Jump to content
Shanai

Derma Tampung Kos Hosting Putera.com

Recommended Posts

insyallah aku akan beri sumbangan gak..dah lame tunggu nak menyumbbang..selama nie menymbang kat web site lain..hehe..

insyallah en.shannai aku akan tolong sumbang kat site ni. apa ada hal sama - sama guna lagipun untuk kesenangan kita jugak

huhu.. ni cadangan aku je ler..

ape kate putera bukak satu akaun cam korang main duit online tuh!!

dari segi modal, korang bleh derma la dari akaun korang tuh, so dari situ admin bleh surf jugak untuk dapatkan duit!! biar start dari skit skit, tapi sure akan bertambah kan?? smile.gif

aku rase banyak gak ahli yg ade akaun e-gold atau stormpay and so on.. so ape lah kirenye korang dari situ bleh la masukkan sedolar dua dalam akaun putera (kalau ade) dari keuntungan koang tuh!! betul tak??

Encik Shanai.

Boleh tak listkan aper requirement yang optimum yang diperlukan.

1. Bandwidth

2. Disk Space

3. CPUs

As far as I know, the CPU usage in this case really related to MySQL.  I assume the web server and the database server is stored on the same machine which will increase the CPU usage.  Dedicated hosting is really not necessary in these case so far and any "NEW" hosting company would be able to handle these issue with no problem as they will have better hardware.

STEP

Orlando.

Step,

Current bandwidth usage is around 20GB/month, maximum ever reached was 30GB (2 years ago), optimum : 50GB

Current disk space usage is less than 500MB, optimum : 2GB, better: 10GB

CPU & memory resources: currently consuming 10-20% of servers resources. At one time, according to webhosting, it reached 20%.

Most of the shared hosting operators will normally delete the account if we used more than 10% - We had this bad experience several times before.

As for the sql server, I think they use different server, but not very sure.

I believe many webhosting will suggest a dedicated server if they heard that we are using more than 10% of the cpu+memory resources.

The best I've found so far is powweb.com, but somewhere in the terms & condition, they mentioned that we cannot surpassed the 72,000 database query per user per hour limit. I've made a rough calculation, putera.com is consuming 50% of that limitation.

thanks.

paypal id? e-gold?

paypal id: [email protected]

e-gold? saya tak rekomen guna ni utk derma sebab susah nak cash out dan kena pulak tolak komisen itu ini.

e-gold saya rasa senang sikit nak derma...

Nanti En admin boleh la jual egold kat eduit...mesti ramai yang nak beli...

En admin ni orang mana ye? Avatar tu memang muka En admin ke?

Mungkin en.shanai boleh bagi kata putus/sasaran samaada menggunakan shared server/dedicated server termasuk hosting dari mana dan bayaran (setup, monthly, additional cost)?? Saya akan lihat setakat mana yang saya mampu tolong..

Tapi kalo guna dedicated server saya sependapat dgn azuan supaya pilih local server..

Aku lepas aku dah abis ambik exam aku akan promote site aku dan jual barang aku semurah mungkin dengan kerjasama kakak angkat mak aku... sedikit daripada keuntungan tu akan aku dermakan ke site putera.com..sebab aku nie adalah penyokong komuniti sumber terbuka dan komuniti sumber yang membantu budak2 kat malaysia .nieee ok... cakap jer banyak tapi tak menyumbang buat per yer tak..dengan izin tuhan aku akan membantu bulan depan... rolleyes.gif

huhu.. ni cadangan aku je ler..

ape kate putera bukak satu akaun cam korang main duit online tuh!!

dari segi modal, korang bleh derma la dari akaun korang tuh, so dari situ admin bleh surf jugak untuk dapatkan duit!! biar start dari skit skit, tapi sure akan bertambah kan?? smile.gif

aku rase banyak gak ahli yg ade akaun e-gold atau stormpay and so on.. so ape lah kirenye korang dari situ bleh la masukkan sedolar dua dalam akaun putera (kalau ade) dari keuntungan koang tuh!! betul tak??

aku selaku salah sorang autosurfer setuju sesangat idea nie! disamping org dapat derma, kita bleh rolling kan duit tu kat dlm 12daily or studiotraffic!

bab2 server tu, ada baiknyer angkat satu dedi server. lps tu, mn2 ahli yang donate utk server tu, kasik la free space kat dia org.. create kan subdomain incase dia org takder domain sendiri.. create email kat dia org.. skurang2 nyer dia org dah ada [email protected]!

kos kasar utk dedi server:

sewa rack kat myloca : RM200 - RM250 (1ip, unmetered bandwidth, 1u rack)

cpanel: RM200/month. kalau nak murah bleh pakai yg free, webmin.

server sebiji: RM2500 - RM3500 ( spec dah power nie)

maintenance: free.. otai2 putera bleh tgk2 kan server nie..

