Jump to content
Sign in to follow this  
mykomuniti

Translate Website English Ke Melayu

Recommended Posts

aku nie masih lagi ahli baru...

aku bukan tak pandai bahasa inggeris nie bolehlah sikit2 kannn

tapi aku terkilan kalau aku tak buat sesuatu bahasa kita hanya tinggal bahasa ...

kat asia nieeee bahasa yg nak dekat bahasa melayu adalah bahasa indon(indonesia) nanti bahasa tu je laaa yg tinggal... tapi tak banyak sebab org2 kat situ pun bukannye cakap bahasa melayu (loghat indon) tapi banyak lagi bahasa lain spt jawa,banjar,dan lain2.

jadi kalau boleh aku nak minta tolong kat korang yg tahu laman2 web yg dapat translate terus bahasa inggeris ke dalam bahasa melayu....

kalau takde pun bagilah script ( php,java,visual basic,java script )untuk translate bahasa melayu secara langsung...macam

google buat tu macam2 bahasa dia translate tapi bahasa melayu jer takde....

takpelah kalau aku kena keluar duit sikit untuk bina server dia jadi aku boleh buat laman web tak untung spt www.translate.org.my jadi semuo org boleh tolong buat script translate bahasa inggeris ke melayu atau sebaliknya...

kalau korang yg nak buat server tu pun takpeee aku tak kisah.... janji bagi tau aku...sebab aku nak join memperkembangkan bahasa kita ke pesada dunia....

ok panjang lebar aku cakap niieee aku chau duluuu

jgn lupa lak kalau korang tau mesej kat aku aaaaa.... cool.gif

kenapa tak guna software je.. http://www.mykamus.com kan ada smile.gif tak mahal .. korban dalam 10 untuk menda berguna nie... lagipun menda nie anak melayu yang wat smile.gif

hang nie tak faham2 laaa aku nak cari website atau script yang boleh tranlate semua maklumat secara live tanpa perlu menekan2 mengklik2 untuk melihat sesuatu maksud.. unsure.gif

Sebagai contoh aku nak translate website www.yahoo.com ( dia kan versi bahasa inggeris) jadi aku nak cari website yang mempunyai perhikmatan atau pun script yang boleh translate website www.yahoo.com ke dalam bahasa melayu sepenuhnya....macam google tuuu....

CTH: website google yang boleh translate kesemuanya kandungan Bahasa Inggeris Ke dalam Bahasa Perancis cool.gif

http://translate.google.com/translate?u=ht...ngpair=en&hl=fr

adus.. sorry kawan..

kalau web tu aku tak jumpa la lagi sad.gif

sorry ek.

setiap manusia ada kesilapan

dont worry ... aku tak kisah....punyeee laugh.gif

dulu ader satu website dari malaysia name dier aku ingat2lah kan

http://www.e-pedoman.com

website dier translate terus bahasa inggeris ke dalam bahasa melayu... power giler masa tu laaa aku tengokkk... skarang nie... macam dah takde jerrr... ( terus menghilangkan diri sampai kat enjin carian pun tak jumpaa )

tu yang aku post kat sini tu kalu2 ader cebisan dier punyer web master kerr yg bleh bagi script dier kerr bleh kongsi sesama kiteee buat siteee translate bahasa kite.... nanti boleh buat loghat kelate ,terengganu,nogori sembilan,sabah bah.. dlll

Tapi yang paling penting translate Bahasa Inggeris Ke Bahasa Melayu dan sebaliknye

Sebab kalu ader la script atau site tu kita punye bangsa akan lebih berjaya kat kiralah ape bangsa pun kat malaysia nieee... bayangkan bahasa jepun,perancis,gemany semuanya kita boleh translate ke dalam bahasa melayuuu aper akan jadi....

Fikirkan2 tapi buatlah untuk kebaikkan dan bukan untuk kejahatan..... laugh.gif

oklah aku cakap jerr banyak tapi script atau site tu aku tak jumpa lagi....

aku chau dululahhhh cari ... cari benda yg aku nak cari nieee....

kalu korang dapat cariii kongsi2lah kat sini...

tak reti2 nak mesej kat aku... cool.gif

Sekian lagi tepat di waktu pagi yng hening ini aku telah menjumpai cebisan2 epedoman.com biggrin.gif

tapi yg boring nyer bila klik jer iklan yg keluar....

http://abdkarimm20.tripod.com/ mad.gif

korang bleh tengok link kat atas yg aku dapat tu....

sekiranya korang adalah cebisan2 daripada site epedoman.com tolonglah eden yg kerdil iniii inginkan scrpit translate bahasa...

script dari site lain pun takpe.... asal script translate bahasa... ok .chau cool.gif

kalo ko x jumpa...cuba ko amik script dari goolge atau web site translate bahasa yg lain pastu ko convert ke bm nyer...>>in my opinion...

kalo ko x jumpa...cuba ko amik script dari goolge atau web site translate bahasa yg lain pastu ko convert ke bm nyer...>>in my opinion...

Hi biggrin.gif

Pendapat kau tu memang baguis tapi script2 translate bahasa yang besor2 macam nie....

dia ader perhubungan ngan server ( contoh dia guna SQL ) macam maner lak aku nak ambik dia puyer script yg dalam2 tuuu...

takkan ambik kat depan jerrr camne nak translate....

tolong terang sikit....

