Jump to content
electroboy

Pioneer Dvdrw A10x & 110d Vs Lg Gsa-4167b

Recommended Posts

LG DVD kalau tak silap aku minggu lepas ada offer ... harga dia juai RM185 yang kala putih .. yang kala itam mahai RM2. Aku pun pakai gak DVD LG ni tapi aku tak pasang la .. kalau nak pakai baru aku pasang sebab aku suka pasang dan copy dari pc orang lain .. eemm so far ok la no problem lagi ...

LG DVD kalau tak silap aku minggu lepas ada offer ... harga dia juai RM185 yang kala putih .. yang kala itam mahai RM2. Aku pun pakai gak DVD LG ni tapi aku tak pasang la .. kalau nak pakai baru aku pasang sebab aku suka pasang dan copy dari pc orang lain .. eemm so far ok la no problem lagi ...

mana alok staq ka?? kat area mana??

huhu... LG burn CyQ've disc bleh burn 16x padahal 8x...tu pon kalau padam auto detect...then disc tu still ok..... tapi ok la tu pioneer rm225... aku rasa electroboy dah decide beli yang tu...apa2 pon keputusan dia... nnti jgn plak x bagi review.. ok electro?

dulu aku penah beli cd-rw brand CyQ've ni...mmg teruk...nak burn pn slalu tak jadi...eror jer memanjang...

aku guna utk play VCD jer..dh nak burn tak bleh.. sad.gif

tambah lagi...kalau CD calar...kebarangkalian tak dpt membaca adalah tinggi..muahahhaa.... peace, peace kacang peace....

Tapi kalo CD calar tu leh fix ngan wat buff ke buffering nta nama dia..........buff tu leh hilangkan calar yg ade kat CD tu kan........ade sape2 pnh buat tak?.........byk CD aku yg dah calar pasal msuk kat unbranded optical drive........syg betul sad.gif

Ok guys.. setelah kaji abis dan mengambil kira semua faktor, aku dah dpt DVD burner baru aku.. aku tak test lagi burning semua camna... nanti aku dah try test burning semua.. aku post previu ringkas. Aku pun terperanjat juga apsal aku pilih model ni - LG 16x Super Multi DVD/CD Rewriter GSA-4167B dan bukannya Pioneer. tongue.gif

Alasannya aku memilih LG ini dan menolak pioneer adalah:

1. takde kedai di lowyat dah jual pioneer, diorang cakap tunggu next shipping, dan masih ramai lagi yg sedang menunggu juga cam aku (nampak cam gempak je pioneer ni rolleyes.gif ) dan kedai yg satu2nya masih jual (cam aku cakap sebelum ni) aku dah hilang keyakinan nak beli padanya, sbb dlm plastik takde kotak ni takut recon je... (logically, dia saje tinggal yg jual)... dan dia pernah tipu aku dan 2 orang member aku bulat2 pada hari yang sama. (thanks to everest)

2. athlonium dah pengaruh utk beli LG. tongue.gif

3. LG aku ni sapot DVD-RAM dan harganya RM225. Manakala pioneer pula pada specs yg hampir sama, kena bayar lebih RM110. Since LG dalam good list aku (dan athlonium dan lain2 di thread lain aku tgk.. ) so buat pilihan ekonomi ... try LG, walaupun pioneer aku yakin mampu lasak (berdasarkan member aku punya dan DVD player di rumah aku). harap2 LG pun sama...

4. aku sememangnya dah nak sambar pioneer (tambah seratus pun tambah la...) tp sbb takde kedai dan aku punya combo dah jahanam (takde burner skang)... so aku takleh tunggu lama dan memerlukan burner... so aku sambar la skang.. yg banyak pun LG je..

...nanti aku try burning test semua.. aku post reviu ringkas balik.. ok terima kasih pada semua yang memberikan pendapat. masa anda tidak sia-sia kerana sememangnya ilmu aku bertambah dengan pendapat +reviu korang semua kawan2 aku pasal pioneer dvd burner ni..thanks to all.

Edit:

Lupa cakap..model LG GSA-4167B

Edited by electroboy

Bagus akhirnya memilih LG GSA-4167B adalah pilihan yang amat bijak dan tepat..Tapi cuba jauhi DreamMedia DVD-R 4X..Bila burn DVD tuh cuma boleh read kat mana² DVD Burner jerk kat DVD-ROM xleh..Aku test DreamMedia DVD+R 4X xder plak masalah..So far mmg best LG nihh..Dah byk brand DVD+R aku test semua ok kecuali DreamMedia DVD-R tuhh..Aku guna latest firmware DL12..Dan Nero 7 Premium latest...Wokeh cuns.. cool.gif

Edited by Hoodlums

terima kasih hoodlums atas tips dan nasihat yang diberikan. hoho.. aku pun tak abis explore lagi kebolehan hardware baru aku ni.. baru sekadar test burn sekeping dvd je.. heheh busy skit time cuti ni.. (keja2 rumah habis pass baton kat aku).

