Jump to content
penpal_my

Geforce3 Ti500 Atau Geforce Fx5200

Recommended Posts

saya telah ditawarkan untuk membeli GeForce3 Ti500 pada harga RM150.Namun setelah saya buat pemerhatian dengan GeForce FX5200, saya mula confius sama ada hendak membeli GeForce3 Ti500 atau GeForce FX5200.

So saya minta pendapat anda semua...untuk pengetahuan, saya hanya menggunakan sistem P4 1.3 MHz 256 RDRAM PC800 dan INTEL MOBO with 4X AGP.

GeForce FX5200 - directx 9

GeForce3 Ti500  - directx 8.1

Baik amik FX5200....leh suppport games latest cam Battlefield 2.. smile.gif

games latest leh support DX9.0c kan?.......confirm ke FX 5200 leh support DX 9.0C? pasal saye ade bace kat majalah itu ari banyak kes FX 5200 tak match ngan DX9.0C.......?

aku pakai DX 9.0c sejak kuar NFSU2 sampe skg. alhamdulillah ok je. nape ada org yg ada masalah ker. bagi aku la takder probs. taktau lak org lain

apa maksud ngko?problem dier pilihan antara gf ti500 dengan 5200 sahaja,bukan problem dari direct X

GeForce FX 5 series kononnya banyak konflik dan tidak boleh dipercayai untuk performance dan DX9 berbanding ATi...

Jadi...

erm...

Dengan duit tuh baik amik Radeon kan???

apa maksud ngko?problem dier pilihan antara gf ti500 dengan 5200 sahaja,bukan problem dari direct X

maksud aku, gc aku gna gf fx 5200 ngan direct x 9.0c. ok tu jer. sori lupe tulis gc aku

Tapi raser Ati best la..

grafik cun!!

selalu kedai game guna...

tapi naper cc selalu guna ATI ye?

ATI murah dari GeForce ker?

saya telah ditawarkan untuk membeli GeForce3 Ti500 pada harga RM150.Namun setelah saya buat pemerhatian dengan GeForce FX5200, saya mula confius sama ada hendak membeli GeForce3 Ti500 atau GeForce FX5200.

So saya minta pendapat anda semua...untuk pengetahuan, saya hanya menggunakan sistem P4 1.3 MHz 256 RDRAM PC800 dan INTEL MOBO with 4X AGP.

Baik ko pakai ATI radeo..puas ati sket..gforce nih kalo ko nak beli..beli yang puas ati sket la..

actually aku takut problem yang pernah aku hadapi berulang lagi...dulu aku pakai GeForce 2MX dengan MOBO AGP 1X.hasilnya main game tersekat-sekat mengalahkan TNT2...then aku upgrade MOBO 4X yang sekarang baru ok...

so aku takut kalau beli GC 8X pun akan buat game tersekat2 jika pakai kat slot AGP 4X.

....

....nak upgrade semua part tak mampu sad.gif

actually aku takut problem yang pernah aku hadapi berulang lagi...dulu aku pakai GeForce 2MX dengan MOBO AGP 1X.hasilnya main game tersekat-sekat mengalahkan TNT2...then aku upgrade MOBO 4X yang sekarang baru ok...

so aku takut kalau beli GC 8X pun akan buat game tersekat2 jika pakai kat slot AGP 4X.

....

....nak upgrade semua part tak mampu  sad.gif

FX5200 ngan ti500 pun agp8x.....sama jer kalau ko pakai ATi radeon....cuma radeon9550...lagi ok dari FX5200 biggrin.gif

GeForce FX 5 series kononnya banyak konflik dan tidak boleh dipercayai untuk performance dan DX9 berbanding ATi...

Jadi...

erm...

Dengan duit tuh baik amik Radeon kan???

ade ke blink.gif GC Ati ngan harga RM 150? kalo ade pun RADEON 7500/9200.......

ade ke blink.gif GC Ati ngan harga RM 150? kalo ade pun RADEON 7500/9200.......

apa salah ..tambah duit sikit lagi jer......tapi kalau 9200 pun dapat kalah kan FX5200

kalau nak ok dalam harga tu ambik radeon 9250 biggrin.gif

apa salah ..tambah duit sikit lagi jer......tapi kalau 9200 pun dapat kalah kan FX5200

kalau nak ok dalam harga tu ambik radeon 9250 biggrin.gif

Dia pakai mobo AGP 4X jer............bleh optimiz ke nanti kalo dia beli? maksud aku kalo dia set setting highdetail ngan resolution tinggi...............

