Jump to content
bata

Dota Allstars

Recommended Posts

aku slalu gak main dota battle.net nie...slalu kat kalimdor..tapi most kat blueserve :D meh ramai2 join blueserver...skang nie dah kuar v6.28,kalo tak silap ada pertambahan hero..2 hero baru untuk scourge..best giler wooo dota nie..nak plak lawan AI 6.27b tuh try ar lawan insane...nanti ko betul2 jadi insane...korang main camne?

-ap ke?

aku prefer -ar....baru feel try macam2 jenis hero...dari yang ntah ape2 punye power sampai yang kow2nyer kuat...

tapi my feveret hero Drow Ranger...hehehe..kalo main mesti dapat message he is beyond godlike..someone kill him....hehhhe

aku slalu gak main dota battle.net nie...slalu kat kalimdor..tapi most kat blueserve :D meh ramai2 join blueserver...skang nie dah kuar v6.28,kalo tak silap ada pertambahan hero..2 hero baru untuk scourge..best giler wooo dota nie..nak plak lawan AI 6.27b tuh try ar lawan insane...nanti ko betul2 jadi insane...korang main camne?

-ap ke?

aku prefer -ar....baru feel try macam2 jenis hero...dari yang ntah ape2 punye power sampai yang kow2nyer kuat...

tapi my feveret hero Drow Ranger...hehehe..kalo main mesti dapat message he is beyond godlike..someone kill him....hehhhe

-ap ke?

.....apsal sampai 3 kali ko copy paste nih??? wkakakkakaka

bukan 3 kali...mase tue connection problem...so tak pasal2 jadi 3 kali...asyik kene resending data jee...tu pasal jadik camtue..tak sempat nak edit..huhuhu :P

6.27b Ai aku tak leh main la,,...

asal ea...?

kene update [patch baru ker?

klu nk update patch baru tu...kene ikut turutan ker?

akunyer patch 1.17

so kene ade 1.18 1.19 n 1.20

ker?

Ai 6.25 pun sayur jer..

6.27b Ai aku tak leh main la,,...

asal ea...?

kene update [patch baru ker?

klu nk update patch baru tu...kene ikut turutan ker?

akunyer patch 1.17

so kene ade 1.18 1.19 n 1.20

ker?

Ai 6.25 pun sayur jer..

tak payah ikut turutan yg penting kena ada file war3 yg ori. kalau ko punya yg 1.17 tu la. pastu dl la noobpack :P

btw tolong la bagi ip utk blueserver malas la nak guna loader...

hehehe...AI 6.27 memang power sumer...nak plak yang insane...betul2 insane!...sakit hati gak aku lawan...aku baru level 14...dier dah lvl 23!

6.29ai dh kuar ker...?

aku bru je tgh berlatih ngn insane 6.27ai..

mcm kiwak je ai tu...teror tul...

mmg betul2 mencabar...ahahaha..

mmg berbeza betul ngn 6.25ai..

6.29 out.... lolz

6.29ai dh kuar ker...?

aku rasa map je kot :)

tau takpe....6.29 AI tak tau lagi ader ke tak...kalo yang ader AI pon mungkin version yang akan datang...

aku rasa kalau next version stable ada AI pun 6.33 o sumthin...

waaaaa.... morphling dah xde adapt... bosan gila!!!!!!!! tapi leh buat kawarimi :)

walaupun nampak macam bodo jea...

isk...

indahnyer dota...

senang tapi payah...

senang... control sekor hero jer

payah... nak farm,gabung item,teamwork... dll....

aku baru main menatang ni...

tapi... aduh... korang ajar2 ler sikit...

menda ape nak beli mula2??

aku nak pakai sniper....

atau hero yg best2 sikit...

sorila aku memang noob......

mula2 ko beli kasut bagi laju sikit.. pastu ko kumpul item buat lv1 ke lv2 nyer item tuk naikkan primary stat

ko ( agi ke , strength ke , int ke ) .. tapi kalo ko dah tau apa yang item best ko kumpul dari awal duit ..keke

.. :lol:

ko try carik forum Dota , byk guide hero... aku pun x selalu sgt main dah ...

