Jump to content
hairulfadly

Mykamus 2.1

Recommended Posts

untuk anda yang mahukan perisian kamus boleh cuba download perisian ni...

http://www.mykamus.com/

Mykamus® merupakan antara kamus elektronik yang paling lengkap pada masa kini. Sehingga artikel ini di tulis. Sebanyak 81,015 istilah termuat sebagai entri dalam perisian komputer ini. Secara statistik terdapat 2,056,645 perkataan dan 12 ,017,635 huruf termuat dalam perisian komputer ini. Jumlah ini akan bertambah dari semasa ke semasa dengan bantuan komuniti mykamus®.

aku dah try dan beli RM10 je...

memang berbaloi kalau nak translate bahasa dengan cepat ....tak yah guna kamus buku ...

bagi aku "mykamus 2" ni perkataan bukannya banyak, cuba korang tengok perkataan "abadi" sampai ada 5 perkataan untuk search. maksud semua sama. bukan perkataan "abadi" je. yang lain pun sama. kan dah banyak sampai 81000.. sorry la kpd sesiapa yang cipta perisian mykamus ni jgn tersinggung. perbaiki lagi ok?..

amd.. apa kata ngko bukak satu lagi topik baru khas tentang software yg ko buat ni, banyak benda aku nak tanya ni.

sori nanti siap karang baru buka. smile.gif

huhuhuh.. bijak.. bijak... bankrap orang tuh nanti

huhuhuhu

so.. amd .. aku kira duk blakang ko ler..

heheh

style.. untuk kamus ko dah nak siap.. nanti dah full aku kasi kat ko

Edited by Navigator®

alamak akunye mykamus 2 tu kan ...system tray agent tu aku dah disable awal2 lagik masam trial version...lepas tu bila dia mintak registration code tu aku dah malas nak guna then aku unistall laugh.gif bagi aku tak guna gak nak simpan kalau sekadar jadi perhiasan ..nyesal lak rasanya pegi uninstall..kalau tak leh guna mykamus free laugh.gif..amd_aft ko nye kamus pon ada registration code gak ke? biggrin.gif

Sokong la sikit perisian buatan anak Malaysia. Korang taknak tengok ke nama-nama seperti Ahmad, Kadir, Jamal & Mimi (nama samaran) duduk sebaris dengan Bill Gates?

Kalau dia jual setakat RM10 -20 ringgit takkan la tak boleh nak support kot. Jangan ingat perut sendiri je nak kenyang, bangsa sendiri kita tak bantu. Esok bila Cina beli Tanah Melayu, jangan ada suara-suara nak JIHAD pulak haa!

Sokong la sikit perisian buatan anak Malaysia. Korang taknak tengok ke nama-nama seperti Ahmad, Kadir, Jamal & Mimi (nama samaran) duduk sebaris dengan Bill Gates?

Kalau dia jual setakat RM10 -20 ringgit takkan la tak boleh nak support kot. Jangan ingat perut sendiri je nak kenyang, bangsa sendiri kita tak bantu. Esok bila Cina beli Tanah Melayu, jangan ada suara-suara nak JIHAD pulak haa!

perghhh berbaur politik...puteranetwork nak tanya skit boleh kan?biggrin.gif ...ko ada beli mykamus ni tak biggrin.gif kalau tamo jawab pon takpe ..jez asking biggrin.gif sebab ni kan perbincangan rite

Ni pandangan saya la kalau nak buat kamus atau yang seumpamanya.

Perkara yang paling susah sekali ialah memenuhkan pengkalan data dalam kamus tu. Benda ni saya rassa perlu dijaga dgn baik.

Jika kita letak databasenya di luar memanglah mudah untuk dikemaskini dan sebagainya. Tapi mudah pula untuk dimanipulasi semula oleh programmer lain. Oleh itu selain memastikan antaramuka yang kemas dan menarik, pastikan juga pengkalan datanya terpelihara dgn baik.

Saya tak kata benda ni satu kemestian, tapi mungkin boleh difikirkan semula.

Mereka yang cekap hanya mahukan databasenya saja. Kod programingnya tak penting.

Jika saya ada data terjemahan teks english malay contohnya, saya hanya perlu guna notepad untuk mencari maksud sesebuah perkataan. Lebih ringkas dan cepat.

Bagi yang menyimpan data menggunakan acces, perlu bijak menggunakan ruang. Jika tidak terhasil database yang mempunyai saiz terlalu besar dan tidak sepadan dengan data yang ada.