Dia pakai mobo AGP 4X jer............bleh optimiz ke nanti kalo dia beli? maksud aku kalo dia set setting highdetail ngan resolution tinggi...............

memang ler tak dapat perfom sepenuhnya...sebab dia pakai agp4x...tapi kalau dia ambik FX5200 atau Ti500....baik dia ambik radeon9250 atau terus 9550....tu pandangan aku jer dry.gif

RM150 boleh dapat Radeon 9250 128MB 128Bit..

GeForce FX5200 - directx 9

GeForce3 Ti500  - directx 8.1

Baik amik FX5200....leh suppport games latest cam Battlefield 2.. smile.gif

betul ker FX5200 support DX9 huh.gif

aku pakai DX 9.0c sejak kuar NFSU2 sampe skg. alhamdulillah ok je. nape ada org yg ada masalah ker. bagi aku la takder probs. taktau lak org lain

emm...yg ni ko jgn salah paham...DX9c yg ko install tu cume utk windows..so utk games yg perlu @ support DX9.GC-gc yg tak support mungkin buleh main.CUme features (DX9) tak nampak dlm game tersebut.Cthnya:air akan berkilat2 macam real kalau GC yg sapot DX9.Tapi tak berkilat kalau guna gc yg sapot DX8

Utk perbanding buleh cek kat internet.Beza antara DX8 ngan DX9

betul ker FX5200 support DX9 huh.gif

emm...yg ni ko jgn salah paham...DX9c yg ko install tu cume utk windows..so utk games yg perlu @ support DX9.GC-gc yg tak support mungkin buleh main.CUme features (DX9) tak nampak dlm game tersebut.Cthnya:air akan berkilat2 macam real kalau GC yg sapot DX9.Tapi tak berkilat kalau guna gc yg sapot DX8

Utk perbanding buleh cek kat internet.Beza antara DX8 ngan DX9

nilah issues yg aku maksudkan..........lagipun mobo dia pakai AGP 4x..........jadik dia takkan rase maximum performance ngan GF5200FX................

aku nak mencelah le sikit.. aku punya FX5200, ngapa nvidia ctrl panel baca directx 8.1 padahal aku dah install forceware yg latest. yang peliknya bila aku tengok everest & 3dmark03..dua recognise FX5200 support directx 9. boleh tau tak apa masalahnya..

setahu aku... forceware hanya install driver utk GC ko tu, di samping several additional standard features utk performance tuning...

DX9 ko kena amik dari website Msoft..

atau slalunya dibekalkan sekali dlm CD game yg support DX9...

dan lagi satu.. kalo nak angkat GC baru yg support DX9.. (utk main game ler)

better stay away dr FX5200 pasal kad ni entry level jer...

so performance dia kira bolehlah.. smile.gif

utk harga yg hampir setara dgn GC nie.. baik layan ATi..

performance lagi bagus...

Edited by kupang

Rasa nya aku terbaca dulu FX series ni kalau dx9 mmg slow la...so kalau geforce 3 or 4 titanium yg dx8.1 dan fx5200 yg dx9 main game dx9,rasa nya fx5200 slow sbb mmg dx9 dia lemah,tp titanium ok jer sbb dia tak render guna dx9,guna 8.1..masalahnya cuma efek dx9 tu takla nampak kalau guna Titanium series..

yup.. betul ckp hoyoyo.. aku setuju sgt..

biar aku balik kt topik asal.. IMO, ti500 is better than fx52 128bit in performance term.. but not graphic quality.. (just my 2cent laugh.gif )

by the way.. aku pakai ti200 64mb 128bit.. @ standard clock, 3dmark 2001se = 7k (sempron64 2500+, 256mb, nf3 mobo).. and bleh run FIFA 05 @ 1024 reso (medium quality)..

pada pendapat aku.. quite good performance.. opss.. sorry.. itu adik dia ti200, 64mb lak tuh.. tak tau ler abg dia ti500 camner.. mesti lagi bagus kut..

tp Rm150 tuh mungkin tinggi sket kut.. tp tak sure,.. laugh.gif