Mmm..derma pakai Maybank2u bleh aa aku..tapi buat masa nih,maybank2u aku sangkut lagik..

mmm..kalo tiap2 puteranians derma sorang RM5 sebulan,lebih dari cukup ape..kalo korang betul sayang putera.com aa..kalo korang rasa tempat ni,satu persinggahan untuk korang bertanya,pastu blah, lain aa cite..macam2 aa alasan korang bagi..

aku selaku salah sorang autosurfer setuju sesangat idea nie! disamping org dapat derma, kita bleh rolling kan duit tu kat dlm 12daily or studiotraffic!

Saya nasihatkan ahli-ahli Putera.com tidak terlalu percaya kepada skim-skim HYIP dan yang seumpama dengannya. Boleh dikatakan 90% daripada online HYIP adalah scam, lagi tinggi pulangan yg diperolehi lagi cepat ia collapse. Kepada adik-adik yang baru nak mencuba cari duit melalui internet, berhati-hatilah.

Cubalah fikir secara logik, apakah business model di sebalik program2 seperti ini? Saya tak mau berdebat pasal perkara ini dalam thread ini. Jika ada yg tak setuju dgn pendapat ini, kita boleh bincang dalam forum eduit. Kita fokuskan thread ini kepada usaha untuk kumpul derma sahaja.

tq

Aku tak ngeti pasal server2 nih, online duit ker, aper ker, aku tak berminat... tapi aku sokong sangat kalau sites ni berterusan sampai bila2.. terlalu banyak manfaat kat putera.com. dan aku pun banyak dapat belajar.

aku takder kredit kad nak paypal....... nak cash aku bagi.... kalau jauh aku bank in jee.

InsyaAllah aku akan menyumbang pada putera.com

guna matawang RM aku rasa tak ada masalah pada semua... lain laa kalau dollar.

Edited by addlayers

lepas spm nih dah x der keje, maybe aku akan bantu putera.com...

x kira la apa yang boleh dibantu....

*bile la budak ostolia nak bersuara kat sinih...

nampak pay-pal x berani kot nak kaco...

Mmm..derma pakai Maybank2u bleh aa aku..tapi buat masa nih,maybank2u aku sangkut lagik..

mmm..kalo tiap2 puteranians derma sorang RM5 sebulan,lebih dari cukup ape..kalo korang betul sayang putera.com aa..kalo korang rasa tempat ni,satu persinggahan untuk korang bertanya,pastu blah, lain aa cite..macam2 aa alasan korang bagi..

kalau boleh pakai maybank2u aku pun nak donate gak...

Aku, isnin niee aku nak sumbang skit bank in kat maybank... aku ader laaa untung skit... jual cd linux kat forum putera nie... jadi aku patut menyumbang... laugh.gif nanti aku mesti untung lagi punyer.... sebab aku dah ader rakan kongsi kat semenanjung dan sabah dan sarawak termasuk bruneiii dan

tak termasuk singapura dan sri langka.... he he he gurau jerr laugh.gif

Aku, isnin niee aku nak sumbang skit bank in kat maybank... aku ader laaa untung skit... jual cd linux kat forum putera nie... jadi aku patut menyumbang... laugh.gif  nanti aku mesti untung lagi punyer.... sebab aku dah ader rakan kongsi kat semenanjung dan sabah dan sarawak termasuk bruneiii dan

tak termasuk singapura dan sri langka....  he he he gurau jerr laugh.gif

alhamdullilah...kalau betul pun tak pa...mudah-mudahan rezeki kita semua akan bertambah....dan bertambahlah lagi bini atau girlfren kita...

amin..

aku baru dapat buat 2 urusan ...yang dah di bank inkan ke Akaun RM 20 dari en Amir..

