Jump to content
owner_ze

Hukum Ahli Putera Yg Celupar...hehe

Recommended Posts

Aku nak wat aduan kat sini sikit...

hari ni aku ditegur oleh sorng mamat tuh...

Aku biase aktif kat Edagang...skali aku tanye soklan kat bhgn sumber maklumat...

Aku telah dikatakan buat benda2 yg merepek...

pd aku mmg mamat ni kurng ajar...aku tak kisah kalo dier dah bnyk post kat sini...kalo korng rs ape yg dibincangkan kat edagang tu merepek...prgi arr join kat sana..bagi guide ke aper...aku tak jumpa lagi kat forum2 lain yg aku join...malang nya aku jumpa kat forum melayu ni...no respect to each others...malang betul....

kalo aku admin, aku ban je budak ni...tak pun tolak sumer post dier...jd ahli baru blk...

takpun putera.com dah jd milik eksklusif sesetngah pihak, dan korng boleh kata pape kat newbie...yg rata2 dtg kat forum nih nak tambah ilmu....

Sekian, aduan... smile.gif

Aku dah edit skit tajuk dier...

Edited by owner_ze

setelah aku bace kat sini, baru aku dpt gambaran...

Emm...dah well known akan keceluparannya di putera.com nih...

Apa simpan lagik? Ban jer...ilmu bnyk pun, kalo dah gini peel perangainyer...mengganggu ktenteraman awam...

Yg kat sini ke? huh.gif

http://forum.putera.com/tanya/t13866.html

anyway sudah la... memang semua sudah tahu akan perangai dia, dah letih discuss pasal dia ni..

kalau ko tak suka pada sesiapa, ko masukkan saja nama sesiapa tu ke dalam ignore list ko. So hilanglah tekanan ko dan ko pun happy wink.gif

Tp kalau betullah apa yg link ko bagi di atas tu... adalah mamat yg ko tak suka, aku rasa ko salah... sebab bagi aku dia ni memang pandai ahh dan kalau boleh aku nak (bukan teringin nak) jumpa dia face 2 face di malaysia ni... nak tgk sejauh mana kepandaiannya itu... ok wink.gif

ko tengok cam ako. boh je dalam ignore list. punye banyak ignore list sampai ako kene tengok forum as guest baru leh tengok betapa ramainye yang sayang kat ako wub.gif

yg tu arr...mmg 1st time aku jumpe nih dlm pengalamn aku join mane2 forum...kalo aku tak spare time bace thread kat aduan ni...mau aku maki bdk ni...

tp kalo korng dah bersepakat gitu, nak wat caner...

aku classify bdk ni sbg 'unmumayyiz' la...

aman sikit aku rase...

yang sudah tu, sudahlah.....kalau tak orang seperti *** susah gakz nanti...hanya dia yang expert dalam bab spyware nie....so read below k? :

Assalamualaikum,

Ke hadapan ahli-ahli (lama & baru) PUTERA.com yang dikasihi,

Demi kesejahteraan kita bersama dan demi keberkatan ilmu yang diberi dan dicari, maka saya berharap setiap ahli mengamalkan komunikasi yang beradab dan membina.

1. Jangan Flaming.

Jangan lawan api dengan api, tetapi lawanlah api dengan air (atau tepung CO2).

Kebodohan perlu diatasi dengan kebijaksanaan.

Hutang emas boleh dibayar dengan emas, tapi hutang darah tak perlu dibayar dengan darah, kerana ia akan menyemai rasa dendam yang berpanjangan dan diwarisi turun-temurun.

2. Rasional

Jadilah seorang yang rasional. Kritiklah dengan membina, tetapi jangan perlekehkan kawan yang ikhlas.

Jika dikritik, berhujahlah dengan matang. Berani kerana benar, insaf jika tersilap.

Jangan sombong dengan ilmu yang ada.

Berdiam diri itu sesungguhnya jauh lebih baik daripada berkata-kata yang boleh menyinggung orang lain.

3. Muafakat

Orang memberi kita merasa, kita mencaci orang merana.

Bantulah mereka yang memerlukan dan tunjukkan jalan yang betul kepada mereka yang sesat.

Renungkanlah. Semoga menjadi pedoman kepada kita semua.

Wassalam.