Untuk pengetahuan Ekau ( aku bukan nak promote site tapi baguis jugak utk bangsa kita yg susah nak dapat sumber ) aku ader cari site2 mat indon....tapi tak dapat gakk... mad.gif

http://www.iusahawan.com

http://www.klik-kanan.com

sebab bagi aku laaa mat indon2 banyak menyertai komuniti sumber terbuka...

tapi aper nak buat tak dapat2 gakkkk... mad.gif

http://www.diddymart.com rolleyes.gif

herm...bagus gak ek org indon nie dlm komp.....

amacam pakar2 script...ader x script yg leh kumul utk buat laman web tu..

hehe, kalo ko nak mysql database dier...cuba ko mintak kebenaran dioarang...

herm...bagus gak ek org indon nie dlm komp.....

amacam pakar2 script...ader x script yg leh kumul utk buat laman web tu..

hehe, kalo ko nak mysql database dier...cuba ko mintak kebenaran dioarang...

Cadangan kor tu memang baguis laugh.gif aku sebenarnya dah hantar dah sebelum rayer tuu tapi tak dapat2 khabo berito la...iiii.... mungkin diorng tengok tangan kat sebelah kiri aku nie tak hensem tu yg diorang tak kasii tuuu... huh.gif

mimos ada buat fungsi terjemahan dari bi ke bm.

terjemahan.net.my

dan saya ada buat terjemahan teks mudah dari bm ke bi.

http://www15.brinkster.com/affendi/m2etranslator/default.asp

tapi sekarang ni dah stop. tak semangat nak sambung lagi benda ni.

sebenarnya saja tambah guna flash dll tu untuk kasi gempak sikit. tak ada pun tak pe sebenarnya.

walaupun saya memang ada script code nya dlm komputer buruk ni tapi rasa berat hati la nak bagi kat orang lain sebab apa, sebab saya yang cipta kodnya. kod translationnya pun bukan translation bodoh direct macam tu je...ada jugak logik algo yang kompleks la jugak...

walaupun sekarang ni memang tak de siapa yang berminat benda alah ni tapi manalah tahu akan akan datang ada jugak orang nak tengok dan dapatkan kod terjemahan ni.

tapi cubalah tanya mimos, mungkin diaorang boleh bagi kod scriptnya. tak silap saya diaorang guna java untuk buat translation tu. mungkin diorang ada kerjasama dengan universiti bangunkan projek traslation ni.

mimos ada buat fungsi terjemahan dari bi ke bm.

terjemahan.net.my

dan saya ada buat terjemahan teks mudah dari bm ke bi.

http://www15.brinkster.com/affendi/m2etranslator/default.asp

tapi sekarang ni dah stop. tak semangat nak sambung lagi benda ni.

sebenarnya saja tambah guna flash dll tu untuk kasi gempak sikit. tak ada pun tak pe sebenarnya.

walaupun saya memang ada script code nya dlm komputer buruk ni tapi rasa berat hati la nak bagi kat orang lain sebab apa, sebab saya yang cipta kodnya. kod translationnya pun bukan translation bodoh direct macam tu je...ada jugak logik algo yang kompleks la jugak...

walaupun sekarang ni memang tak de siapa yang berminat benda alah ni tapi manalah tahu akan akan datang ada jugak orang nak tengok dan dapatkan kod terjemahan ni.

tapi cubalah tanya mimos, mungkin diaorang boleh bagi kod scriptnya. tak silap saya diaorang guna java untuk buat translation tu. mungkin diorang ada kerjasama dengan universiti bangunkan projek traslation ni.

baguis no ekau buat macam tu canggih gakkk.tapiii

eden tak cari yang cam tu daaaa

sobabnyerr aden cari translate dari bahasa inggeris ke bahasa melayu....

Dongan orti kato laie yer eden nak cari translate bahasa inggeris ke melayu sobab untuk memudahakan budak2,orang2 melayu yg kureng fham cam eden atau faham tapi tak berapa faham cam eden gk...

sobab ini akan memudahkan diorang semuoo faham isi kandungan bahaso lain dengan copat... dan ini akan membantu diorang meguasai ilmu2 bangsa lain...dengan mudah.... contoh macam student kat UM,UTM dan dll... nak buat kajian kerrr... kan sonang kalu ader translate bahasa inggeris ke melayu ..

Perhatian.... biggrin.gif

Eden dulu ader gak buat script translate bahasa inggeris ke melayu...guna macromedia lebih kurang nama dier AUTHORWARE semasa eden menuntut di kolej generasi tapi bila eden simpan kat komputer situ.. lupa lak kelas kat situ kelas teknikal jadi semua data kat situ hilang sebab student lain dah format komputer kat situ ...tapi rugi betulll laaa kalu eden simpan script kat tu kat umah eden ( kat umah monitor komputer terbakar sebab pakai lamo sangat jadi tak leh pakai laaa ) ...]

itu jooo eden nak cakap tak tau nak cakap aper lagi daaa sobab .. eden nie nak menaip (menulis memang jonis berterabur ) kalu cakap mungkin bleh skit kottt... he he he...

Tapi walau aper pun waa caya sama lu FND laugh.gif

Perkembangan terbaru aku.... aku baru dapat dari google.... dia suruh aku join komuniti kat google laa aper lagiii....

kat bawah email yang dier bagi kat aku.....

Date: Tue, 15 Nov 2005 17:24:15 -0800

From: help(@)google.com Add to Address BookAdd to Address Book Add Mobile Alert

To: #$#$$###(@)yahoo.com

Subject: Re: [#37119142] i want translate my language

Thank you for writing to us. Due to the tremendous number of requests

we receive, we're unable to personally respond to your email at this

time. We're always working to provide comprehensive, up-to-date online

assistance and encourage you to consult our Help Center at

http://google.com/support. We also encourage you to check out our

general support discussion group, where many webmasters and Google users

share their questions and expertise. Our general support discussion group

is located at

http://groups.google.com/groups?q=google.p...support.general

We hope you find these resources helpful, and we appreciate your taking

the time to write.

Regards,

The Google Team

aku tengah domam niee macam2 aku kena pikir2....