Satu lagi dari Materzyie RM 70 ....yang ni belum lagi sebab benda tu masih belum di serah pada Masterzyie. Mungkin hari rabu 29 nov aku transfer.

utk makluman.

http://forum.putera.com/tanya/index.php?showtopic=15092

Edited by shambahar

pada admin.......

aku nak cadangkan bukak satu akaun khas untk penderma2 putera.com.... pastu ko update kat sini berapa yang ada dalam akaun dan berapa wang yang telah digunakan dan untuk apa wang itu... smile.gif

senaraikan nama penderma kat satu topic. aku rasa cara ni orang tak teragak2 nak menderma. dan dia tahu duit yang mereka derma tu khas untuk putera.com.

aku cuma cadangkan jee... kalau tak betul tak apa.

andainya pemindahan ke dedicated server memerlukan rm600 sebulan, aku rasa ia tidak menjadi masalah kerana ahli putera yang aktif pun ada kira-kira 600 orang.

kalau boleh pm untuk maklumkan kepada semua warga putera.com bahawa PELUANG TELAH DIBUKA UNTUK MENDERMA ke putera.com.

Kos minima untuk penyelesaian yang paling ideal ialah RM600 sebulan untuk memiliki dedicated server sendiri, ataupun RM300-400 sebulan untuk co-location sekiranya ada orang boleh dermakan satu server 1U.

Proses pemindahan ini diharap dapat dilakukan dengan segera, sebelum terlambat. Sebarang usaha dari rakan-rakan untuk membantu memastikan kelancaran PUTERA.com sangatlah dialu-alukan serta amat dihargai.

Sebarang bantuan derma boleh dihulurkan kepada pihak pengurusan PUTERA.com melalui kaedah-kaedah berikut:

Cek atas nama Khazanah Maya Computer Systems dikirim atau diserahkan kepada Khazanah Maya Computer Systems, 10A, Tingkat 1, Jalan 7/2, Taman Serdang Jaya, 43300 Seri Kembangan, Selangor.

Bank-in Bumiputera Commerce atas nama Khazanah Maya Computer Systems Cawangan UPM Serdang, nombor akaun 1215-0008584-05-4 (akaun semasa)

Bank-in Maybank/Maybank2U atas nama Hasani Hassan Cawangan Sri Serdang, nombor akaun 162142902211 (akaun simpanan)

Sebarang jumlah derma adalah dihargai.

Jika tak ada sesiapa derma sekalipun, insya-Allah website ini akan terus hidup dan insya-Allah juga kekal percuma.

Jika anda sudah derma, harap dapat hantar mesej melalui PM kepada Shanai, SMS/call kepada 0163985657 atau e-mel shanai @ tm.net.my

Terima kasih

- admin, PUTERA.com

Saya amat berbesar hati dengan kesudian saudara-saudari semua untuk menghulurkan derma untuk menampung kos hosting putera.com.

Saya ucapkan berbanyak terima kasih kepada semua yang telah menderma dan yang berusaha untuk mendapatkan derma/sponsor.

Statistik Derma sehingga saat ini:

12-11-2005 22:53 - penderma1 - RM10 * minta SMS semula nick anda kepada saya

13-11-2005 16:45 - penderma2 - RM200

14-11-2005 09:28 - OngBok - RM100

14-11-2005 12:23 - psychoX - RM12

14-11-2005 01:52 - ace - RM20

19-11-2005 11:30 - BSkaya - RM10

24-11-2005 - shambahar - RM20

25-11-2005 02:56 - penderma7 - RM7 * minta SMS nick anda kepada saya

26-11-2005 14:11 - ninjamerah - RM10

Banyak atau sikit derma yang diberi adalah tidak penting. Yang penting adalah keikhlasan untuk membantu.

Jika ada mana-mana derma yang saya tertinggal dalam senarai ini, harap hubungi saya dengan segera.

Kempen derma ini mungkin saya akan tutup dalam seminggu dua lagi. Jika anda tidak sempat menderma, anda masih boleh membantu putera.com kemudian nanti menerusi kaedah-kaedah yang akan ditentukan nanti.

Terima kasih.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...