yg memiliki model yg sama dgn aku?

Klo nak seek time laju try BenQ DW-1640 @ Sony DRU-810A hehe..

Seek time LG GSA-4167B tuh kira dah laju laa compare LITE-ON SOHW-1693S, Pioneer DVR-A09XLA..Okeys..

Klo nak seek time laju try BenQ DW-1640 @ Sony DRU-810A hehe..

Seek time LG GSA-4167B tuh kira dah laju laa compare LITE-ON SOHW-1693S, Pioneer DVR-A09XLA..Okeys..

Ok... thanks.

Aku hanya mampu compare dgn DVD-ROM je.. sebab LG GSA-4167B ni adalah DVD burner pertama aku..hehe.. maybe aku akan tambah dvd burner kedua aku dlm tempoh 2 bulan ni. Terima kasih kerana memberi pendapat. biggrin.gif

Nak overspeed burning tak semua media support..

Cam aku baru merasa burn Imation 8X DVD+R @ 12X..

Memang cuns laa.. laugh.gif

'tahniah dan syabas' aku ucapkan pada LG. setelah menjaga bagai menatang minyak yang penuh hampir sebulan, takde stress dan burn pun baru dlm 10 keping CD/DVD.. akhirnya LG GSA 417B aku sah lingkup sejak seminggu yg lepas.

No komen, AOpen member aku sebaya umur DVDRW LG aku ni pun jalan lagi... sad.gif

'tahniah dan syabas' aku ucapkan pada LG. setelah menjaga bagai menatang minyak yang penuh hampir sebulan, takde stress dan burn pun baru dlm 10 keping CD/DVD.. akhirnya LG GSA 417B aku sah lingkup sejak seminggu yg lepas.

No komen, AOpen member aku sebaya umur DVDRW LG aku ni pun jalan lagi... sad.gif

ko pakai x henti2 kot.........mase ko beli dulu ko x tanya ke braper DVDRW tu punyer LIFESPAN

kikiki..cam mane bleh sosak...tapi kan masih ade warnty...setahunkan..gi la tu tukar...

aku pakai dah 3 bulan..tak rosak2 pun..

tapi baru ni aku pnya LG DVD-ROM yg aku guna utk rig p4 aku rosak..

sbb psu yg makan...hikhik...tapi yg tu aku dah pakai 3 tahun da..

sbb tu la..

LG GSA 417B rasa nak beli sebijik lagi utk rig P4 aku ni..HAHAHA

aku rasa smua ni bergantung pada luck jer.... berserah jer la electroboy...hikhik

hhehee...LG DVDRW aku ni nak masuk tahun 2.... tahun 3 dia grad la... hahahha...dah beli dari bulk order...xde warranty... selamat berkualiti ... alhamdulillah...

Edited by athlonium

asal memula rosak tak leh eject, kena guna emergency eject setiap kali nak bukak...pastu takleh read cd bila masukkan cd.

and then....dia dah elok balik secara automatik malam ni... dah test burn pun ok takde error. Aiii... ajaib tul.. sapa yg ajaib? aku ke atau dvd burner aku ni ? tongue.gif

cable longgar kot ... power cable ke...

heheh DVDrw ko tu nak manja2 ngan ko la tu....main magic2... heheheh...cuba ko check jantina dia...jantan ke betina... hahahahahhaa.a.ahahjahjahja

Edited by athlonium

cable longgar kot ... power cable ke... 

heheh DVDrw ko tu nak manja2 ngan ko la tu....main magic2... heheheh...cuba ko check jantina dia...jantan ke betina... hahahahahhaa.a.ahahjahjahja

Hmm..rasanya tu bukan puncanya. Dah test di tiga pc yg berlainan termasuk satu yg ada true power psu. actually masalah ni dah seminggu berlarutan. baru harini aku 'ngadu' kat thread ni. baru jap tadi elok balik... ni tak tau la plak bila dia nak meragam balik....

