Jump to content
Shanai

Derma Tampung Kos Hosting Putera.com

Recommended Posts

Saya nasihatkan ahli-ahli Putera.com tidak terlalu percaya kepada skim-skim HYIP dan yang seumpama dengannya. Boleh dikatakan 90% daripada online HYIP adalah scam, lagi tinggi pulangan yg diperolehi lagi cepat ia collapse. Kepada adik-adik yang baru nak mencuba cari duit melalui internet, berhati-hatilah.

Cubalah fikir secara logik, apakah business model di sebalik program2 seperti ini? Saya tak mau berdebat pasal perkara ini dalam thread ini. Jika ada yg tak setuju dgn pendapat ini, kita boleh bincang dalam forum eduit. Kita fokuskan thread ini kepada usaha untuk kumpul derma sahaja.

tq

SAYA AMAT SETUJU SANGAT-SANGAT dgn en. admin...!! Banyak lagi jalan lain nak cari duit.. Don't think 1,2 jalan jer... Think out the box.. Hehehe..

En. Admin, boleh tak kita orang transfer 'derma' ke BCB guna Channel-e??

*** TAK SETUJU kenakan yuran tahunan, sebab salah satu kesannya, forum tak akan meriah..

p/s: Para usahawan tu... Kalu dapat ribu2 tu, takkan seposen pun takleh bagi.. biggrin.gif

En. Admin, boleh tak kita orang transfer 'derma' ke BCB guna Channel-e??

Saya tak sure sama ada BCB channel-e boleh transfer ke akaun semasa atau tidak, cuba check BCB punya tatacara penggunaan. Setahu saya, akaun saya tak boleh guna channel-e

hai memacam la korang nih.. ok senang cite.. sesapa yang nak menderma..

amik no akaun maybank en shanai tu .. pahtu .. ari nih pakat ramai ramai .. g kat mana mana mesin maybank tu. masukkan duit .. senang cite..

RM 10 sorang ke ..

hai memacam la korang nih.. ok senang cite.. sesapa yang nak menderma..

amik no akaun maybank en shanai tu .. pahtu .. ari nih pakat ramai ramai .. g kat mana mana mesin maybank tu. masukkan duit .. senang cite..

RM 10 sorang ke ..

yela...boleh gune mesin kat maybank tu tapi aku slalu lajuuu jer berapa kali lalu kat bandar pun takleh nak berenti....keadaan cam ni boleh membantutkan usaha mderma tu kalau bleh sms,bile2 mase jer bleh derma.aku nak ke kodai la ni nak jalankan tggungjawab....

boss...jangan tutup dulu.....tadi baru dapat bank in sekerat.......dan ianya akan menyusul sedikit demi sedikit nanti.......INSYAALLAH

Edited by hababd

Admin- kalau nak long term support seperti internet access dan hosting kat Data Centre , sila hubungi saya untuk perbincangan. Buat masa ini saya ada 2 x STM 1 untuk internet bandwidth di Network Operation Center di TPM. Kalau nak pergi melawat kesitu pun boleh diatur. Boleh lah saya nak buat amal sikit.

Admin- kalau nak long term support seperti internet access dan hosting kat Data Centre , sila hubungi saya untuk perbincangan. Buat masa ini saya ada 2 x STM 1 untuk internet bandwidth di Network Operation Center di TPM. Kalau nak pergi melawat kesitu pun boleh diatur. Boleh lah saya nak buat amal sikit.

Fuyyo STM 1 X 2 = 155 X 2 = 300M lebih..

kalau aku nak taruk server 1u sebiji bleh..? harga bape.?

bagi yang nak menderma pakai sms, korang bleh la klik iklan sebelah kiri tu. iklan mobileklub. sambil korang mendonload ringtone/wallpapaer kat hanpone korang, income pon masuk kat akaun putera. win-win situasi.. korang dapat lagu, putera dapat % sale ringtone.

Saya tak sure sama ada BCB channel-e boleh transfer ke akaun semasa atau tidak, cuba check BCB punya tatacara penggunaan. Setahu saya, akaun saya tak boleh guna channel-e

bolehh , akaun simpanan utk chanel e,akaun semasa biz chanel ,transfer ke mana 2 akaun boleh janji ada duit

Edited by pencai

Pendapat saya, bagi yang tak mampu nak derma.. bantulah dari segi lain..

1. Gunakan putera.com untuk berbincang, berkongsi ilmu & tolong-menolong..

2. Jangan membuat orang lain terasa atau berbincang benda yg tak sepatutnya. Balas topik tu jangan sampai keluar dari topik yg dibincangkan.. Bazir space jer.. biggrin.gif

3. Post yg dihantar biarlah ada kualiti, yg boleh memberi manfaat pada orang lain.. Baru SPACE server yg diguna tu berbaloi.. biggrin.gif

4. Promote putera.com kat saper-saper.. Jemput ramai-ramai...

Itu antara derma dari sudut 'sokongan moral'.. Just pendapat... smile.gif

1. Gunakan putera.com untuk berbincang, berkongsi ilmu & tolong-menolong..

2. Jangan membuat orang lain terasa atau berbincang benda yg tak sepatutnya. Balas topik tu jangan sampai keluar dari topik yg dibincangkan.. Bazir space jer.. biggrin.gif

3. Post yg dihantar biarlah ada kualiti, yg boleh memberi manfaat pada orang lain.. Baru SPACE server yg diguna tu berbaloi.. biggrin.gif

4. Promote putera.com kat saper-saper.. Jemput ramai-ramai...

Itu antara derma dari sudut 'sokongan moral'.. Just pendapat... smile.gif

Ya, itulah seikhlas-ikhlas derma yang saya harap-harapkan.

Terima kasih.

Takkan RM1.00 pun tak mampu. Kalau betul2 sokong putera.com, simpan duit RM1.00 sebulan setahun dah dapat RM12.00

Yang 'tak mampu nak derma' tu adalah yang 'tak nak derma' atau tak sokong putera.com sepenuh hati.

Jangan marah, pendapat aku aje.

dah dimasukkan rm10... bukan nak kabo derma.... tapi takut dok sampai jerk dlm akaun.... rugi jerk kan kan kan.

bagus la macam tu.. biggrin.gif

isk aku plak yang menyibuk...he...he...he.

Sebarang bantuan derma boleh dihulurkan kepada pihak pengurusan PUTERA.com melalui kaedah-kaedah berikut:

Cek atas nama Khazanah Maya Computer Systems dikirim atau diserahkan kepada Khazanah Maya Computer Systems, 10A, Tingkat 1, Jalan 7/2, Taman Serdang Jaya, 43300 Seri Kembangan, Selangor.

Bank-in Bumiputera Commerce atas nama Khazanah Maya Computer Systems Cawangan UPM Serdang, nombor akaun 1215-0008584-05-4 (akaun semasa)

Bank-in Maybank/Maybank2U atas nama Hasani Hassan Cawangan Sri Serdang, nombor akaun 162142902211 (akaun simpanan)

Sebarang jumlah derma adalah dihargai.

Jika anda sudah derma, harap dapat hantar mesej melalui PM kepada Shanai, SMS/call kepada 0163985657 atau e-mel shanai @ tm.net.my

emm insyallah kita pakat-pakat derma la ya

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...