- Shanai

take from here

ko tengok cam ako. boh je dalam ignore list. punye banyak ignore list sampai ako kene tengok forum as guest baru leh tengok betapa ramainye yang sayang kat ako wub.gif

Ahahaha.. bagus, teruskan dengan dunia internet ko... nanti kalau free datang le UPM ye.. aku nak kenalkan ko dengan lebih ramai lagi di lab (kami semua mmg tak pandai) yg sangat sayaaaannggg pada ko.

p/s: Oit C-Fu... di forum cari.com.my tu cam mane ko ubah status ko ke 'banned' ? ajar la aku yg tak pandai ni... ajarla... ajarlaaaa.... wub.gif

civ3.. betul apa yg ko paste Quote tu, tp kena ingat juga yg air juga boleh bertindak sebagai catalyst/pemangkin pada (dia ni api ke?)

Ahahaa.. personally... aku akan terus dengan budaya kemelayuan aku pada semua warga putera.com yang lain, kecuali C-Fu selagi dia tak reti nak hormat budaya setempat, it's a fair game.

Minta maaf, aku bukannya nak flaming, jauh sekali hasad dengki.. but sometimes you have to be cruel to be kind.. principal yg so far aku hanya apply pada C-Fu.

C-Fu power? hohoho..no komen... tp aku ahli baru putera.com, setahun join dgn dia, selama ni aku sabar je... buat donno je... kalau aku nampak posting dia yg error pun aku buat donno je (especially di hijackthis tu..).. tp minta maaf la kalau aku tegur direct lepas ni, jangan terasa plak ye.. kan itu cara hidup ko kan kan kan? wub.gif

p/s: 10,000 ahli ikut cara dia sorang? cam tak betul je persamaan math tu... huh.gif.. takpe, biar aku jadi variable constant utk balance the equation... laugh.gif

Minta maaf, aku bukannya nak flaming, jauh sekali hasad dengki.. but sometimes you have to be cruel to be kind.. principal yg so far aku hanya apply pada C-Fu.

bukan jea pada C-Fu, tetapi juga kepada si pinguspy..dah lupa ke? laugh.gif

bukan jea pada C-Fu, tetapi juga kepada si pinguspy..dah lupa ke? laugh.gif

Wa ahahaa.. lupa la plak, satu lagi pinguspy adik kesayangan aku (ni serius ni, sebab aku nampak budak tu ada minat dan bakat).

Anyway aku dah report thread ni pada admin. Aku rasa tak payahla besarkan lagi.. tp sekurang2 nya mesej aku tersampai... minta maaf semua warga putera.. sesiapa yg tak suka aku (kecuali C-Fu) ,aku pohon seribu kemaafan.. ok peace wink.gif

aku cuba menyelami, ape kena ngan bdk ni...

c-Put ker??//..ahaha..sabar jerlah....sapa tak kenal cput...kalau dia tegur..anggap ko ditegur oleh tiang lampu jer lah....jgn amik ati..

fyi, C-Fu bukan stakat kena ban kat cari.com.my forum je. macam2 org, mcm2 peel. terima je la. kalau ko rasa ramai org backing dia tuh, aku rasa tak sorang pun (yg backing dia ) tak pernah kena bash and smash dgn dia. but life goes on ..

c-Put ker??//..ahaha..sabar jerlah....sapa tak kenal cput...kalau dia tegur..anggap ko ditegur oleh tiang lampu jer lah....jgn amik ati..

Bleh pakai cakap ko ni... laugh.gif

jangan la marah dia. dia ni maskot badut kat putera.com ni. tanpanya putera.com takkan meriah. kalau ada user baru yang terasa hati dengan dia, maafkan jela dia ni. sebab dia dah memang dilahirkan macamni.

tapi ko jangan taktau, badut pun boleh emosi jugak! aku dah penah tengok dah.. waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ahaha.

ok. maafkan jela kekanak istimewa yang sorang ni. kalau ko jumpa kekanak terencat tepi jalan jilat kasut ko, takkan ko nak sepak dia kan? metsi ko simpati, silap2 air mata ko pun mengalir. macamtu la lebih kurang.

kalau ko jumpa kekanak terencat tepi jalan jilat kasut ko, takkan ko nak sepak dia kan? metsi ko simpati, silap2 air mata ko pun mengalir. macamtu la lebih kurang.

Hidup ini penuh pancaroba. Bila kita tengok seorang pengemis di tepi jalan, kita sikit sebanyak akan terasa kesian jugak, kalau ada duit syiling dalam kocek, rasa nak bagi, walaupun kita tahu sebenarnya dia dihantar oleh agensi untuk kutip duit orang. Tapi kita kesian sebab dia dipaksa untuk jadi sebegitu.

Moralnya, ada masanya kita kena bantu orang yang susah dan memerlukan. Bila kita jumpa orang yang kurang ajar, dia sebenarnya bukan kurang ajar, tapi kurang didikan. Marilah kita cuba bantu mereka yang kekurangan ini.

Keep the balls rolling, keep the show running, but I'll keep the remote control in my hand.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...