Tp masa aku burn first dvd tu, aku perform 'Determine Max speed', nero log report bagitau yg dvd-r (apa brand member aku jual kat aku ntah, putih je atas label biggrin.gif ) tu dapat burn sehingga speed 19.8x (ni normal ke ni?), tp memandangkan max speed hanya 4x, so dia pegi takat 4x je.

p/s: di mana leh dapatkan dvd-ram kat penang? aku nak try test beli dan uji.

p/s:Aku tukar tajuk topik sebab kes dan persoalan aku sudah selesai, dan banyak review mengenai Pioneer dan LG Dvd writer dalam thread ni yang boleh dijadikan rujukan. so biar tajuk relevan skit. Harap maklum

Edited by electroboy

Ni yang aku tak sabar nak sambar 4167B nih. Aku survey kat kajang ngan mines minggu lepas takde stok plak. Diaorg kata mahal so tak banyak permintaan. Yang ada samsung, aopen, benq. Benq ngan aopen ramai yang beli sebab murah. Nak gi lowyat jauh sangat. Aku cuba beli retail version dari alvin goh kat lyn tapi sampai sekarang takde reply pm aku. Sibuk giler dia. Berbaloi tak beli yang oem? aku tengok ramai yang jual, ikan semilang pun nak clear stock.

dvd-ram media mahal. yangxi ada jual dulu. burner yg support ialah lg sebab boss lg duduk dalam persatuan dvd-ram dgn panasonic.

sony imation tdk semua oem lite-on.

aku punya satu tahun lg dvd-rm drive gdr8162b masih elok lagi. semua disc masuk boleh baca. masalah cuma slow dgn lg firmware 8162b tak tau duduk kat web lg yg mana.

Masa LAN PARTY kat alor star Masterzie beli LG GSA-4167B DVD-RW eeemmm harga dia RM185 saja. Warna Hitam. Jenuh la haang burn DVD lepas ni ...

aku pakai oem lg ok je...no problem at all....dvd rom pioneer aku buat hal!  calarkan disc ...bengong tul....

pegi `buff` kat kedai audio...........ko paham maksud aku kan? smile.gif

ahhh..aku dah humban dah dvdrom tu..wakakkaa....beli LG DVD ROM dah.... tapi dvdrom LG tak sesenyap DVD writer LG...tech lain la kot....

Edited by athlonium

ahhh..aku dah humban dah dvdrom tu..wakakkaa....beli LG DVD ROM dah.... tapi dvdrom LG tak sesenyap DVD writer LG...tech lain la kot....

patut optical drive kene ade protection...............utk halang disc drpd meletup atau calar.................itu ari aku ader beli CDRW BTC 52*32*52 harga RM98..............3 minggu pakai...aku test ngan CD dah calar kat tengah............masuk kat mulut player tu...pusing cantik pastu KEBABOM.......cuak giler mad.gif terus rosak..........claim warranty x dapat........

P/S:aku dah black list BTC Drpd keturunan aku mad.gif

Masa LAN PARTY kat alor star Masterzie beli  LG GSA-4167B DVD-RW eeemmm harga dia RM185 saja. Warna Hitam. Jenuh la haang burn DVD lepas ni ...

Aduss... apsal jauh lagi murah dari lowyat plak. aku tau kalau dah lama aku ke alor star dulu.. tp apsal murah sgt.. recon ke?

aku pakai oem lg ok je...no problem at all....dvd rom pioneer aku buat hal! calarkan disc ...bengong tul....

Aduss lagi... ada bendasing la tu di dalam.. cuba ko bukak dulu dari campak trus. haha biggrin.gif

Aku dah try guna skit-skit burner LG GSA- 4167B baru aku ni... hmm.. aku rasa tak sedap la plak:

1. Masa masukkan dvd/cdke dalam drive LG tu.. dia mengambil masa yg jauh lagi lama utk respon/read/whateva dvd yg dimasukkan. Maknanya.. aku masukkan cd, led blinking punyalah lama (relatif pada brand2 lain optical drive yg aku pernah guna) sebelum auto-run cd tu jalan. Mmg begini gak ke LG korang yg memiliki model yg sama dgn aku? huh.gif

2. Masa aku play dvd movie di drive tu.. lampu LED tu blink terang sangat (dan aku menonton dlm bilik aku yg gelap...) so agak menganggu konsentrasi skit la time layan dvd tu.. sebab case aku letak sebelah monitor. tu je ....

masukkan minyak masak, gula & garam sesedap rasa .. ekeke

burner LG GSA- 4167B aku ni ok jer.. bila masukkan disc, cepat gak dia response .. burning tak penah fail .. excellent selalu.

LED tu terang sgt ke? tampal jer dgn sticker, kasik tutup ..

so tak nampak lagi ..

Aduss... apsal jauh lagi murah dari lowyat plak. aku tau kalau dah lama aku ke alor star dulu.. tp apsal murah sgt.. recon ke?