-----

weh update ai jadik 1.71(?) ..nanti ai dia takde la bug asik lepak bawah je ...

hehehe...AI 6.27 memang power sumer...nak plak yang insane...betul2 insane!...sakit hati gak aku lawan...aku baru level 14...dier dah lvl 23!

kalau ko perhatikan Ai tu punye strategi..ko mesti dpt agak.. apa yg dia akan buat lepas tu...Ai tu masih xleh berpk mcm manusia.. so kita masih leh agak apa yg dia nk buat lepas tu... utk memudahkan ko lvl up... ko attck dia smpi nyawa dia tinggal kurang dr 1/2 .. confirm dia balik base.. then ko leh lvl up dgn senang

6.29ai dh kuar ker...?

mcm kiwak je ai tu...teror tul...

mmg betul2 mencabar...ahahaha..

mmg berbeza betul ngn 6.25ai..

tak byk beza kalau ko perhatikan bebetul..

update la wc3 ko coi.....

dah 1.20c dah skg ni~~

Chow.

dah 1.20d :)

isk...

indahnyer dota...

senang tapi payah...

senang... control sekor hero jer

payah... nak farm,gabung item,teamwork... dll....

aku baru main menatang ni...

tapi... aduh... korang ajar2 ler sikit...

menda ape nak beli mula2??

aku nak pakai sniper....

atau hero yg best2 sikit...

sorila aku memang noob......

utk permulaan apa kate ko pakai Skeleton King... Hero Basic yg power and senang utk handle... sniper ni.. ssh sket... utk late game sniper sakit...lagi plk.. kalau vs str hero.. menggeletek sniper.. xkan nk hrpkan lothar.. sbb sentry ward bukannye mahal sgt.. huhuhu!!~ biar utk permulaan ko main str/melee hero mmg susah sket.. but bila ko dah biase... ko akan kerja mangsa2 ko sampai ke base tnpa segan silu :)

Ai..aku ni kira beginner dalam Dota ni. aku men pun coz bebudak coursemate aku men LAN..5 vs 5 kat hostel. Kami slalu men AR..baru gempak.hero yang aku paling suka ..magina(ssh klu lawan hero strength) n pudge(hook dia plg best). Aku nak tanya la..pe item yang palg sesuai untuk magina..kalau aku nak wat cam butterfly n buriza cam ssh coz slalunya..game dah abis n x sempat wat.aku de pnah wat sange yasha untuk magina tapi itu perkara plg bodoh..effect mana burn xder. Apa item yang korang leh suggest untuk aku?dan memandangkan skrg ni cuti sem, aku kat rumah(Sungai Petani,Kdh) n slalu men kat cc. maybe aku x sedar..blueserver tu per?hehehe..aku cari kat senarai xder pun..yang ader kalimdor..dan 3 lagi menatang sama waktu dengannya.sori kalau post aku x ikut kehendak topik.

satu item best untuk melee...

battle fury... ± lagi bagos dari radiance...

blueseber tue alternative kepada battle.net... kire prebet seber laa... tapi... (tgk kiri-kanan....) aku x leh citer :P

Kpd sesapa yg masih tak tau, cuma nak share tips2 dota. Kalau betul2 nak master benda ni, kena rajin practise.

1. Amalkan teknik last hit. Budak2 pro dota training benda ni berminggu2 lama, main bunuh creep je. Tujuannya untuk cepat farming duit. Caranya dengan tunggu HP creep lawan tinggal skit, baru touch up kill. Nak master benda ni, mmg kena pandai timing. Kalau dah master, ko boleh sapu hampir semua creep kat depan ko, tak mustahil naik lvl6 dah ada Demon Edge, naik lvl13 dah ada Buriza.

2. Kalau dah master teknik last hit kat atas, lagi mudah nak master teknik deny creep. Caranya sama, last hit kat creep jugak, tapi ko buat last hit kat creep sendiri. Bila nampak je creep sendiri dah nak mati, terus bunuh. Tujuannya supaya taknak bagi pihak lawan lvling dan dapat duit. Terus-terang cakap, teknik ni boleh buat pihak lawan pening kepala.

3. Main semua hero untuk tau apa skill diorang ada. Lepas tu, tumpukan satu dua hero dulu untuk master. Tujuannya supaya kita tau bila kita jumpa lawan kita kat depan. Contohnya, kalau rata2 pihak lawan guna hero INT, kita dah boleh agak nak guna hero apa untuk counter balik. Sesetengah hero sangat power pada awal permainan, sesetengahnya pula tersangat power bila di akhir permainan.

4. Perhatikan bebetul minimap. Kekadang hero lawan hilang tiba-tiba. Bila ni jadik, bagitau member2 supaya hati2, takut kena ambush. Kalau kena serang ramai2, terus-terang cakap tak ramai boleh survive (kecuali SA, Bone Fletcher, Bounty Hunter dan sebagainya). Dan kita pun sebenarnya boleh buat camni jugak kat pihak lawan, buat serangan ramai2. Teamwork le katakan.