maybe cam pokyah cakap... nasib je ni dpt barang tak elok. syukur lagi aku sebab ni 2nd time kena camni (dulu creative combo drive).. aku pernah tgk banyak lagi member2 yg kena lagi teruk dari aku...hehe... tongue.gif

p/s: athlonium..... aku ingat dia ni jantina pompuan la... dah abis belai dan jaga pun masih nak meragam gak... hohohoho.... laugh.gif

huhu.... alhamdulillah la...aku x penah ade pengalaman bende2 rosak nih... jarang anto rma....selalu anto rma pon just minor defect je.... kebanyakkan tmpt aku beli barang Cycom, PC Zone ngan Compuzone...tmpt paling ngam Cycom... selalu dpt diskaun ngan free stuff hhehehe....

p/s: hehehe...apa nama drive tu ... ?... bedah?... hahahah

Edited by athlonium

aku pun dulu skali je rma... creative combo drive aku..tu pun baru guna 15 hari dari tarikh beli dah nak kena patah balik kat lowyat. pastu plak kena tunggu 2 bulan setengah baru dapat balik. ni skang pakai 8 bulan (dari tarikh last rma) dah out terus. janganlah beli creative combo drive

So skang... aku jarang beli di lowyat dah....pegi mines je... mahal dlm Rm5 ke Rm10 je banding dgn lowyat. Tp pegi lowyat kena bayar minyak + tol + parking keta dah lebih RM 10. nasib baik LG GSA ni beli dekat je di mines (dari UPM).

Baru ingat nak hantar RMA sok... dia elok balik. kalau dia elok di depan org kedai tu lagi tensen + malu aku tongue.gif

heheh... nama dia? aku bagi kebebasan kat dia pilih apa nama dia nak aku panggil dia..asalkan aku bahagia di sampingnya dan dia tak meragam + merajuk lagi laugh.gif

t!!!

apa beza DVD+R dan DVD-R, kenapa console DVD aku takleh baca DVD+R. tapi DVD-R boleh. Aku suka burn movie series dlm format mpg, 5 part dah boleh dlm satu DVD.

Kat DVD console tak pulak letak yg requirement samada DVD+R @ DVD-R.

yg ada logo - Dolby Digital - HDCD - KODAK jpg - mp3 - dts

laugh.giflaugh.giflaugh.gif DVD brand ayam jer!!!

nak tahu beza "-" dan "+"

electroboy, trimas kerana membuka thread nih. Cadangan aku untuk membeli DVD drive (tak kira la apa jenis DVD yang bleh dimuatkan) supaya ko beli kat penang (kat pulau). Sini barang banyak bagus terutamanya bab optical drive.

Sabab aku la ni menggunakan SONY CD/DVD Combo (lupa model apa). Dan ada member aku jugak dia pakai model camtuh tapi beli kat lowyatt. Tapi yang sedihnya combo member aku rosak dulu (baru dua minggu) berbanding aku punya yang dah dua tahun menggunakannya.

Yang menjadi barang cepat rosak adalah masalah tokei kedai tu sendiri, angkut barang kelam-kabut sampai bergegar optocal drive tu. Pastu dengan selamber dia jual plak kat kita. Dulu aku pernah tertengok sekali satu perkerja kedai komputer kat lowyatt yang bawa optical drive kelam-kabut sampai terjatuh drive tu, pastu ada customer plak mai nak beli combo, tau apa yang aku tgk? Dia jual drive yang terjatuh tu.

Aku suggest penang sebab kat sini murah dan mmg murah berbanding lowyatt untuk barangan komputer seperti mobo, optical drive dan HD.