Aduss lagi... ada bendasing la tu di dalam.. cuba ko bukak dulu dari campak trus. haha  biggrin.gif

Aku dah try guna skit-skit burner LG GSA- 4167B baru aku ni... hmm.. aku rasa tak sedap la plak:

1. Masa masukkan dvd/cdke dalam drive LG tu.. dia mengambil masa yg jauh lagi lama utk respon/read/whateva dvd yg dimasukkan. Maknanya.. aku masukkan cd, led blinking punyalah lama (relatif pada brand2 lain optical drive yg aku pernah guna) sebelum auto-run cd tu jalan. Mmg begini gak ke LG korang yg memiliki model yg sama dgn aku?  huh.gif

2. Masa aku play dvd movie di drive tu.. lampu LED tu blink terang sangat (dan aku menonton dlm bilik aku yg gelap...) so agak menganggu konsentrasi skit la time layan dvd tu.. sebab case aku letak sebelah monitor. tu je ....

ko dah update chipset/IDE mobo ko? kalo bleh `enable` function DMA ko........pastu check cable pakai cable 80 pin pada HDD dan DVDRW ko tu........jgn share cabel IDE.............HDD ngan DVDRW ko.............insyaallah `penyakit` DVDRW ko tu akan pulih beransur2

Bukan recon punya bang .. dia mai complate siap dalam kotak ... aku beli pas tu bawak lan party ... masterzyie tanyaa berapaa harga ... aku kata RM185 saja aku beli .. beli pun sebab nak buat copy mengopy masa LAN PARTY ... teruih dia sambaq siap test lagi ... tapi dah dia mai Lan Party dari Sungai petani ... aku amik la RM180 saja la kira rm5 tu discount la ... pas tu dengan DVD kosong aku sekali dia tibai lima keping .. mangkuk betoi.

PS : Buat lan party mai 7 orang ja ... sedih betoi ... dua kotak waya utp cable aku spare tak terpakai. Tapi tak pa ... bergig gig dataa lalu kot switch aku ... peenuh dah hard disk aku.

1. Masa masukkan dvd/cdke dalam drive LG tu.. dia mengambil masa yg jauh lagi lama utk respon/read/whateva dvd yg dimasukkan. Maknanya.. aku masukkan cd, led blinking punyalah lama (relatif pada brand2 lain optical drive yg aku pernah guna) sebelum auto-run cd tu jalan. Mmg begini gak ke LG korang yg memiliki model yg sama dgn aku?

Aku ada LG DVD-ROM ngan LG GSA-4167B..

LG DVD-ROM punya respons utk read whateva memang jauh lagi laju compare LG Burner tuh..Tapi aku rasa ni bukan masalah besar pun..Cuma LG GSA-4167B lambat skit laa..

DVD aku hari tu masterzyie sudah sapu .. aku beli baru pulak .. RM178 saja

Aku nasihatkan jangan amik combo ... sebab combo selalu bawak masalah ... tu pengalaman aku saja la .. selalu burn ok dvd kantoi .. kadang kadang dvd ok burn kantoi .. leceh betoi laa..

Aku ada LG DVD-ROM ngan LG GSA-4167B..

LG DVD-ROM punya respons utk read whateva memang jauh lagi laju compare LG Burner tuh..Tapi aku rasa ni bukan masalah besar pun..Cuma LG GSA-4167B lambat skit laa..

OO.. gitu ke... so memang sifat dia begitu la... thanks for the info hoodlums.

Aku nasihatkan jangan amik combo ... sebab combo selalu bawak masalah ... tu pengalaman aku saja la .. selalu burn ok dvd kantoi .. kadang kadang dvd ok burn kantoi .. leceh betoi laa..

Combo cam mana yg ko maksudkan tu? Kalau combo drive memang tak boleh burn dvd pun.. hanya utk burn CD-ROM dan advantage boleh read DVD-ROM, tp takleh burn/write pada DVD biggrin.gif

Satu lagi disadvantage LG GSA-4167B ni aku perasan liat skit nak baca CD calar balar. Dan nak compare dengan dgn Samsung DVD-ROM, walaupun terkenal dengan masalah eject, tp sampai sekarang masih lasak dan Ok utk baca DVD yg calar balar.

Satu lagi kelemahan LG GSA-4167B aku ni over Samsung DVD-ROM ialah... camne nak caka... 'pick-up' dia la secara bahasa sempoinya. Sebab bila aku tonton DVD Movie di PC aku menggunakan power DVD 6, aku dapati bahawa:

Di LG GSA-4167B: Bila aku forward/backward movie tu (guna scroll mouse utk set speed X forward/reverse tu) pick-up dia cam slow skit berbanding dengan DVD-ROM samsung

Di DVD-ROM samsung: Pick-up forward/rewind lebih skit berbanding dengan LG GSA-4167B tu.. aku dah test pada 3 DVD Movie di kedua-dua produk ni.

Edited by electroboy

Tambah lagi... walau apa2 pun. aku puas hati la dengan LG GSA-4167B utk sepanjang tempoh hampir sebulan lebih aku dah guna ni. Tak rugi pun kalau korang nak beli. Tp tunggu setahun guna baru boleh cakap sama ada model ni masuk bad list atau good list personal aku biggrin.gif