Jump to content
hairulfadly

Mykamus 2.1

Recommended Posts

untuk anda yang mahukan perisian kamus boleh cuba download perisian ni...

http://www.mykamus.com/

Mykamus® merupakan antara kamus elektronik yang paling lengkap pada masa kini. Sehingga artikel ini di tulis. Sebanyak 81,015 istilah termuat sebagai entri dalam perisian komputer ini. Secara statistik terdapat 2,056,645 perkataan dan 12 ,017,635 huruf termuat dalam perisian komputer ini. Jumlah ini akan bertambah dari semasa ke semasa dengan bantuan komuniti mykamus®.

aku dah try dan beli RM10 je...

memang berbaloi kalau nak translate bahasa dengan cepat ....tak yah guna kamus buku ...

selain kamus tersebut anda juga boleh beli kamus ni.

http://www15.brinkster.com/affendi/new/hkamusm.htm

harga RM20.00

kemaskini percuma (free update)

lebih kemas, pantas, jitu dan stabil.

jumlah perkataan...tak tahu berapa banyak.

kurang, berkurangan, kekurangan, dikurangkan

semuanya mempunyai maksud yang berbeza

...Affendi

p/s:penterjemah ayat masih dalam proses memantapkannya

http://www15.brinkster.com/affendi/m2etranslator/

anda boleh cuba terlebih dahulu.

aku baru try je software nih...

boleh kira ok juga...

siap ade burung boleh bercakap lagii..

tapi perlu peningkatan lagi aa...

tu aje.. laugh.gif

Sy berminat dengan e-kamus jer...

dalam rm 50..

dapat 7 jenis kamus!!

wow!!

ader supprot bm kamus dalam Microsoft Word!

hahaha!!

bebaloi!!

untuk anda yang mahukan perisian kamus boleh cuba download perisian ni...

http://www.mykamus.com/

Mykamus® merupakan antara kamus elektronik yang paling lengkap pada masa kini. Sehingga artikel ini di tulis. Sebanyak 81,015 istilah termuat sebagai entri dalam perisian komputer ini. Secara statistik terdapat 2,056,645 perkataan dan 12 ,017,635 huruf termuat dalam perisian komputer ini. Jumlah ini akan bertambah dari semasa ke semasa dengan bantuan komuniti mykamus®.

aku dah try dan beli RM10 je...

memang berbaloi kalau nak translate bahasa dengan cepat ....tak yah guna kamus buku ...

ahaks.. sekarang dah kuar versi 3.. tak tau la cam ne nak cakap best ke apa ke.. tapi aku suka guna yang mykamus nie.. smile.gif

kenapa website tu macam cabuk?

Aku sokong website tu macam cabuk buat laaa power sikit...

masa ini aku tengak muatturun mykamus versi baru aku tak pernah guna nak dasyat ke takkk..... baru boleh aku beliii... laugh.gif kalau boleh aku nak cari yg percumaaa jerr he he he tengah darurat nie maklumlah hari raya...

Aku sokong website tu macam cabuk buat laaa power sikit...

masa ini aku tengak muatturun mykamus versi baru aku tak pernah guna nak dasyat ke takkk..... baru boleh aku beliii... laugh.gif kalau boleh aku nak cari yg percumaaa jerr he he he tengah darurat nie maklumlah hari raya...

lol.. cabuk sangat ke..

ala.. bagi aku kamus tu ok.. aku dah try smile.gif

aaa aku dah download mykamus ni tapi dianyer validity 3hari jerk ..ermm trial version sad.gif aku nak buy duit lak takde ..ade tak sape2 yang budiman dan baik hati kat sini leh syer registration code ngan peeps yang tak berduit cam aku ni sad.gif ...kalau ada hamba allah yang sudi berkongsi tu reply aa kat sini ..jasa baik anda takkan dilupai ..sekian terima kasih

aku cadangkan, sesape yg dah beli tu, kita kongsi kat sini. masing2 pakat contribute RM sorang sket... mungkin jatuh sorang singgit je nanti ke... amacam..?

aku pun tgh develop kamus nih! blum siap lagi nih! maklum ler tahun ni nak amik SPM. database dia aku amik dari sftware ???????. nanti siap krang aku bagitau koorang. Ada burung cakap gak! he..he.. Demo version aku tgh buat..harga dia aku bagi murah giler! janji koorang beli. InsyaAllah atau pertengahan bulan ni.. atau lepas SPM (lengkap giler).. cool.gif nama software tu Dwi-Kamus..BUKAN CAKAP KOSONG!

eh DWI-KAMUS tu bukan ke dah ada orang bagi nama tu...tak silap aku under goverment..under dewan pustaka ..kalau tak silap hamba la biggrin.gif..cuba lah ko checking kat dewan bahasa dan pustaka ek ..kalau silap harap maaf la ye biggrin.gif

ye ke? abih tu apa nama best huh? dah lama aku pikir ni..

ha tengok screenshot kat bawah.. Gua tak cakap bohong..

no1:

user posted image

memang banyak la perkataan. jurutera, juruwang, jurucakap, juruterbang

beri, memberi, terberi, memberikan, diberikan biggrin.gif

no2:

user posted image

burung pun ada spell maksu BI tu.. sinonim pun ada, antonim, cntoh ayat..

p/s: kemungkinan sangat kecil benda ni aku akan buat open source..

no3:

Contoh Ayat pun ada

user posted image

aku ingat nak buat double klik macam MyKamus tu tapi aku tak tau buat ler.. sesiapa yag mahir tu ajar ler akoo-> meh kita bincang kat sini pasal double klik teks biggrin.gif