/PS: Pokyah jom p penang!

penang kat mana ha.bagi nama kedai boleh

Mintak maaf la. Lupa nama kedai tapi kalo p penang jangan lupa singgah dua tmpat nih :: Kompleks Prangin Mall dengan Kompleks Bukit Jambul. Dan satu lagi, jangan "tertipu" dengan suasana dalaman kedua-dua kompleks berkenaan yang kelihatan seperti "tiada kedai komputer". Kerana kat situ ada banyak kedai komputer yang menjadi sole agent seperti ada satu kedai komputer kat Kompleks Bukit Jambul yang HANYA menjual barangan ABIT dan KLIPCH. Ada lagi kedai yang menjual optical drive tapi "tersembunyi" dari pandangan orang ramai.

t!!!

apa beza DVD+R dan DVD-R, kenapa console DVD aku takleh baca DVD+R. tapi DVD-R boleh. Aku suka burn movie series dlm format mpg, 5 part dah boleh dlm satu DVD.

Kat DVD console tak pulak letak yg requirement samada DVD+R @ DVD-R.

yg ada logo - Dolby Digital - HDCD - KODAK jpg - mp3 - dts

laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif  DVD brand ayam jer!!!

nak tahu beza "-" dan "+"

DVD-R ni direka oleh forum DVD.... yang logo DVD tu... utk compatibility elok pakai DVD-R sbb....DVD-ROM, DVD disc dorang yang mula2 reka dulu.... masa pembangunan DVD recordable nih ...ade satu korsortium DVD+RW utk mereka dvd yang lebih bermutu... dgn logo RW... tapi skrang dua-dua disc ni dah jadi standard...dah mcm takde kekurangan atau kelebihan.... kelebihan ternyata kat DVD-R sbb utk compatibility player lama2...

DVD+RW Alliances : http://www.dvdrw.com/ (DVD+R)

DVD Forum : http://www.dvdforum.org/forum.shtml (DVD-R)

bleh check kedua-dua websites utk kepastian...

Aku suggest penang sebab kat sini murah dan mmg murah berbanding lowyatt untuk barangan komputer seperti mobo, optical drive dan HD.

Ye ke kat KBJ and Prangin lagi murah dari lowyat? Personally kebanyakannya aku rasa lagi mahal ada la... tongue.gif

Tp ada gak barang (cam thumb drive) yg harga lebih kurang sama je dengan lowyat, especially di prangin. Aku pernah beli GC Radeon 9550 harga RM190 (harga pasaran di lowyat time tu RM250) dkt sole agent ATI di penang PC fair.

Tp walau apa2pun, personally kalau aku nak carik barang pc aku pegi lowyat dari beli di penang. Tp aku takde la nak recommend member2 penang nak pi jejauh ke KL semata-mata nak beli barang PC yang murah RM10 ke RM20. Beli je la di penang, aku ni special case tongue.gif

Kalau LG GSA 417B ni aku tgk mahal skit la di penang (time cuti hujung disember lepas) compare dgn di lowyat. Tp beza pun RM 10 je..... pioneer aku tak jumpa.

p/s: tingkat 4 prangin mall wing B tu dah cam lowyat dah, tp suasana je takde (tak crowded). KBJ mmg cam takde kedai PC....tp jom mai shopping DVD Movie di penang - harga paling murah di planet bumi! laugh.gif

Ehmm... betul cakap ko electroboy. Tapi suggest nie untuk sesiapa yang duk kat utara jer sad.gif yang nak beli bargain komputer. Lowyatt dan Plaza Imbi memang murah, dan murahlah. Personally aku suka pergi penang pasal aku kenal dua tiga orang tokei komputer kat sana. Bleh dapat murah laugh.gif . hukzhhhh

p/s: tingkat 4 prangin mall wing B tu dah cam lowyat dah, tp suasana je takde (tak crowded). KBJ mmg cam takde kedai PC....tp jom mai shopping DVD Movie di penang - harga paling murah di planet bumi!  laugh.gif

P/S :: Yeahhh you right dude..!!!! C'mon and buy at penang for DVD movie! So damn cheaper!

Edited by ahmades