Selain tu kena cuba dengan pelbagai jenis sistem sebab bila anda menggunakan benda-benda ADO JET dan sebagainya ni, mesti akan ada banyak masalah bila dibuka di pelbagai jenis sistem.

Saya puji dan syabas amd_aft, sebab dia ni muda lagi dan betul-betul minat programming.

p/s: Sebenarnya apa yang saya maksudkan 'kenapa laman web tu macam cabuk?' adalah merujuk kepada mesej Cfu sebelum tu (saya rasa dah dipadam oleh pengendali) langsung tidak ada kena mengena dgn page lain.

huhuhuh.. bijak.. bijak... bankrap orang tuh nanti

huhuhuhu

so.. amd .. aku kira duk blakang ko ler..

heheh

style.. untuk kamus ko dah nak siap.. nanti dah full aku kasi kat ko

ko nak duk atas pun boleh.. he.. macam mana style tu lawah ke? aku tak tengok pun. macam mana ko buat?

alamak akunye mykamus 2 tu kan ...system tray agent tu aku dah disable awal2 lagik masam trial version...lepas tu bila dia mintak registration code tu aku dah malas nak guna then aku unistall laugh.gif bagi aku tak guna gak nak simpan kalau sekadar jadi perhiasan ..nyesal lak rasanya pegi uninstall..kalau tak leh guna mykamus free laugh.gif..amd_aft ko nye kamus pon ada registration code gak ke? biggrin.gif

aku tak nak pakai registration kod la. aku nak users active their software on the internet. itu baru syok? he.. aku pun lom buat lagi.. ntah nak letak registration kod ke apa?

laugh.gif aku sokong! cool.gif

Ni pandangan saya la kalau nak buat kamus atau yang seumpamanya.

Perkara yang paling susah sekali ialah memenuhkan pengkalan data dalam kamus tu. Benda ni saya rassa perlu dijaga dgn baik.

Jika kita letak databasenya di luar memanglah mudah untuk dikemaskini dan sebagainya. Tapi mudah pula untuk dimanipulasi semula oleh programmer lain. Oleh itu selain memastikan antaramuka yang kemas dan menarik, pastikan juga pengkalan datanya terpelihara dgn baik.

Saya tak kata benda ni satu kemestian, tapi mungkin boleh difikirkan semula.

Mereka yang cekap hanya mahukan databasenya saja. Kod programingnya tak penting.

Jika saya ada data terjemahan teks english malay contohnya, saya hanya perlu guna notepad untuk mencari maksud sesebuah perkataan. Lebih ringkas dan cepat.

Bagi yang menyimpan data menggunakan acces, perlu bijak menggunakan ruang. Jika tidak terhasil database yang mempunyai saiz terlalu besar dan tidak sepadan dengan data yang ada.

Selain tu kena cuba dengan pelbagai jenis sistem sebab bila anda menggunakan benda-benda ADO JET dan sebagainya ni, mesti akan ada banyak masalah bila dibuka di pelbagai jenis sistem.

Saya puji dan syabas amd_aft, sebab dia ni muda lagi dan betul-betul minat programming.

p/s: Sebenarnya apa yang saya maksudkan 'kenapa laman web tu macam cabuk?' adalah merujuk kepada mesej Cfu sebelum tu (saya rasa dah dipadam oleh pengendali) langsung tidak ada kena mengena dgn page lain.

semuanya hasil tunjuk ajar abang masa dulu2 lagi. thanx

perghhh berbaur politik...puteranetwork nak tanya skit boleh kan?biggrin.gif ...ko ada beli mykamus ni tak biggrin.gif kalau tamo jawab pon takpe ..jez asking biggrin.gif sebab ni kan perbincangan rite

itu cuma ayat pembakar semangat je akublur.. itu cuma nak buka minda orang kita je.. hehe.. jangan ada yg terasa hati yer.. rolleyes.gif

wake up Malaysia!

apa macam style baru, laugh.gif .ho..ho.ho.. action kamen.......beep..bepp..bepp

user posted image

copyright by me ©

jgn hangat2 taik ayam da.... biggrin.gif

apa macam style baru,  laugh.gif .ho..ho.ho.. action kamen.......beep..bepp..bepp

user posted image

copyright by me ©

jgn hangat2 taik ayam da.... biggrin.gif

nampak cam ok jer mykamus ni.

ko guna nama G-kamus eh amd laugh.gif ...bila nak release ni

ntah.. blum siap lagi... tapi insyaAllah aku akan releasekan...