Kpd sesapa yg masih tak tau, cuma nak share tips2 dota. Kalau betul2 nak master benda ni, kena rajin practise.

1. Amalkan teknik last hit. Budak2 pro dota training benda ni berminggu2 lama, main bunuh creep je. Tujuannya untuk cepat farming duit. Caranya dengan tunggu HP creep lawan tinggal skit, baru touch up kill. Nak master benda ni, mmg kena pandai timing. Kalau dah master, ko boleh sapu hampir semua creep kat depan ko, tak mustahil naik lvl6 dah ada Demon Edge, naik lvl13 dah ada Buriza.

huhuhu susah gak team mate .. cam kwn aku dia gi hold attack lama2 .. bila nyawa creep yg aku tibai nak

abis ,dia gi amik kill aku lak .... sedey gile ..:(

hehe sape nak main seronok2 guna goblin techies ..yg ada skill suicide tuh ..peh best gile kekeke lawak pun ada.. baru lv 6 dah godlike ..hohoh :lol::lol:

1. Amalkan teknik last hit. Budak2 pro dota training benda ni berminggu2 lama, main bunuh creep je. Tujuannya untuk cepat farming duit. Caranya dengan tunggu HP creep lawan tinggal skit, baru touch up kill. Nak master benda ni, mmg kena pandai timing.
Ini mmg sesuai utk melee, sbb awal lvl, mana ada player yg main jenis nih nak tibai creep terus di depan lawan !!

2. Kalau dah master teknik last hit kat atas, lagi mudah nak master teknik deny creep. Caranya sama, last hit kat creep jugak, tapi ko buat last hit kat creep sendiri. Bila nampak je creep sendiri dah nak mati, terus bunuh. Tujuannya supaya taknak bagi pihak lawan lvling dan dapat duit. Terus-terang cakap, teknik ni boleh buat pihak lawan pening kepala.
yg ni konpom bukan sahaja "menyenangkan kawan" tapi "menambahkan lagi kebengangan lawan"; mana taknya, sikit lagi nak bunuh satu creep, dah kena kaco!!

Pasal 3 & 4 tu, utk org yg baru berjinak ngan Battle.net, amalkan sikap teamwork, always aware of situation!! Sebagai cth akibat xder teamwork; sapa x marah kalo ntah dtg dari mana, pihak lawan ambush, padahal member langsung tak bagi warning; rasa selesa sangat lvling kalo lawan kat laluan diorang dah blah?

Hadeh, Warcraft cap L@nun x bleh masuk battle.net!! Kalo nak masuk blueserver plak, takder email yg sesuai nak bagi validation response!! Ada saper nak bagi assistance utk aku tak?

Hehehe biasa ler tu, memang betul sebab sesetengah hero, bila kita guna, kalau pihak lawan yang pandai diorang takkan bagi kita leveling, mostly hero yang kuat late game. Contohnya macam, Naix, Zeus (sebab skill ulti dia menipu, satu map boleh kena =.=), Leoric, etc etc, dan tak ketinggalan jugak Obsidian Destroyer.

Lagi satu teknik, ada orang guna teknik ni bila keadaan tak berapa baik untuk team, adalah pump character satu party. Pernah ada satu battle ni, team lawan nak kalah (team cuma tinggal 3, sbb 2 orang dah leave), pastu apa dia buat, diorang kumpul duit pump equipment sniper sorang. Yang lain macam Centaur, equipment tak godlike pun takpe. Sampai tahap sniper tu dah jadik kuat gila sampai susah nak bantai, alih-alih diorang push balik tower sampai ke base.

Ai..aku ni kira beginner dalam Dota ni. aku men pun coz bebudak coursemate aku men LAN..5 vs 5 kat hostel. Kami slalu men AR..baru gempak.hero yang aku paling suka ..magina(ssh klu lawan hero strength) n pudge(hook dia plg best). Aku nak tanya la..pe item yang palg sesuai untuk magina..kalau aku nak wat cam butterfly n buriza cam ssh coz slalunya..game dah abis n x sempat wat.aku de pnah wat sange yasha untuk magina tapi itu perkara plg bodoh..effect mana burn xder. Apa item yang korang leh suggest untuk aku?dan memandangkan skrg ni cuti sem, aku kat rumah(Sungai Petani,Kdh) n slalu men kat cc. maybe aku x sedar..blueserver tu per?hehehe..aku cari kat senarai xder pun..yang ader kalimdor..dan 3 lagi menatang sama waktu dengannya.sori kalau post aku x ikut kehendak topik.

equipment magina/anti-mage:

PT

Basher

MKB

MOM